Rég volt. 😓De feledni nem bírom. Enyhül ha végre anya lehetek? Befolyásolhatja az abortusz hogy azóta nem estem teherbe? Vagy lelkileg betegített meg és az hat ki a szervezetemre?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam hogy kiírjam e magamból!Majdnem 18évesen teherbe estem az 1.hónapba.Az akkori párom teherbe ejtette az exét is.Lényegébe megcsalt.Én kiakadtam hogyan tovább.Szerettem volna megszülni de nem állt mellettem senki.Kevesen tudják hogy volt abortuszom.Szégyenlem magam.Gyáva voltam.Utáltam magam nem èrdekelt aztán semmi több mint 10kilot fogytam max.2hónap alatt.Azóta 1kapcsolatom volt miből nem született gyermekem.Azt hittem meddő vagyok.Sperma vizsgálatnál a páromnál gondok lettek.Azóta már nem vagyunk együtt.Most a vőlegényemmel 10hónapja vagyunk együtt de most se adatik meg a baba.Tud ő is az abortuszról.Neki van már 1gyermeke.Belebetegedtem bánom hogy nem álltam ki akkor magunkért.Valaha túl leszek ezen? Pszichólogussal beszélnem kéne?Az vessen rám követ aki úgy gondolja hogy nem bűnhödtem épp eleget.Fura a természet akkor max.6aktusból terhes lettem.3fèrfi volt az életembe.26vagyok.
2017. jan. 19. 14:53
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
25%

Az abortusz nyomot hagy a szívben akkor is, ha annak idején nem tudta az illető, hogy mit cselekszik.


Hát még a gyerekben mekkora nyomot hagy, igaz????

2017. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
34%
Ráadásként, én nem nagyon bíznék egy olyan cikkben, ami nem említi az Ashermann szindrómát, ami az abortusz leggyakoribb szövődménye, és ezt nem lehet kezelni...
2017. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
59%

#22, láttál te már olyan cikket, amelyiknek 38. oldala van? Ugye nem?

[link]

Az Asherman-nal meg végleg buktad - nem azért, mert egy "n" a név - ugyanis az kizárólag a küretkanállal végzett "méhkaparás" szövődménye, azzal meg Magyarországon úgy 15 éve TILOS művi abortuszt végezni, kizárólag a vákuum engedélyezett erre a célra - ahol viszont nem fordul elő Asherman. Ugye-ugye?

Egyébként - ha már felhoztad, az Asherman léte jó érv a magyar magzatvédő szervezetek végtelen aljasságának, ostobaságának és képmutatásának demonstrálására... ugye a mifepristone betiltása... na csá:)

2017. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
72%

#19 "Tudjátok, hogy 2009 óta foglalkozunk az abortuszuk miatt szenvedő anyákkal, apákkal, egészségügyben érintettekkel a „Ne félj, nem ítéllek el!” lelkigyakorlataink keretében."

Kedves Testvérem!

Az abortusz ELMARADÁSA miatt szenvedőkkel is foglalkoztok? Vagy őket hova, kihez lehet irányítani?

Minden félreértéssel szemben a kérdésem komoly, és Köszönettel várom válaszod!

2017. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#18)"Csak akkor a fájdalom miatt nem mentem orvoshoz.De a megnyugvásom érdekèbe jövőhèten elmegyek és minden megkèrdezek a nődokitól." - ez a lehető legbölcsebb döntés a részedről, lévén az abortuszt követő szövődmények a kórházban végzett 12. hét előtti beavatkozásoknál nem gyakoriak, de nem is kizártak. Irány tehát a nőgyógyász.:)
2017. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!