Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedjek valamilyen terhesvitam...

Szedjek valamilyen terhesvitamint? A doki nem mondott még ezzel kapcsolatban semmit. (6 hetes kismama)

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 20:20
 1/8 anonim válasza:

Szia!


Szerintem érdemes és a legtöbb doki mondja is!

Én az Elevitet szedem kezdettől fogva de csak kétnaponta vagyis egy héten 3x!

Minden nap nem kell,legalább is nekem ezt tanácsolta a dokim és szerintem is sok lenne minden nap egyet bevenni!

Jó babavárást!

2010. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Még folsavat is kellene szedned, az első 12 hétben. Én ezen kívül Femibiont szedtem, végig. (Nem lett nagy a babám.) Nekem annak idején még a Magne B6-ot is ráírta a doki a papíromra.

A folsavat már a terhesség előtt is érdemes elkezdeni szedni, talán csörögj rá a dokira a napokban, hogy a vitaminokat megbeszéljétek.

2010. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én magamtól kezdtem el szedni az Elevitet, mert az orvos nekem sem mondta. De szerintem jó azért a vitaminpótlás, nem csak a babának, hanem neked is! Az első 3 hónapban én naponta szedtem, azóta pedig két naponta, az utolsó hónapban pedig már nem fogom, majd csak szoptatás alatt.

28 hetes kismama

2010. júl. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elevitet szedek saját magamtól, ezzel kapcsolatban nem érdekel az orvos véleménye.
2010. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első 3 hónapban Elevitet szedtem aztán a 35. héttől szedtem megint 3 naponta. Se kicsi se nagy babám nem lett, tök normál súllyal született!
2010. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gravida, Femibion. Ezeket ajánlom. Az Elevitben van laktóz amitöl én rosszul voltam, így el kellett adnom. Dehát szegény édesanyám vette, és nem olvasta el az összetételt...

A Gravida azért mert nekem segített a teherbeesésben, a Femibiont pedig a dokim ajánlotta és tényleg jó:)

31 hetes

2010. júl. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem semmit. Ott állnak a szekrényben, mert ha bevettem, azonnal hánytam, 3fajtától is. Doki azt mondta, a szervezetemnek valószínüleg nincs szüksége rá, szuper volt a vérképem. Most minden rendben, 30hetesen, gyümölcs és zöldség az nálunk nagyon megy. Baba 1,70, rajtam +4kg.

barátnőm Elevittel +30kg, baba 3kgnak született.

2010. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En mindket terheseg alatt szedtem, sot, elotte es utana is. Mivel egymas utan szuletett a ket gyerek, ez azt jelenti, hogy bo ket evig folyamatosan szedtem terhesvitamint.

Nekem jo volt, a verkepem teljesen tokeletes volt, sem a vitamintol, sem mastol nem hanytam sohasem, a babaim nem szulettek sem tul keves sem tul nagy sullyal (3100 es 3660 gramm). Nem hiztam sokat, legalabbis lanykori sulyomnal vagyok a 2. szules utan 5 honappal.

Szules utan azert folytattam a szedeset, mert ereztem, hogy tobb az energiam, amikor folyamatosan szedem. Ha 2-3 hetig elmaradt, akkor nyuzott voltam es gyenge.

2010. júl. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!