Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múlthéten pozitívat teszteltem...

Porcukormókus kérdése:

Múlthéten pozitívat teszteltem, kb.5-6hetes kismama lehetek. A nőgyógyásszal még várni szeretnék 2hetet. Addig is elkezdhetek szedni valamilyen terhesvitamint szerintetek? Nem ártok vele, ugye?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok! :)


Nyugodtan elkezdhetsz szedni vitamint, sőt! Kell is! A terhesvitaminok szedését már akkortól ajánlják, hogy felmerül a gyermekáldás gondolata, tehát még jóval a terhesség előtt. :) Vegyél magnéziumot is, ha esetleg kicsit görcsölnél legyen kéznél, de később úgyis szükséged lesz rá. Ha Gravidát szedsz, amellé vegyél be naponta 1 szem folsavat is. Egyébként szinte mindegy melyik terhesvitamint fogod szedni, én speciel magyar terméket ajánlanék, az azért csak magyar anyákhoz lett kifejlesztve. :)


Boldog pocakosodást és jó egészséget!

2010. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Szerintem is szedj valami vitamint. Én az elevitet szedem, de van sok féle, tudsz miből válogatni.

2010. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze. szedd azt amelyiket gondolod. Én viszont azt tanácsolom hogy bármelyikre is esik a választásod, szedj +1 folsavat legalább az első trimeszter végéig.

Egyébként még a terhesség tervezésénél már ajánlják a szedését.

Nekem az Elevit nem jött be mert nem tudtam tőle wc-re menni csak 3 naponta és fáj is. A gravidától meg rosszul voltam.

Eurovit kismamavitamint szedtem az előző terhességemnél is meg most is, de már 2 hónapja azt mondják hiánycikk.

Most a Hipp Natal-t iszom. és nincs fájdalmas wc-re menés és naponta kell.

2010. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már a terhesség előtt 3 hóval ajánlott szedni a folsavat és valamilyen terhes vitamint, szóval nyugodtan! Mg B6-is szedhetsz, 2*1 biztos nem árt.
2010. okt. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Irány a patika:)
2010. okt. 18. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!