Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyag termelést találtak...

Ellenanyag termelést találtak a véremben, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mert nem tudták megmondani. Csak annyit mondtak, hogy ez a babának nem árthat, ne aggódjak. A vércsoportom A RH:pozitív és 15 hetes vagyok.
2007. dec. 11. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az ellenanyag termelés mértékét folyamatosan ellenőrizni kell és növekedés esetén intézeti kezelés szükséges. Szóba jön akár a vérből az ellenanyag "kimosása" is, de vannak gyógyszeres lehetőségek is. Ha a lepényben nem jön létre közvetlen vérkeveredés valamilyen okból, általában ma már nem látunk abnormis immunizációt. Szülés után természetesen a szülő nőnek anti-D injekciót kell kapni, ami "nullázza" a rendszert.
2007. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia..ellenanyag termeles altalaban akkor jon letre ha rh osszeferhetetlenseg van a mama es a baba kozott. Ha te4 pozitiv vagy akkor konnyen meglehet, hogy a parod negativ es a baba az o rh-at fogja majd orokolni.Elso babanal nem veszelyes de figyelni kell az ellenanyag mennyiseget es szules utan max.72 oraval meg kell kapnod egy szurit ami semlegesiti az egeszet a veredben. Igy a masodik babanal sem lessz gond. Ha nem kapod meg a szurit es masodik babat vallalsz akkor a testedben mar van annyi ellenanyag, hogy kilokje a babat es ez az esetek 99%-ban vetelessel jar.Ne aggodj, nem lessz gond.En is megerdeklodtem mert en negativ vagyok a parom meg pozitiv.Ugyanez a helyzet nallunk is.

Boldog babavarast!:-)

2007. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!