Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19. heti ultrahangon agykamra...

19. heti ultrahangon agykamra tágulatot diagnosztizáltak a babánknál. Oldalkamrák mérete 10 és 11 mm. Eddig nem növekedett, most 24. hetes a baba. Nagyon aggódunk! Kinek hogyan alakult hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

#agykamra #agykamra tágulat #oldalsó agykamra
2020. jún. 5. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

A szobatársam kislányának nem lett gond belőle. Most 1,5 éves, de figyelik. A tágulat maradt, de nem okoz problémát.


A mi kisfiunknak is megmaradt. A születése után egy héttel, tovább tágult, megműtötték, VP shuntot kapott. Ő is 1.5 éves nagyon ügyes nagyfiú, a mozgásfejlődése lasabb a műtétek miatt ( volt revízió), de ügyesen fejlődik.


Itt van 2 példa, sajnos előre ezt, senki nem tudja megmondani. Minden eset más!


A lényeg, hogy ne aggódj, minden rendben lesz!


Boldog babavárást!

2020. jún. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nalunk is ugyanezt diagnosztizaltak 16 hetes terhesen. 6 eves a lanyom, semmi baja nincs. Egeszseges.
2020. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válszokat! Remélem nálunk sem lesz gond, sajnos elég horror lett így a terhesség, rettegeg minden nap.

Azt megkérdezhetem,hogy mekkora volt a tágulat és nőtt-e a terhesség alatt?

2020. jún. 8. 16:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett nálatok végül? Egészségesen megszületett? 🙏
2021. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen! Egészséges, tökéletes kismanó! :)
2021. márc. 1. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Minden jót nektek! :)
2021. márc. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lyoni ***** válasza:

Bocsi az offert

Érdekelne hogy kiderült mitol alakult ki? És ha no akkor előbb meg kell indítani szülést?

2021. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Az én kislányom shunt-ös, neki a 18. Héten derült ki. Őt hamarabb ki kellett venni, a 35. Héten volt a császár és 3 hetesen megműtötték. Nem derült ki miért lett.
2021. nov. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 reka_renata válasza:

Az utolsó anonimnak: mekkora volt a tágulat, hogy kikellett venni? Milyen iramban nőtt?

Van valami hátránya a shuntnek?

2021. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8as vagyok.

Nála már a 18. Héten nagyobb volt, mint a kérdezőnél. 17 mm-es volt az egyik oldal, a másikra nem emlékszem, de az is nagy volt. Mindig nőtt, a vége felé kb 30 mm-es volt.

Most már 3,5 éves, sosem volt gond a shunttel, de persze vigyázni kell rá, hogy ott ne nagyon üsse be a fejét. Meg a mágneses dolgoktól fél sok anyuka (játekok, telefon, mágneses kapu boltokban), de nálunk semmi sem állította el, mindennel játszik .

Úgyhogy én nem is féltem emiatt, "el is felejtem" hogy shunt-ös. De neki fejlődési rendellenessége van (szóval igazából ez az oka a tágulatnak, de, hogy a rendellenesség miért lett, azt nem tudják) ezért le van maradva a mozgásban és értelmileg.

2022. jan. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!