Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet túlélni, ha az...

Hogy lehet túlélni, ha az egész terhesség alatt feküdni kell?

Figyelt kérdés

Nagyon aktív vagyok, számomra elképzelhetetlen hogy egy teljesen napot ágyban feküdjek, nemhogy hónapokat. Engem a sorozatok, könyvek nem kötnek le hosszútávon, ráadásul a munkám is olyan, hogy nem tudom laptopon elintézni.

Pedig sajnos valószínűleg veszélyeztetett terhesnek fognak nyilvánítani, én meg már előre félek. Ti hogy bírtátok ki?


2021. nov. 20. 14:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
22%

Oké, tessék, látom egyesek számára baromira hihetetlen, hogy a koraszülést nem akadályozza meg, ha valaki ágyban fekszik. Tudom, hogy itthon nagy divat, de attól még baromság.


"Bed rest is not helpful — Bed rest improves uteroplacental blood flow and can lead to a slight increase in birth weight, but there is no evidence that it decreases the incidence of PTB [72-74], even in women with a short cervix [75,76]. Although underpowered, the only randomized trial attempting to determine whether hospitalization of women with arrested preterm labor improved outcome found hospitalized women had a similar rate of PTB as those who were discharged home and thus presumably more active [77]. In women with a short cervix, observational studies have reported a higher rate of PTB in those with reduced physical activity [75,78].


Bed rest also has potential harms: it appears to increase the risk of thromboembolic events, has clear negative psychosocial effects, and leads to deconditioning [79-82]."


Forrás: Uptodate.

2021. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Ezer meg egy tudományos cikk bizonyítja


szerintem nem tudnál hozni ötöt, ami tényleg tudományos.

2021. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Uptodate, most másoltam ki. Szeretnéd a megjelölt forrásokat is?

Parancsolj:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Szívesen.

2021. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
28%

Hagyjad, jobb nekik a sötétségben élni. Egyszerűbb úgy puffogtatni a tanácsokat. Meg itt érdemesebb is, mert nagyobb népszerűségnek örvendenél vele :D

Feküdjetek csajok 9 hónapig, hajrá.

2021. nov. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
33%

Jah, nem is értem amúgy minek olvasom ezt az oldalt. Ha írok valami olyat, ami tudom, hogy orvosilag helyes, alátámasztott, az kivétel nélkül nullára van mindig pontozva:D

Biztos szeretnének a pozitív terhességi teszttől kezdve az ágyban fetrengeni, és kell valami önigazolás.

2021. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
79%

Azt orvos mondja ha feküdni kell és nyilván értelmes nő be fogja tartani és nem fog okoskodni, hogy márpedig nem kell.

Nemcsak a koraszülés megakadályozása érdekében kell(het) feküdni terhesség alatt.

Cikket bármiről találhatsz a neten a legnagyobb baromságról is.

2021. nov. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
31%

Azt is mondták az orvosok pár száz évvel ezelőtt, hogy a vércsapolás megelőzi a rákot. Attól, hogy valamit régen alkalmaztak, még nem biztos, hogy valóban hasznos.

Erről szól az evidence based medicine: manapság az értelmesebb orvosok nem "így szoktuk csinálni" alapján kezelik a betegeket, hanem olyan módszerekkel, amiknek a hatékonysága tudományosan bizonyított.

És bizony hiába fektették 30 évig a terheseket, azóta készült egy rakat vizsgálat, ami alátámasztotta, hogy baromság, és többet árt, mint használ.


"Cikket bármiről találhatsz a neten a legnagyobb baromságról is."


Azért nézd már meg kérlek, honann származnak a cikkek. Az uptodate a legnagyobb evidance based medivinen alapuló orvosi tárház, aminek az előfizetése egyébként évente röpke 150 ezer forint.

A hivatkozott cikkek nem éppen blikk szintűek. Szóval persze, bármit lehet találni a neten, csak nem mindegy, hogy hol.


De szerintem itt befejezem, mindneki azt csinál, amit akar. Ha te feküdni akarsz 9 hónapig, akkor feküdjél.

2021. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
17 oké és ha van egy nőgyógyászod aki azt mondja, hogy feküdjél akkor majd jössz az "evidance based" dumával? Na ugye, hogy nem? A babája életével senki nem szórakozik és azért járunk orvoshoz, hogy megfogadjuk, amit mond, ha valaki olyan iszonyat okos, mint te, szerintem ne is járjon terhesgondozásra, nyilván a szülést is simán le tudod vezetni.
2021. nov. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
24%

Hú, látom jól esik lepontozni, remélem rendesen kiélted a frusztrációid vele:) Mondjuk nem szeretem, ha valaki képtelen értelmes vitát folytatni, csak nyomkodja a pirosat, mintha muszáj volna.

Kértek cikkeket, linkeltem. Ahelyett, hogy bárki érdemben megcáfolja, lepontozgat. Gratulálok, igazi magyar mentalitás.


Egyébként csak az a marha vicces, hogy az emberek jellemzően nem nagyon szeretik megfogadni az orvosok tanácsát, de úgy tűnik, a hülyeségre valahogy mindig fogékonyak, "mert az orvos azt mondta".



Egyébként magam is orvos vagyok (tudom, ezt se hiszi el senki, megint jön a lepontozás, brühühühü), és a munkám során nekem alapvető fontosságú, hogy úgy kezeljem a beteget, ahogy az szakmai szempontból elvárható. Nem fogok olyan dolgokat javasolni a betegnek, ami bizonyítottan hülyeség, és ezt a kollégáimtól is elvárnám.

Szerencsére -. mivel orvosként orvosok közt dolgozom - elég könnyen meg tudom válogatni azt, hogy kiben bízom meg szakmailag, így nyilvánvalóan olyan orvost keresek, aki hasonló elveket vall, mint én.

Az pedig nem fogja azt mondani nekem, hogy töltsek 9 hónapot az ágyban.

2021. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
89%
Utolso,ha nyílik a belso mehszaj es latod uh n,hogy csak a burok tartja bent a babat,bizony hogy lefekszel. En 4,5 honapot fekudtem,baromi rossz volt es vegig stresszeltem es bogtem az egeszet,mert azt mondtak biztos,hogy koraszulott lesz. Aztan megis vegig kihuztam. Nem lett baja,az orrat nyomta el,ferde lett,mert vegig csak bal oldalon tudtam fekudni.
2021. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!