Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen allergiagyógys...

Terhesen milyen allergiagyógyszert szedtetek? Nem hátrány, ha vény nélkül kapható.

Figyelt kérdés

Brutálisan allergiás vagyok, de amit szedek, rá van írva, hogy várandósság alatt nem ajánlott, úgyhogy a pozitív teszt óta leálltam vele. Orvoshoz a hónap végén megyek, addig is jó lenne szedni valamit, mert megfulladok, mire odaérek az információért.

Ki mit szedett hasonló helyzetben, melyiket szabad?



2022. máj. 11. 15:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Tavaly voltam terhes, ilyenkor tavasz végén jön elő az allergiám, hát tavaly semmit nem szedhettem rá, dagadt fejjel mászkáltam, a szemem tiszta lila volt mint akit megvertek annyira szétdörgöltem, taknyom nyálam egybefolyt, csukott ablakoknál ültem nagyrészt mert már az őrület kerülgetett és amilyen gyakran csak tehettem mostam az arcomat. Kitartást neked, remélem azért lesz valami mód hogy ezt elkerüld.
2022. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ha esetleg az orvos mond valami okosat megírom, hátha lesz valaki, akinek segít. :)

2022. máj. 11. 17:20
 13/26 anonim ***** válasza:

Nekem a háziorvos még a gyerektervezés előtt mondta, hogy ha elkezdünk próbálkozni már akkor érdemes abbahagyni a szedését. Eltelt kb 6 év azóta, hogy abbahagytam. Nem volt szerencsénk, sok mindenen túlvagyunk már (inszeminációk, gyógyszerek, lombikok). Remélem nem erősödött meg nagyon az allergiám.

Jelenleg spontán sikerült a terhesség:) Nőgyógyász, és védőnő is azt mondta, hogy tilos várandósság alatt allergia gyógyszert szedni.

10 éve volt sógornőm terhes, neki is akkor azt mondta a doki, hogy nem szedheti. Nagyon szenvedett ő nyáron.

2022. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én sem szedhettem semmit
2022. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de itt gyakorin kicsit túl van tolva a “gyógyszerek a terhesség” alatt kérdés. Az itt válaszadók szerint terhesen az égvilágon semmit nem lehet beszedni, mert a gyereknek két feje meg három karja les. Milyen jó, hogy a valóságban nem így van. Valójában relatíve kevés olyan szer van, ami a terhesség alatt valóban kontraindikált…

Második generációs antihisztaminok közül a loratadinról és a cetirizinről elégséges számú adat áll rendelkezésre és biztonságosak a terhesség alatt. Levocetirizinről és a fexofenadinról kevés a humán adat, de azok szintén megnyugtatóak.

Első generációsok közül a chlorpheniraminról sok adat van és biztonságos (csak a második generációsokat jobban szeretjük, mert azoknak nincs szedatív hatása.

Egyébként súlyos esetekben szteroidos orrspray is használható, kiterjedt vizsgálatok alapján nem okoznak sem malformációt, sem vetélést. Egyet nem javasolnak, a triamcinolont, mert ott valami nagyon limitált vizsgálatban találtak összefüggést légzőrendszeri malformációval.

2022. máj. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az adatok egyébként uptodate-ről származnak, ami egy orvosoknak szánt (nem mellékesen fizetős és drága), a legújabb evidenciákat tartalmazó oldalról származik.
2022. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Képzeld utolsó en aztán nem vagyok paramami és nem gondoltam hogy 3 feje lesz a fiamnak, megsem szedtem semmit, elég volt az antidepresszans és a sumatriptan meg a kismillió algopiryn a migrenjeimre.
2022. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem hasonlót már itt. Azóta végig kérdeztem védőnőt, 2 nőgyógyászt és egy szülésznő is egyeztetett allergologussal és azt mondták szedhetem a Claritine-t. Azért mentem ennyire biztosra mert korábbi kérdésekben én is azt olvastam hogy nem ajánlották pár éve. De mostmár elkezdtem szedni.
2022. máj. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia, remélem még jársz erre. Megírnád mit monditt az orvos?

Cetirizint szedek, hát hetes vagyok. Az a bajom, h porallergiam van és semmi sem segít nincs is evszakhoz kötve. Nem dugul el az orrom, viszont viszketés rohamok jönnek rám, ami eltart akár fél óráig is. Ilyenkor lenyuznam a bőröm, és mindenre képtelen vagyok. Egyszoval akadályozza a normal életem. Ha éjszaka jön rám oda az alvás ha munkaidőben rühesnek néznek ha az utcán, szintén. De ez a kisebbik rossz ki minek néz egyszerűen nem tudok élni nélküle. Az orvos mégis azt mondta próbáljam meg... Egy hete nem szedem, és komolyan az öngyilkosság foglalkoztat. 🙄🙄

2022. júl. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Szia!

Átérzem, én is azt szedtem és én is pokolian szenvedek. Sajnos 3 orvost kérdeztem, nekem mindhárom azt mondta, hogy nincs semmi. A háziorvos annyit mondott, hogy majd ha tényleg egyáltalán nem bírom, akkor ír fel szteroidos orrsprayt, de húzzam, amíg csak lehet. Ki kell bírni sajnos. :(

2022. júl. 10. 07:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!