Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszak az eredményeim?...

Nagyon rosszak az eredményeim?! Rettegek! Valószínű, hogy beteg a babám?!

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok borulva.

Nagyon rossz lett az afp leletem: 0,45

Négyes teszt 1:35 Down szindrómára.

Azonnal soron kívüli magzatvízvételre megyek.

Szinte biztos vagyok, hogy beteg a babám.

El sem tudjátok képzelni, hogy milyen fájdalmat érzek.


Esetleg volt valakinek hasonló rossz eredménye és egészséges babája született?



18 hetes kismama vagyok és meg kell szülni, ha beteg


2010. okt. 8. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Védőnőként nem egy "rossz" AFP-vel találkoztam,és az UH-án nem volt eltérés-ez utóbbi a döntő!Azóta már egészséges iskolások,óvodások ezek a gyerkőcök.Sőt most jut eszembe,nem rég született egy kórós afp-s baba makk egészségesen!Ne aggódj,mindent jól meg néznek,és minden rendben lesz.Valószinüleg a vérvétel nem az optimális időben lett levéve.
2010. okt. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:

az uh-n mit mondtak?

a négyes teszt az milyen? vérből?

2010. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
Laborja válogatja,van ahol 0.45-2.5-ig jó,van ahol 0.7-2.5.Ne izgulj!
2010. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
Előttem vál.nak:igen,a négyesteszt-hez vért vesznek.Kérdezőnek:Istenem,annyira sajnálom!Az enyém 1:120 volt,és egészséges babám született.Persze megcsináltattam az amniocentézist.Nekem szerencsém volt,mert a 17.héten csinálták,és pár nap múlva megvolt az eredmény(a Telkibe csinálták,Prágába küldték a levett anyagot).Nagyon szorítok Nektek!
2010. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
Bocs,a 14.33-as válaszolónak írtam!Utolsó vagyok.Az előttem levőnek annyit,hogy sajnos itt nem az AFP a mérvadó,hanem a négyesteszt.És az hozta ki a 1:35 kockázatot.
2010. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
ozitív eredmény, azaz magas kockázat, ha egy kromoszóma rendellenességnek a kockázata 1:150-nél nagyobb. A pozitív eredmény nem jelenti azt, hogy a magzat biztosan hordozza az adott rendellenességet, ezért magzati kromoszóma vizsgálattal kell meggyőződni arról, hogy a magzat valóban rendelkezik-e kromoszóma rendellenességgel (pl. 1:100-as kockázatnál csak minden századik magzatvíz vizsgálat hoz ténylegesen pozitív eredményt)
2010. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
a fentit most találtam neked
2010. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
Nekem meg nagyon magas Afp-vel született egészséges kisfiam. Egyik ismerősömnek olyasmi eredménye volt, mint neked, és ott a magzatvíz is igazolta a betegséget. Ennek ellenére vállalták a babát. De jól tették! Makk egészséges! :)
2010. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:

Szorítok, hogy minden rendben legyen!

De ha down szindrómás, akkor sem dől össze a világ, ők is imádnivaló gyerekek4 olvass utána!

2010. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
Kitartás,simán lehet makk egészséges.
2010. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!