Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszak az eredményeim?...

Nagyon rosszak az eredményeim?! Rettegek! Valószínű, hogy beteg a babám?!

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok borulva.

Nagyon rossz lett az afp leletem: 0,45

Négyes teszt 1:35 Down szindrómára.

Azonnal soron kívüli magzatvízvételre megyek.

Szinte biztos vagyok, hogy beteg a babám.

El sem tudjátok képzelni, hogy milyen fájdalmat érzek.


Esetleg volt valakinek hasonló rossz eredménye és egészséges babája született?



18 hetes kismama vagyok és meg kell szülni, ha beteg


2010. okt. 8. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:

nekem 0,4 lett az AFP-m, mentem én is amniócentézisre és minden rendben a babámmal!

Mennyi volt az NT a 12. heti UH-n? Volt-e látható orrcsont akkor?

2010. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:

12. heti NT: 2,1

Orrcsontról nem esik szó a leletben.

12. heti , 18. heti, 18. heti 4d uh rendben van, de minden uh-on elmondták, hogy kromoszóma rendellenességet nem szűr és a down kór sem látja, csak esetleg ráutaló jeleket.


Egyik válaszoló írta, hogy a magzatvíz vétel betegséget igazolt és mégis egészséges baba született. Ez hogy lehet? A magzatvíz vétel elvileg 100%-os eredményt ad.


Van egy 21 hónapos kisfiam, nem tehetjük meg vele, hogy beteg testvére legyen.


34 éves vagyok

Valahogy érzem, hogy beteg.

2010. okt. 8. 15:45
 13/67 anonim ***** válasza:
100%

Ne ennyire negatívan. AZ 1:35-től még lehet egészséges a babád, hiszen ez azt jelenti, hogy 35 ilyen eredményű babából egy beteg! Ugyan miért ne lenne pont a tiéd a 34 egészséges között?

Várd meg az amniocentézist, addig ne temesd szegénykét! Lehet semmi gond nincs vele! Én nagyon drukkolok, hogy egészséges legyen!

2010. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:

A 16. heti afp is rossz és a 18. heti négyes teszt is rossz.

Betegségen kívül vajon mi lehet az oka az alacsony afp-nek?

2010. okt. 8. 15:48
 15/67 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mint kiderült, 3héttel elszámolták a terhességi kort, borzalmasan magas AFPm lett, és minden jel arra utal hogy a pici egészséges!

27hetes kismama

2010. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:

én aznap elmentem a dokimhoz UHra amikor levették a vért AFPhez és meg is lett az eredmény, és kiderült hogy nem volt még meg a betöltött 16. hét... az AFP egy elavult vizsgálat, arra aztán egyáltalán nem kell adnod! Az NT-d is jó lett, nekünk 2,8 volt..

úgy se látod a 12. heti leleteden hogy "NB látható?" NB az orrcsont. Mert ha van ilyen, azaz az orrcsont látható volt a 12. héten, akkor az a baba nem lehet down kórós. Ezt nekem egy neves genetikus főorvos mondta.

2010. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az, hogy elvileg 100%-os, és mégis egézséges. Hidd el ez így történt. Csodának élik meg a szülei. Majd érdeklődöm pontosabban utána, és megírom neked, mert most én is csak ennyit tudok, amit leírtam. Megígérem neked, hogy a hétvégén utánnajárok! Majd jelentkezem!
2010. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 0,53 volt az AFP-m és 1:73 a 21. triszómiára pozitív. Én hétfőn voltam magzatvízvételen, és naygon sok az a 4 hét mire az eredmény megjön. Mindkét uh-on minden ok, rendellenesség nem látható. Próbál meg arra gondolni, hogy minden rendben lesz és ne arra, hogy beteg, már van egy egészséges gyermeked. Jó egészséget kívánok Nektek!

2010. okt. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 A kérdező kommentje:

Mind a menstruáció, mint az uh méret alapján jó időben vették le az afp-t.

A négyes teszt pedig a 18. héten, tegnapelőtt volt és az is rossz lett. Ott márcsak 0,35az afp.

2010. okt. 8. 16:51
 20/67 anonim ***** válasza:
Az is elgondolkodtató hogy az AFP-t, szinte csak Magyarországon csinálják már Európában.
2010. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!