Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszak az eredményeim?...

Nagyon rosszak az eredményeim?! Rettegek! Valószínű, hogy beteg a babám?!

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok borulva.

Nagyon rossz lett az afp leletem: 0,45

Négyes teszt 1:35 Down szindrómára.

Azonnal soron kívüli magzatvízvételre megyek.

Szinte biztos vagyok, hogy beteg a babám.

El sem tudjátok képzelni, hogy milyen fájdalmat érzek.


Esetleg volt valakinek hasonló rossz eredménye és egészséges babája született?



18 hetes kismama vagyok és meg kell szülni, ha beteg


2010. okt. 8. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

Én sem olvastam a kérdésedet akkoriban, de szerintem is nagyon jó, hogy megírtad, mi lett veletek!

Minden jót, jó egészséget kívánok nektek!!!

2011. ápr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló rettegést éltem meg közel egy időben veled.Nekem 1:100- hoz lett pozitív a kombi tesztem downra.Egészséges 11 napos kisfiúnk van.

Gratulálok és veletek örülök!!!

2011. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok, jó egészséget, sok boldog percet kívánok a bébivel.

Ebből is látszik, hogy nem kellene már ezzel a vizsgálattal ilyesztgetni a kismamákat. Az egész terhessége egy rémálom az ilyen családnak. Egyébként nagyon valószínű, hogyha 3 héttel korábban egy ekkora babát szültél, hogy nem középidőben volt ovud, vagy már terhes voltál, csak még megjött a mensid 1x. Képzeld el, mekkora lett volna, ha kihúzod a 40 hetet. Írtad, ha jól emlékszem, hogy barnáztál, lehet, hogy az már nem volt teljesen normális mensi, mert már babás voltál? És ehhez képest persze hogy nem jó időben vették le a vért.

2011. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:

Mennyi lett a tarkóredőd? Nekem 1:21-hez volt az esélyem.

Most kedden jött meg a magzatvíz eredménye: szerencsére minden rendben. Próbálj meg olyan helyre menni, ahol pár nap alatt megvan az eredmény. Istenhegyi klinika, Telki kórház. Fizetős, kb 65 ezer. De én a MÁVban voltam. 4. hétre kaptam meg az eredményt, az összes hajam kihullott. Inkább kölcsönkértem volna a mostani fejemmel.


Drukkolok nektek!!!!!!!!!!

2011. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, azóta már megszületett a baba, és makkegészséges:D


Kérdező, gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok!

2011. ápr. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 A kérdező kommentje:

Annak a válaszolónak írom ezt, aki írta, hogy volt neki egy várandósága, amelynél kiderült, hogy beteg a baba: akkor te igazán tudod, hogy milyen rettenetes fájdalom ezt átélni:(( Jobban, mint én:((

Nekünk tényleg Isteni szerencsénk volt!!!


Kérdezted, hogy mi történt.

Megvolt akkor a magzatvízvétel a Máv Kórházban, dr. Hajdú Krisztina genetikusnál.

A vizsgálat fizikailag nem fájt, de rosszul lettem-ájulás közeli érzésem volt - azt hittem, hogy elfolyt a magzatvizem vizsgálat közben, de "csak" a fertőtlenítő folyadékot éreztem.

A legrosszabb az volt, hogy napról-napra jobban éreztem, hogy rugdos bent a baba és nem mertem magamhoz közel engedni. Nem mertem szeretni, nem mertem hozzá beszélni, majd megszakadt a szívem. Rengeteget sírtam, sajnáltam a babát hogyha beteg akkor mi lesz, sajnáltam magamat. Fuldokoltam a fájdalomtól és a tehetetlenségtől.

A vizsgálat utáni 3 hét borzasztó volt, azt mondták, hogy előbb telefonálnak, ha baj van. A 4. héten már reménykedni kezdtem. Majd amikor megjött a postán az eredmény, akkor sírtam örömömben.


Azután volt egy nagyon boldog, gondtalan 1 hónapunk. Akkor kiderült, hogy kinyílt a méhszájam 1 ujjnyira. Azt mondták, hogy ez a 2. babánál szinte természetes. Én azért féltem, így sokat pihentem.


Majd a 34. héten az derült ki, hogy óriásbébi. Hatalmas méretekkel.

Elszámolva nem voltam, mert az az összes uh eredmény addig stimmelt a baba korával, szinte napra pontosan.


Majd a 37. heti rutinvizsgálaton mondták, hogy bő 2 ujjnyira ki vagyok tágulva.

Ez délelőtt volt.

Délutánra visszahívtak. Órákon át sétáltunk a kórház udvarán a párommal, elviselhető fájásokkal.

Majd felmentünk a szülőszobára, ahol 21.30-kor burkot repesztettek, bő 3 ujjnál - és 23.10 kor megszületett a kislányom.

Roham szülés volt, 3-4 tolófájásra megszületett, arra is alig volt idő, hogy felfeküdjek a szülőágyra:)

Kívül-belül varrtak, de engem csak az érdekelt, hogy egészséges -e.


Szóval egy borzasztó terhesség után ajándékként kaptam egy problémamentes, nagyon gyors és könnyűnek nevezhető szülést.

Nem down kóros és remélem, hogy egyéb betegség sem fog kiderülni, de most egészségesnek tűnik.

Röviden ennyi a történetünk a magzatvízvételtől nézve.


Nekem több eredmény rossz lett (afp, négyesteszt, volt egy bevérzésem és egy 2cm-es miómám is, illetve egy cisztás méhlepényem, nt: 2,1, ami azért nem a legideálisabb), egyedül az uh-ra mondták, hogy nem látnak rendellenességet.

2011. ápr. 10. 17:06
 57/67 Tinker Bell ***** válasza:

Nagyon jó olvasni, hogy mindketten egészségesek vagytok!


Bár a kérdésre nem válaszoltam, végig követtem az eseményeket és majd megszakadt a szívem, ahogyan sorra írtad a rossz eredményeket!


Gratulálok a Babához! Minden jót!

2011. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad, hogy hogy volt! Hát nem volt egyszerű menet, de megérte, ahogy olvasom:-)) Ezek a kis pockok mindent megérnek:-))

Én is ugyanígy éltem meg a második terhességet, mint ahogy Te írtad, szörnyű volt a 20-21 hétig, míg meg nem jött az eredmény. Akkor meg az örömtől kaptam majdnem agyvérzést, ráadásul duplán, mert kislányra vágytunk, és ugye a nemét is megmondják ilyenkor 100%ra. Annyit idegeskedtem, meg sírtam én is, hogy utána meg attól féltem, nehogy attól legyen vmi baja, de gyönyörű egészséges baba lett, remélem nem lesz semmi utólag...


Azért sokszor eszembe jut a másik "baba", hogy vajon milyen kis emberke lett volna belőle:'-( , de aztán arra gondolok, ha Ő annó megmarad, akkor a mostani kislányom nincsen, mert csak 1 babát tervezünk, így a szívem kicsit mindig kettészakad, ha rágondolok erre az egészre. Atyavilág, litániát írtam, ne haragudj, de jó volt leírnom vki olyannak, aki tudja mit éltünk át...


Még 1x jó egészséget, és minden minden jót kívánok Nektek!

2011. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, az aláírás lemaradt.

Az elvesztett babás voltam.

2011. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Örülök hogy egészséges lett a nagylányod!

Sajnálom, amin keresztül kellett menned érte!

Sok boldogságot!

2011. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!