Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős derék fájdalmak, ez már...

Erős derék fájdalmak, ez már a vajúdás része?

Figyelt kérdés
36+3 hetes terhes vagyok, ma délelőtt takarítás közben hirtelen erős derékfájdalmat éreztem kb 10 percen keresztül, kicsit lepihentem amitől aztán el is múlt. Később délután ugyanígy belém nyilalt a fájdalom akkor sem tartott túl sokáig, idővel enyhült de már nem szűnt meg teljesen. Már este van de még mindig erősen érzem a fájdalmat ami most már a alhasamra is kiterjed. A menstruációs fájdalomhoz tudnám hasonlítani leginkább. Ez már vajúdás vagy csak jóslófájás? A meleg vizes fürdést is kipróbáltam már, de már semmi nem enyhít megállás nélkül érzem ezt a tompa fájdalmat. 2 napja takarítok itthon, (de gyakran pihentem közben) lehet hogy megerőltettem magam és azért fáj?

2023. dec. 2. 17:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így indult be 38 hetesen a szülés. Keddi napon iszonyatos derekfajdalom, bár nem gondoltam, hogy szülés lesz, mert eleve derekfajos vagyok. Este minimálisan enyhült, elaludtam és hajnalra újraindult, akkor már erőteljesen kisugárzott a hasamba.

(Viszont a kórházban képesek voltak azt mondani, hogy ez csak jósló, mert szülésnél nem a dereka fáj az embernek 🙄)

2023. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

#11, nekem is azt mondta a szülésznő fél 2kor, ez csak josló, minek mentem be!

Negyed négyre a kezemben volt.

2023. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem a 4.gyerekkem úgy született,hogy nst-re mentem csak, aztán kicsit fájdogált,de abszolút nem úgy,mint előzőleg bármelyik szülésnél.Ott meg mondták,most azonnal szülőszoba,mire megnézett az orvos,addigra toló fájások voltak,na azt felismertem már azért.
2023. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem is azt mondta az orvos amikor derékfájással bementem, hogy ez csak jósló, a mehszaj is zárt, estig biztos nem lesz ebből semmi. Másfél óra múlva meglett a baba. 😃
2023. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Pihenj!! Azt mondod 2 napja takarítol, simán lehet attól is. Megerőltetés, nem bírja a derekad mar a súlyt. A fajasok szakaszosan jönnek, nem folyamatosan, én nem kimondottan menstruációs fájdalom-hoz hasonlítanám. A hasad nem kemény?

Azóta voltál orvoshoz? Folyás, nyák dugó, vizesedsz? Egyéb tüneteid is vannak?

2023. dec. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyben vagytok még?
2023. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyben vagyunk még, azóta csak enyhe szurkálást éreztem a hasamnál meg néhányszor bekeményedett a sajam de a derékfájás nem jött vissza szerencsére. Beszéltem az orvosommal is aki azt mondta ez csak jósló lehetett és nyugodtan szedjem tovább a magnéziumot. (Amit már abba hagytam mert féltem hogy túl sok lesz)
2023. dec. 4. 09:55
 18/20 anonim ***** válasza:
Pedig nekem a vèdőnőm azt mondta,hogy 36. hètig le kell rakni a Magnèziumot 🤷‍♀️Meg olvastam is🤷‍♀️Neked mit mondott a doki?
2023. dec. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A 36.hét után? Én még ilyet nem hallottam.
2023. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nekem is ezt mondta egyébként, de amit kiírt nekem a második trimeszterben az 500 mg-os volt és abból kellett naponta 3x bevennem. Most azt mondta csak napi egyet vegyek be.
2023. dec. 4. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!