Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a nagytesóval...

Mit csináljak a nagytesóval ha beindul a szülés? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Az első szülésem nagyon gyors volt, ha éppen nem a kórházban indul be és hallgatok a szülésznőmre, akkor kb a kocsiban szülök meg. A kis, enyhe jóslófájásaim hirtelen 3 perces fájások lettek.


Jelenleg úgy alakult, hogy a 3 éves kislányom előre láthatólag már nem megy oviba a szülésig, tehát ketten leszünk itthon várhatóan amikor beindul a szülés. A férjem legjobb esetben kb 35 perc alatt tudna hazarohanni a munkahelyéről, a sógornőm 35 percre lakik, de SOS úgysem tudna a gyerekei mellett mindent eldobva szaladni hozzánk. Màs segítségünk ennél csak messzebb van.

Szóval ha bevárom valamelyikőjüket itthon és még onnan bekerülök a kórházba az alsó hangon 1 óra. Nem tehetem meg, hogy ennyit várok. Anyukámnak a 2. szülése villámszülés volt (30 perces), nekem az első minden apró jellel együtt 2 óra.


Szerintetek, ha elkezdődnek a fájások és mentőt hívok, akkor jöhet a mentővel a 3 éves kislányom is? Gyorsan a kórházba hívnám a férjem, ő onnan hazavinné a nagylányunkat, akire a sógornőm addigra már ha minden oké tudna otthon vigyázni, a férjem meg talán vissza is érne szülésig (vagy nem, de ez a legkeveseb).



jan. 24. 07:38
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
87%
Be nem mehet a kislány. Kint a váróban maradhatna, de nem biztos, hogy lesz arra kapacitás, hogy valaki vigyázzon rá addig. Én is azt javaslom, hogy barátkozz össze valamelyik szomszéddal annyira, hogy fél órára ottmaradhasson.
jan. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
56%
7# De jó szomszédjaitok vannak,meg a többiekben. Nekünk sajnos sikerült beköltözni idősek mellé. Konkrétan minden irányból 75-80-85 évesek vannak. Legtöbbjük ráadásul egyedülálló,tehát már a legutóbb hozzám csengetett be az egyik,hogy mostanában nincs jól és fél egyedül. Ha rosszul lenne,jöhetne hozzám szólni,hogy mentőt hívjak? Nos,itt ti melyik szomszédnak passzolnátok le. :D értem,hogy mindenkinek álom szomszédjai vannak,de azért nem mindenhol van így. Úgy írjátok,mintha általános lenne,hogy fiatal,otthon ülő,nem dolgozó emberek a szomszédjaink,akik ráérnek 0-24.
jan. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%
12# vagyok. Kérdező,nálunk a nagyszülők,rokonokból van bőven,csak éppen több száz km-re. Szomszédok idős,beteg emberek. Nálunk a férjem 15-20 perc alatt ér haza,ha gond van. Nekünk sajnos pcs lesz eü. gond miatt,így előre tudnak jönni,de ha beindulna hamarabb,akkor barátnőm megkérném és bíznék benne,hogy nem épp a munkaideje alatt történik napközbe,mert akkor nem lehet elérni,sajnos. Akkor rácsesztem igazából.:D Megvárom a férjem.
jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
29%
12, én pl: hamarabb rábíznám bármelyik 80+-os szomszédomra, mint a fiatal gyerektelen másikra. ;) Egy félórára bármelyik vigyázna ilyen sos-ben. A friss özvegy 90-es papa is.
jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
76%
12# vagyok. Amúgy a 10#-es tanács tök jó lenne nekem is,ha a nagyszülők nem dolgozó és vagy idős beteg,felkelni nem tudó emberek lennének. 2 hét kórházba voltam az első trimeszter végén,anyukám konkrétan 1 nap szabit nem vett ki a munkájából,merthogy nem tud/nem akar. Pedig lehet ezt választanám,kérdező ez jó ötlet lehet.
jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
57%
14# Az tök jó. Én nem tudnám,sajnos olyanra,aki kettőt nem bír menni,már idekint se nagyon találkozunk emiatt és ő csönget be,hogy rosszul van mostanában. Az én lányom kisebb is ennél,nem maradna meg,kitudja mibe nyúlna bele. Ha egy mamánál,aki ismeri az unokáját,belenyúl a gyerek a húsdarálóba,akkor egy ismeretlen idős,mozogni nem tudó ember?Van dédije is,de kb már félrebeszél ő is,ő rá se bíznám emiatt. Tehát te akkor felügyelet nélkül hagynád a gyereked,mert ez nem felügyelet sajnos. :( Inkább életveszély. Akkor inkább itthon megszülök. :D 12# voltam.
jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk tényleg álomszomszédjaink vannak, mellettünk 60-as nyugdíjas fitt pár, napokat is elvigyáznak a lányomra, mellettem barátnőmék fiatal pár 2 kisgyerekkel ők is, oda is mehet bármikor, szemben meg egy egyedülálló srác ő ha gyerekre nem is vigyáz de ha pakolni kell bútorokat ilyeneket mindig kapható :D Szerencsések vagyunk.


Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Bemenjen veled ne legyen opció, mi lesz ott egy 3 éves kislánnyal? Senki sem fog rá vigyázni. Apuka vegyen ki szabit esetleg a várható szülés idejére, bár előbb is jöhet nyilván. De egy fél órára egy idős szomszéd is tudna rá azért vigyázni nem? Az azért nem egy nagy dolog, megnéz egy rész mesét azt kész van, oda is ér apa vagy a sógornő. Én inkább ezt próbálnám.

jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Anyukám dolgozik, 1 hét összefüggő szabit nem biztos, hogy ki tudna venni, apukám tuti nem. Anyósom, szegény imàdta volna, ha ideköltözik, de 1,5 hónapja meghalt.😔 Apósom meg főleg nem tud eljönni munkából.🤷‍♀️ Az óvodában reménykedtem eddig, hogy hátha akkor indul be amikor a lányom oviban van, de most tört ki a lepkehimlő náluk (nincs ellene védettségem) és így inkább itthon marad. Pedig akkor nem lett volna gond, mert napközben ott van, utána meg hétvégén meg a férjem itthon van.
jan. 24. 08:43
 19/50 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne gondolkodj, lesz ami lesz, erre nem lehet felkészülni pontosan, valahogy majd megoldódik.
jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Valami bébiszitter esetleg,aki fenntartható ilyen sürgős szinten hirtelen?
jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!