Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a nagytesóval...

Mit csináljak a nagytesóval ha beindul a szülés? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Az első szülésem nagyon gyors volt, ha éppen nem a kórházban indul be és hallgatok a szülésznőmre, akkor kb a kocsiban szülök meg. A kis, enyhe jóslófájásaim hirtelen 3 perces fájások lettek.


Jelenleg úgy alakult, hogy a 3 éves kislányom előre láthatólag már nem megy oviba a szülésig, tehát ketten leszünk itthon várhatóan amikor beindul a szülés. A férjem legjobb esetben kb 35 perc alatt tudna hazarohanni a munkahelyéről, a sógornőm 35 percre lakik, de SOS úgysem tudna a gyerekei mellett mindent eldobva szaladni hozzánk. Màs segítségünk ennél csak messzebb van.

Szóval ha bevárom valamelyikőjüket itthon és még onnan bekerülök a kórházba az alsó hangon 1 óra. Nem tehetem meg, hogy ennyit várok. Anyukámnak a 2. szülése villámszülés volt (30 perces), nekem az első minden apró jellel együtt 2 óra.


Szerintetek, ha elkezdődnek a fájások és mentőt hívok, akkor jöhet a mentővel a 3 éves kislányom is? Gyorsan a kórházba hívnám a férjem, ő onnan hazavinné a nagylányunkat, akire a sógornőm addigra már ha minden oké tudna otthon vigyázni, a férjem meg talán vissza is érne szülésig (vagy nem, de ez a legkeveseb).



jan. 24. 07:38
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
9%
40# Van pedig ilyen,ha frissen költöztetek és még csak közösségbe sem jár a gyereked,hogy a környéken senkit nem ismersz. Igen,amit leírtál,ott van bizony segítség,mivel ismered őket. Amit felsoroltál ott még egy hülye is találna segítséget erre,de a kérdező nem írta,hogy van-e bármilyen ismeretsége. Te nem értettél akkor,hát egyértelmű,hogy ha a szomszéd utcába ismerek valakit becsengetek beszélni vele és megkérem,bár akkor nekem meg se születne a gyakorira ez a kérdés nyilván,mert akkor van segítség. De mondjuk használhatnál időnként szóközt. :D
jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
73%
Óvodába jár a kérdező gyereke.Nehogy ne ismerjen már senkit.Nem írta azt se hogy frissen költöztek volna,ezt te spekulálod.De amúgy akkor is lehet találni valakit,csak időben el kell kezdeni keresni.Babysittert is úgy keresel bárhol,hogy körbekérdezel.Megismerkedini úgy lehet valakivel,hogy először nem ismered,elkezdek beszélgetni.Mimdegy!A mentővel magával viszi,az nem opció.Nem engedik meg.
jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
23%
Hol vigyáznék más idegen gyerekére. Szánalmas vagy, hogy mindenkinek a gyerek körül kell forogna, csak azért mert te életképtelen vagy és nem tudod megoldani a problémáidat.
jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő, dadus vagy ovis társ szülei? Nem opció? Őket ismeri a gyerek is és ők is ismernek titeket, hogy milyen helyzetben vagytok.
jan. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... eddig nem szálltam be a vitába, lehet fordítva vagyok bekötve, de ilyen szituban, ha egy vadidegen lép oda hozzám, hogy 20 percre vigyázzak a gyerekre, amíg apuka ideér érte, mert őt viszi a mentő is segítenék, nem hogy bármilyen fokú ismerősként...

Én itthon vagyok (várandósan), a lányom ovis. Ha megkérne egy ovistársa anyukája, hogy ilyen esetben hadd dobja át a gyereket, biztosan nem mondanék nemet.

jan. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális emberek között így működik utolsó.
jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
83%
Írd ki egy helyi csoportba hogy xy utcában laktok és tud e valaki segíteni ha ugy van. Én így találtam egy gyeden levő anyukát 2 utcával odébb, azóta is összejárunk.
jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék bebiszitter, aki barmikor ugraszthatok. Nem olcsó, de biztosabb megoldás.
jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
51%
Anyukád menjen táppénzre arra az időre.
jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
84%
Bébiszitter nem jöhet szóba? arra a rövid időre nem olyan drága.Szerintem facebook csoportokban baba-mama csoportokban érdeklődj hátha kapsz segitséget.
jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!