Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a nagytesóval...

Mit csináljak a nagytesóval ha beindul a szülés? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Az első szülésem nagyon gyors volt, ha éppen nem a kórházban indul be és hallgatok a szülésznőmre, akkor kb a kocsiban szülök meg. A kis, enyhe jóslófájásaim hirtelen 3 perces fájások lettek.


Jelenleg úgy alakult, hogy a 3 éves kislányom előre láthatólag már nem megy oviba a szülésig, tehát ketten leszünk itthon várhatóan amikor beindul a szülés. A férjem legjobb esetben kb 35 perc alatt tudna hazarohanni a munkahelyéről, a sógornőm 35 percre lakik, de SOS úgysem tudna a gyerekei mellett mindent eldobva szaladni hozzánk. Màs segítségünk ennél csak messzebb van.

Szóval ha bevárom valamelyikőjüket itthon és még onnan bekerülök a kórházba az alsó hangon 1 óra. Nem tehetem meg, hogy ennyit várok. Anyukámnak a 2. szülése villámszülés volt (30 perces), nekem az első minden apró jellel együtt 2 óra.


Szerintetek, ha elkezdődnek a fájások és mentőt hívok, akkor jöhet a mentővel a 3 éves kislányom is? Gyorsan a kórházba hívnám a férjem, ő onnan hazavinné a nagylányunkat, akire a sógornőm addigra már ha minden oké tudna otthon vigyázni, a férjem meg talán vissza is érne szülésig (vagy nem, de ez a legkeveseb).



jan. 24. 07:38
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ha nincs megoldásod, akkor a mentők rendőrt hívnak a gyerekhez, akik pedig az ügyeletes helyettes szülőhöz viszik (aki nevelőszülő pont ilyen esetekre). Nyilván nem a legjobb, csak azért írom, hogy van megoldás akkor is, ha most 5 perc múlva jön érted a mentő és még nem szerveztél meg semmit.
jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
86%
Így van, ha más nincs a rendőrség megoldja. Szal nem kell ezt túlspilázni. Lesz ami lesz.
jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!!!


A babysitter nagyon jó ötlet, igyekszem első körben az ovis anyukáknál érdeklődni, hátha tud valaki ajánlani környékbelit.

A sógornőm màsik településen lakik, az M0-on nem szivesen vezetnék fájásokkal, meg onnan a kórház kb 1 óra.

jan. 24. 09:22
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan bébiszittert ajánlok, aki ha "beindul a buli", tud menni azonnal.
jan. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
61%
29 ki mondta,hogy random csengessen be?Basszus lehet ismerkedni előtte.Nem úgy gondoltam a szomszéd utcát,hogy megfogom a gyereket,azt rábízom valakire az utcán.A településen ahol laknak csak van egy ovis társ anyuka,vagy valaki,aki otthon van kistesóval,és 10 percen belül odaér,vagy el lehet hozzá vinni.Ne idegesítsetek már!
jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
74%
Ja én se értem, mi se régóta lakunk ahol lakunk, de azért az oviból is ismerek 3-4 anyukát akivel azért csevegünk gyakran, ha más nem megkérném az egyiket, nem hiszem hogy egy fél óra-óra vigyázásra nemet mondta, akár anyagi juttatást is felajánlanék, de nyilván normális ember nem fogadja el.
jan. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván a szomszéddal is beszélni kellene előtte,nem csak átcsengetni,hogy itt a gyerek csá.Ugyanez a verzió mehet babysotterrel,vagy a szomszéd utcában lakó Gizikével.Előre meg kell beszélni.Komolyan nem lehetett ezt érteni?
jan. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha más nem, oviban óvőnőt dajkát megkérdezni.

Tesómnak egyszer vigyázott az óvőnőjük a gyerekekre 2 napot mikor mentek valahova.

(Fizettek neki)

jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

Igen,37,de ha nincs kihez csengetni,marad a bébiszitter,aki legalább leinformálható. Ovis társak szülei is jók. Erre nem gondoltam,mert az enyém még nem jár közösségbe,de ez tényleg jó ötlet lehet a kérdezőnek. A szomszéd utcába átcsengetést nyilván úgy értettem,hogy én például át nem mennék a szomszéd utcába,hogy megnyomjam a kaputelefont a belvárosba random valakinél,beengedtessem magam,majd erre kérjem. :D De ismerek olyat,aki megtette és elhajtották a francba. Ha hozzám jönne egy idegen ezzel,lehet én sem örülnék,ez van. Ha szomszéd jönne az más,de írtam,nekünk sincs így szomszéd erre,sajnos. Nekem is van kisgyerekes ismerősöm,két kicsivel,plusz melózik. Bevállalná nálunk a lányom addig,de amikor már ráér bevállalni,akkor már a férjem is itthon van. Nekem csak arra a 8 órára kellett embert szereznem,amíg ő melóba van,szerencsére,de még ez sem egyszerű.


Kérdező,örülök,hogy meglett az ötlet. :)

jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
73%
De basszus 39.A szomszéd utcával eleve arra gondoltam,hogy ott lakik valaki,akit ismerünk,és előre megbeszéltük.Nem vagyok hülye,random nem csengetés be házakhoz,de nincs olyan,hogy sehol a környékben nem találok egy db olyan anyukát,apukát,nagymamát,szomszédot,babysittert,aki 1 órát vigyázz a gyerekemre.Ilyen nincs.Csak max,ha én nem akarok találni valakit.1 óra hosszát még egy anyatejes csecsemő is bárkivel kibír,nemmég egy 3 éves.Nem hiszem el,hogy nem lehetett értelmezni amit írtam,és arra kellett asszocialni,hogy vadidegen emberre bíznám ranndom becsengetve a gyereket.Nem írtam ilyet.Azt írtam,hogy lehet találni a közelben valakit,ha nem is pont közvetlenül a szomszédban.Nekünk a közvetlen szomszédunk pl egy gyár,illetve egy üres ház.Nyilván egyike fog a gyerekre vihyázni,de a következő sarkon lakik egy 3 gyerekes házaspár,akiket ismerünk.Nem kértük még ilyenre őket,de valószínűleg őket kérdezném meg először,hogy segítenének-e ilyen esetben.Ha nem, akkor mennék tovább.Ovis társak picit messzebb laknak,de a 25 gyerek szüleiből egy biztos elszalad a hozzánk egy órara,ha gond lenne.Persze előre megbeszélve,hogy ki lenne az,és hogy tudjon számítani rá,hogy nem hobbiból hívom fel hajnalban,vagy 3jszaka.Így már érthető?
jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!