Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de párom nem...

Terhes vagyok, de párom nem szeretne gyereket (nincs rá konkrét oka csak nem akarja) viszont én nem szeretném elvetetni, mit csináljak??

Figyelt kérdés

6hetes terhes vagyok, már mikor megtudtuk párom határozottan megmondta hogy ő nem akar gyereket(nem mond konkrét okot hogy csak annyit hajtogat hogy ő nem akar kész ennyi), de ha meg is tartom ő max pénzzel támogatja, viszont én nem szeretném hogy apa nélkül nőjön fel :( rá nem szeretném erőltetni de tudom nagyon megbánnám és nemtudnék ugyan úgy a páromra nézni hogy nemtudtuk megbeszélni mert csak a vita ment belőle. Én 20 éves vagyok ( tudom nagyon fiatal)

Párom 28 :(



márc. 26. 18:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem vállalnám így a gyereket és a páromat is elhagynám az abortusz után. Számomra nem férfi, akivel nem lehet kommunikálni egy ilyen súlyú esetnél sem. Kvázi sz*rban hagy, csinálj amit akarsz, de neki nem kell gyerek. Ketten hoztátok össze, ketten is kellene hogy ezt átrágjátok. Innentől kezdve ennek a kapcsolatnak részemről semmilyen formában nincs jövője.
márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
92%

Szidja itt mindenki a pasit de nőként és anyaként mondom, hogy ha egyszer nem akar gyereket akkor mégis mit mondjon?

Nem tudjuk a részleteket, hogy milyen védekezés mellett, hogyan csúszott be. Ha pl a kérdező gyógyszert szedett akkor joggal nem húzott gumit a fickó. Igen az szemétség, hogy ilyen esetben a nők szívják meg. De ezt meg mi nők tudjuk is előre.

Az más szitu ha előtte azt mondta nem lenne gond ha becsúszik a baba és nem védekeztek csak "védekeztek" pl megszakításal, spermiciddel, közös megegyezés alapján. Akkor azt mondanám, hogy szemétláda de az anyagi támogatáson kívül akkor sem igen lehet mást elérni ha nem akarja a gyereket.

márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar gyereket, akkor tegyen róla akár férfi, akár nő.

Ha már ketten összehozták, akkor késő akarni. Már csak vállalni, vagy nem vállalni lehet.

márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%
És a férfit dobnám, a gyereket elvetetném. Tudom, a legtöbben magzatvédő abortusz ellenesek, de ne legyél egyedülálló anyuka 20 évesen. Csak te szívod meg
márc. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
24es vagyok. ÉN dobnám nem "és" bocsánat elírtam
márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Nem tűntem el, itt vagyok😅 köszönöm a sok választ, nem gondoltam volna hogy ennyi emberhez elér a kérdésem:)

És igen, beszéltünk már régebben a gyerek vállalásról, megmondta hogy nem szeretne gyereket, de ha becsúszna akkor megtartanánk nem lenne szíve elvetetni vagy ezt kérni tőlem. Szóval sok minden változott :/

A sok védekezős válaszadoknak mondanám hogy igen védekeztünk😃 én gyógyszert szedek :) párom meg használni szokott gumit :)

márc. 27. 16:39
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

Miota vagytok egyutt?

“Nem szeretne gyereket de megtartanatok” nos ez nem igy megy. Aki igazan, valoban nem akar gyereket, az nem csinal/nem tartja meg. Csak a te kedvedert mondta anno, de latod, esze agaba nincs veled maradnia. Mivel nem akar gyereket. Anyagiakban odatenne magat (ami a minimum kotelezo) de tobbet ne varj tole. Innentol a te dontesed, bar en is csatlakozok azokhoz, akik a helyedben nem tartanak meg.

márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
39%

én nem vetetném el, de ez én vagyok. én is 20 évesen lettem anya és igen, azóta nem vagyunk együtt az első gyerekem apjával. lett 1 közös gyerekem és úton a 2. a férjemmel. egyáltalán nem bánom, hogy egy gyerekkel ismert meg. soha nem tudnám megbánni a gyerekeimet!

különben ha eddig ezt mondta, hogyha becsúszna megtartanátok, akkor lehet most csak megijedt. van ilyen a férfiaknál is.

márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ebből valóban a "nem szeretne" a hangsúlyosabb, de ezt most már te is látod és igazából nem is a párod hozzáállása amire most koncentrálnod kell.

Vedd számba az anyagi lehetőségeidet és beszélj a szüleiddel is. Nyilván nem nekik szülöd a gyereket de ebben a helyzetben ha meg akartam volna tartani a babát, engem támogattak volna.

- Dolgozol?

- Tanulsz? Ha igen felsőoktatásban? Utóbbi esetben ha van 2 aktív féléved járhat neked a diplomás GYED ami sokkal jobb a GYES-nél.

- Van hol laknod? Ahol laksz lesz lehetőséged bölcsibe adni a kicsit? Két éves korában biztos, hogy el kell majd menned dolgozni.

- Lenne aki vigyáz a babádra amíg iskolában vagy, hogy befejezd a tanulmányaidat ha még tanulsz? Bármennyire nehéz is ez már nem csak a te érdeked hanem a gyereked jövője is múlik rajta.

- Le tudsz mondani a szórakozásról és helyette egy síró babával éjszakázni, szoptatni, pelust cserélni, főzni, mosni rátok?

- El tudod fogadni, hogy a párkeresés mostantól nehezített pálya lesz a gyerek miatt és olyan is lesz aki visszaél ezzel?


Nagyon jó és szép dolog anyává válni de nem csak a legcsodálatosabb, hanem egyben a legnehezebb, legfárasztóbb, legidegtépőbb dolog is ami valaha történni fog veled és egy életre szól. Jól gondold meg a dolgot!


Sok sikert neked és őszintén kívánom, hogy a nektek legjobb döntést hozd meg! Mind a két út nehéz kérj ehhez lelki támogatást akár szakembertől akár anyukádtól, nővéredtől, nagymamádtól, idősebb barátnődtől. Bárkitől akiben megbízol és van rálátása arra, mivel jár egy gyermek.

márc. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
64%

Pasi kuka, embrió elabortálva.

Egyedülálló anyaként még 30-40 évesen is nehéz egyedül eltartani egy gyereket, nemhogy ilyen fiatalon....



Tudod az abortusz az nem "szeretném-nem szeretném" kérdése, hanem kényszer.

márc. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!