Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de párom nem...

Terhes vagyok, de párom nem szeretne gyereket (nincs rá konkrét oka csak nem akarja) viszont én nem szeretném elvetetni, mit csináljak??

Figyelt kérdés

6hetes terhes vagyok, már mikor megtudtuk párom határozottan megmondta hogy ő nem akar gyereket(nem mond konkrét okot hogy csak annyit hajtogat hogy ő nem akar kész ennyi), de ha meg is tartom ő max pénzzel támogatja, viszont én nem szeretném hogy apa nélkül nőjön fel :( rá nem szeretném erőltetni de tudom nagyon megbánnám és nemtudnék ugyan úgy a páromra nézni hogy nemtudtuk megbeszélni mert csak a vita ment belőle. Én 20 éves vagyok ( tudom nagyon fiatal)

Párom 28 :(



márc. 26. 18:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
39%
Add örökbe!
márc. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
93%

Elkell fogadnod 20 évesen, hogy egyedülálló anya leszel. Kapsz majd havi 40-50 ezret mondjuk gyerektartásra, mert harcolni fog, hogy minél kevesebbet kelljen fizetnie(lehet beleun és elkezdi, hogy nem utál aztán járkálhatsz a bíróságra, hogy behajtsad rajta), de láthatásra nemfogja elhordani, azaz egy perc nyugalmad nem lesz és megszakadhatsz majd a melóban is, hogy normálisan feltudjad nevelni. Ez lesz évekig az életed. Ha találsz valakit az nembiztos, hogy úgy fogja nevelni mintha a sajátja lenne, főleg, ha neki is szülsz egy sajátot.

Vagy elveteted és válalsz olyannal aki fel is akarja nevelni veled a közöset.

A döntés a te kezedben van.

márc. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Ráerőszakolni nem tudod a gyereket.

Tehát vannak a már felsorolt opciók:

- Megtartod és apa nélkül, egyedül felneveled vagy pedig örökbeadod. - Nem tartod meg és majd lesz olyantól gyereked aki szeretné.


A kapcsolatnak mindegyik esetben vége sajnos, akárhogy is döntesz.


Ha szeretnéd felnevelni számíts arra, hogy rengeteg pénzbe és mégtöbb energiába kerül egy baba.

márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
88%

Ne arra koncentrálj, őt hogyan beszéld rá a gyerekre. Nem akarja, és kész.

Vagy megtartod, és egyedülálló anya leszel vagy elveteted.

Én az utóbbit tenném a te helyzetedben, de a pasid is dobnám.

márc. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%
20 évesek voltunk párommal amikor majdnem terhes lettem,ő szerette volna,és még így is áldom az eget,hogy nem lettem az.azóta szakítottunk,nem illettünk össze. 26 évesen szerelmes lettem,csodás,hogy közös gyerekeink lettek,és nem egy gyerekes anyaként ismert meg. az meg örök rejtély hogyan tartottam volna el 20 évesen. azért vetesd el,mert pár év múlva szerelmes leszel olyanba aki szeretne gyereket,és akkor örülni fogsz neki,hogy közös gyereketek lesz. ha még az exemmel kéne tartani kapcsolatot közös gyerek miatt hülyét kapnék,mikor saját családom van.és élvezd ki a gyerekmentes éveket,én így is azt éreztem élhettünk volna még, :)
márc. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%
Elvetetném a babát, főleg 20 évesen, a pasit meg kidobnám a francba, innenstől pedig sokkal jobban figyelnék a védekezésre!
márc. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
10%

Pasi kirúg, baba megtart. Pasid még lehet száz, babád nem biztos. Ilyen apára meg nincs is szükség. Menjen.

Amelyik kommentelő itt meg arra biztat hogy öld meg a babádat, nem normális egy sem! Ezzel nem segítenek, sőt, sokkal mélyebbre nyomnak, mert a beavatkozás után visszatérsz ugyanabba az életedbe, ahonnan jöttél, és még az abortusz lelki és fizikai terhét is el kell viselned. Millió pár vár évek óta babára hogy örökbe fogadjon. Van számtalan más lehetőséged is. Vannak alapítványok, civil szervezetek, akik krízis terhes kismamáknak segítenek. Alfa szövetség, Fészek, Gólyahír, Bölcső. Keresd meg valamelyiket.

márc. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy a pasi kuka, az egyértelmű. Már csak azért is, mert ha ő nem akar gyereket, te pedig igen (akár ezt a konkrét babát, akár majd a jövőben egy elméleti másikat), akkor annak semmi értelme. Nem ugyanazt akarjátok az élettől, és nagy esélyt adnék rá, hogy a pasi nem is kötelezné el magát melletted szívesen, mert még fiatal, bulizna, szórakozna, nem úgy gondol rád, mint élete végső párjára.

Az, hogy a babával mit kezdesz, az nyilván egyéni. Van támogató családi háttér? Lakhatásod megoldott? Szülők, testvérek, bárki rokon, aki akár anyagilag, akár jelenléttel, de tudna segíteni? Munkahely, bevétel, bármi jövedelem? Kisbabás anyukaként piszok nehéz elhelyezkedni, főleg ha még egyedülálló is vagy, ha nincs munkahelyed, ahol visszavárnak szülés után, akkor nagyon nehéz helyzetbe hozod magad. A babáról gondoskodni kell, akkor is sok kiadás, ha mindent használtan meg jótékonykodóktól szerzel, de oltásokat, tápszert ha kell, gyógyszert, ha kell, rendes ételt nem tudsz másoktól kunyerálni, pelusból sem adnak használtat (max ha mosizol), és ahogy nőnek, egyre több költség, amit nem fedez az a szánalompénz, amit a kedves apuka kényszerből hozzád vágna meg a csp meg ilyenek. Szóval ezt az aspektust is mindenképp át kell még gondolnod a döntéshez. Fontos, hogy akarj és szeress egy babát, talán a létező legfontosabb dolog az ő életében, de sajnos nem elég. És nem baj, ha kicsit önző is vagy és a saját érdekeidet is nézed. Tanulmányok, karrier, stb, hogy alakulnának, változnának előre láthatóan a pici miatt? Egy gyereknek sem érdeke nyomorba születni, akármilyen morálisan is nézzük a világot. Akkor már esetleg örökbe adhatod, de ez megint egy olyan lehetőség, amit nagyon meg kell fontolnod, hogy biztos akarod-e, együtt tudnál-e élni a tudattal, stb.

Kívánom, hogy a számotokra legjobb döntést meg tudd hozni. De a pasinak egyértelműen mennie kell, akárhogy is döntesz. Ilyen szituációban nem áll melletted, nem támogat, legalább csak annyira, hogy meg tudjátok beszélni a dolgot, hát nagyon csúnyán levizsgázott a fickó, nem érdemel meg még egy tisztességes viszlátot sem.

márc. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltetek a gyerekvállalásról s kapcsolatotok elején? Tudtad, hogy vélekedik?
márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Hiába kérdezel, eltűnt a kérdező
márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!