Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de párom nem...

Terhes vagyok, de párom nem szeretne gyereket (nincs rá konkrét oka csak nem akarja) viszont én nem szeretném elvetetni, mit csináljak??

Figyelt kérdés

6hetes terhes vagyok, már mikor megtudtuk párom határozottan megmondta hogy ő nem akar gyereket(nem mond konkrét okot hogy csak annyit hajtogat hogy ő nem akar kész ennyi), de ha meg is tartom ő max pénzzel támogatja, viszont én nem szeretném hogy apa nélkül nőjön fel :( rá nem szeretném erőltetni de tudom nagyon megbánnám és nemtudnék ugyan úgy a páromra nézni hogy nemtudtuk megbeszélni mert csak a vita ment belőle. Én 20 éves vagyok ( tudom nagyon fiatal)

Párom 28 :(



márc. 26. 18:31
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
93%
Ebben a helyzetben én szakítanék a pasival, és eszem ágában sem lenne egy ilyennek a gyerekét megszülni. Ugyanis akár akarjátok, akár nem, a gyerek egy örökre összekötő kapcsolat...
márc. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne vetesd el, csak egyedülálló anya leszel. Ami azt jelenti, hogy neked EGYEDÜL kell megoldanod mindent. Ahogy ezt elmondod egy állásinterjún, már borítékolható (főleg 0 munkatapasztalattal), hogy a kutyának sem fogsz kelleni, mert amint beindul a bölcsiszezon, kb kéthetente táppénzen leszel a gyerekkel.


Szép dolog amikor megkérdezik, hogy a család támogat-e, de ugye nem más f.szával verjük a csalánt, nem a nagyszülőknek csinálunk gyereket, hisz ők már felneveltek néhányat, túlvannak a babázós időszakon és akármennyire is szeretik/szeretnék az unokát, nem az ő nyakukra szülünk. Pláne, hogy a 20 éves kérdezőnek a szülei minden bizonnyal méh dolgoznak is.


Szóval ha úgy gondolod, hogy van egy biztos anyagi háttered, van hol laknod és egyedül fent is tudod tartani magatokat, akkor ne vetesd el! Apuka meg majd egy darabig küld havi 50.000 Forintot, ami a pelenkára lesz elég. Te meg majd kuncsorogsz segélyért valahol vagy a családodhoz járkálsz segítségért.


És csak 20 éves vagy. Szerintem fiatal vagy ahhoz, hogy elcseszd az életed.

márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
23%

28-as vagyok, le lehet pontozni. az én férjem is sokkot kapott mikor összejött a baba, pedig terveztük. persze akkor haragudtam rá, de csak megijedt, van ilyen. terhesség alatt se volt az az érzelmes pocak simogatós típus, de attól a pillanattól, hogy megszületett, nem lehetne elvenni se tőle. minden este ő fürdeti, csomószor kelt hozzá születésétől fogva. segít mindenben.

pedig az első reakciója az volt, hogy mégsem akarja... hogy fáj-e? persze rossz rágondolni, hogy anno ilyet mondott, de azóta ennek nyoma sem látszik

márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
43%
Kedves Kérdező! Ne hagyd, hogy a párod rád erőltesse az akaratát. Nem könnyű egyedül nevelni egy gyereket, de nem lehetetlen. Fontos, hogy nem szeretnéd elvetetni, ezért érdemes alaposan átgondolni az anyagiakat és azt, hogy mennyire lenne segítség családtól, ismerősöktől. Minden jót kívánok, és jó döntést!
ápr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
85%

34 sztem meg önzőség az alapján, dönteni, hogy ő nem akar abortuszt. A leendő gyerek érdekei fontosabbak.

A nő tud neki biztosítani elegendő élelmet, kész tető a fejük felett? Lesz miből ruhákat venni, vagy iskoláztatni?


Ha nincsenek családtagok, akik teljes mértékben mellette állnak, és maximálisan támogatják....akkor nem kéne megszülni.

ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!