Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tüdőérlelő? Meddig hat?

Tüdőérlelő? Meddig hat?

Figyelt kérdés

25 hetesen kaptam tüdőérlelőt fenyegető koraszülés miatt. Azota hál’ istennek nem indult be a szülés . Jelenleg 31 hetes vagyok és ismét a korházban vagyok, görcsök nélkül , de megfigyelés alatt. Most nem akarnak adni tüdőérlelöt.

Miert nem adnak ha mar elmult a hatása az előzőnek? Nem értem…

Azt mondja az orvos , most nincs szükség rá.

És ha beindul megint a szülés egy hétmulva és késő lesz már beadni akkor mivan? Én ezt nem értem. 🫤

Meddig tart egyebkent a hatasa ? en ugy tudom 2-3 hét?!



ápr. 6. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
31-32 hétre már elég fejlett a kicsi tüdeje, ezért nem adnak.
ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De akkor miert adnak meg valakinek 34 hetesen is? Nem ertem ezt az egeszet.

Itt vagyok a korhazba es nem kapok egy ertelmes valaszt hogy miert nem kell most 😃

ápr. 6. 22:38
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak tudják már mit csinálnak. Végig csináltam én is, amit te, egy darabig adtak tüdőérlelőt, utána meg nem. Valószínűleg már nem kell adni, fejlett a tüdeje.
ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Nekem Pecsen a klinikan azt mondtak par hetig hat csak, igy minden koraszulesnel,gyanunal vagy ha megindult, ujra beadtak mindenkinek... 2 hetre emlekszem. Szoval erdekes.
ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
En is igy tudom…..
ápr. 6. 23:21
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Többnyire egy kúra elég.

[link]

Én pont 31 hetesen kaptam azt az egyet.

ápr. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És utána mennyi idő mulva szültél?
ápr. 7. 07:22
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett koraszülött, 37. héten szültem.
ápr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hala Istennek! 🙂


De nalam fent all a koraszules veszelye es megsem adnak meg egy adag tudoerlelot, es ezt nem ertem. Ha elmulik a hatasa meg kellene ismetelni ,nem?

Nem akarok okoskodni , mert nyilvan az orvosok jobban tudjak, csak ertetlenul allok most ez elott. Mivan ha beindul a szules par napon belul es nem lesz ido ,hogy hasson az injekcio?🤨

ápr. 7. 07:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 2x lehet beadni egy terhességben. Másrészt kicsit visszaveti a magzat súlyát. Szerintem azt gondolják, hogy még 48 óráig biztosan vissza tudják tartani a kicsit, ezért egyelőre nem adják be. Ha súlyosbodnaa helyzet, szerintem kapnál. Ha most beadják fölöslegesen és 34 hetesen indul meg, akkor lehet gond. De csak spekulálok.
ápr. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!