Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok 17 évesen....

Várandós vagyok 17 évesen. Elmúlok 18 éves, mire megszületik a babám. Szüleimnek hogyan mondjam el? Szeretném megtartani, viszont a szüleim nem mostanára terveztek tőlem unokát.

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 15:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%
Hát csak meg kellene mondani, hogy anyukám, apukám, gyerekem lesz... Pláne, hogy ha esetleg korábban jön a baba és még nem vagy nagykorú, ők leszenek a kicsi gyámjai...
2010. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
28%
Valahogy mondd el, minél hamarabb. De miért akarod amúgy megtartani? Mármint nem az én dolgom, de elhamarkodott dolog ilyet mondani...
2010. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
21%
Nem lenne jobb ötlet inkább a háttérben elvetetni? Ha mindenképpen meg szeretnéd tartani (ami ilyen fiatalon rengeteg kitartást és időt igényel) akkor beszélj azzal a szülőddel aki nyitottabb, kevésbé konzervatív, akinek előbb mered elmondani és ketten álljatok a keményebb szülő elé ezzel...
2010. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%
Okoska, elvetetni se tudja a szülei tudta nélkül, mivel ha nincs még 18 éves, a szülő beleegyezése kell hozzá....
2010. dec. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
67%
Azonnal mond el a szüleidnek, joguk van tudni, gondolom nem dolgozol, nem te fogsz lakást, ruhát, pelenkát biztositani neki, tehát joguk van beleszólni ès tudni az őket is igencsak érintő babakérdésbe!
2010. dec. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
48%
Minél előbb mondd el. Felelőtlenség úgy szülni egy gyereket,hogy a szüleidnek kell eltartani nemcsak téged,hanem egy uinokát is! Hogyan akarod felnevelni,ha nincs ehhez meg a megfelelő háttér!
2010. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
57%
Le a kalappal, hogy megtartod! Bárki is vagy, büszke vagyok rád! A sok hülye tini csak felcsináltatja magát aztán csodálkozik hogy teherbe esik és rohan abortuszra. Nem lesz egyszerű, de imádni fogod a gyereked, és mivel fiatalon szülsz, hamarabb vissza tudsz kerülni az "életbe" hogy úgy mondjam...pláne hogy a szüleid nyilván segítenek. Egyébként hány hetes terhes vagy most?
2010. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
65%
Egy szóval sem írta, hogy a szüleinek kellene eltartania... Mi van, ha a gyerek apja nála idősebb és eltartja őket?
2010. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%
Igazuk van az egy-két válaszolonak.Mondd el a nyitotabb szülődnek,és persze az apának is ha még nem tudná!Mi van egyébként az apával?Hány éves,mióta vagytok együtt?Ezek fontos tényezők a baba válallásnál.Én tavaly szeptemberben lettem terhes 18évesen.Párommal 5éve voltunk akkor már együtt,de még ő is tanult.De minden jól alakult és boldogok vagyunk.
2010. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
88%
Ez elég nehéz ügy. Senki nem kényszeríthet abortuszra (még akkor sem ha nem vagy 18 éves), viszont a szüleidet sem lehet kényszeríteni, hogy eltartsanak a gyerekeddel együtt. Úgyhogy mindenképpen meg kell beszélnetek, mert nekik is van némi beleszólásuk abba, hogy hány gyereket tartsanak el.
2010. dec. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!