Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós vagyok 17 évesen....

Várandós vagyok 17 évesen. Elmúlok 18 éves, mire megszületik a babám. Szüleimnek hogyan mondjam el? Szeretném megtartani, viszont a szüleim nem mostanára terveztek tőlem unokát.

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 15:41
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a leendő apajelölttel:D


Senkire nem tartozik! Ha biztos vagy benne, hogy megtudod oldani, akkor tartsd meg!!! De utána még vagy 40 évig bizti nem szálhatsz ki!!! Nem vagyok abortusz párti, ha jól végiggondoltad, akkor sok sikert és kitartást!!!!

Szüleidnek elmondtad?

Kiváncsi vagyok a reakcióra! Reméllem jól fogadják majd!!

2010. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Vasárnapi ebédnél fogom bejelenteni a nagy hírt. Én is nagyon kíváncsi vagyok a reakciójukra.
2010. dec. 8. 18:30
 33/47 anonim ***** válasza:
56%
Azt még nem írtad, hogy hány hetes vagy? Voltál már dokinál?
2010. dec. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
64%

*Nem kell mindig mindent megmagyarázni. Értsd úgy, ahogy írtam. Nagy szeretettel várjuk. :)


Nem is vártam magyarázatot. Pusztán arra akartam rávilágítani, hogy ha az apa nem akarja a gyereket (legalábbis ezt írtad... vagy hazudtál?), a szüleid meg nem tudják, akkor pillanatnyilag senki olyan nincs, akire számíthatnál, ha baj lenne. Mert az ilyenkor támogató és drukkoló barátok probléma vagy anyagi kérdés esetén elillannak. Meg akkor is, ha megszületik a babád, nekik meg nem lesz. Ők majd buliznak, te meg pelenkázol, amivel semmi gond nincs egyébként, pusztán annyit akartam mondani, hogy bárkivel is "várjátok", ne nagyon számíts rá hosszú távon, mert baromi nagyot fogsz csalódni.


Azért arra kíváncsi lennék, mit szólnak a szüleid. Hálás(ak) lenné(n)k, ha megírnád majd.

2010. dec. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Értelek. Egyébként meg nem hazudtam! Nem szokásom! Természetesen leírom, hogy hogyan fogadták a hírt.
2010. dec. 9. 10:23
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
De arra képtelen vagy válaszolni,hogy hány hetes vagy?!Nem egy válaszadó kérdezte már.
2010. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
79%

Huuu,de izgulok érted!


Mi nem terveztük a babát,úgyh engem is hideg zuhanyként ért!

Először nagyin megijedtem,hogy most mi lesz!

A párom se volt itthon,mert külföldön dolgozott,akkor!

Ugy reggeli pisi,teszt! Rögtön dupla csíkom lett! Úr isten az az érzés,leírhatatlan! Féltem,örültem,megijedtem,kétségbe estem!

Én kiabáltam, hogy anya terhes vagyok!

Az apukám is meghallotta,ő mondta hogy j és evett tovább!

Apa nagyon várja,neki már most is késő lenne,ha megszületne! Anyunak még dolgozgatnia kell a hírt, örül neki,mert már annyi mindent vásárolt a Babynknek,legutoljára "hintakacsát" kapott és felhívta a figyelmünket,h azt nem mi kaptuk,hanem az unokája!!!:-)

Nem tudom nálatok,hogy van a szerepkör,nálunk anyu a megfontoltabb és apum az aki szeret lábbal a föld felett szállni! Lehet,hogy először úgy tűnik, hogy nem örülnek,de majd feldolgozzák!!! És aztán lehet együtt örömködni ezen a kis csodán!!!:-)

Én mindenképp azt mondom,hogy már arra büszkék lehetnek,hogy ilyen felelősség teljes gyereket neveltek,mint amilyen te vagy!!! Gratulálok hozzá!

Már várom,mit fogsz írni!!!

Jó egészséget!!!

2010. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!

10 hetes várandós vagyok. :)

2010. dec. 10. 10:49
 39/47 A kérdező kommentje:
Ma délben volt a nagy bejelentés. Hát... Jobb túl lenni rajta, az biztos. Nem részletezem. Mindenkinek előre is kellemes ünnepeket kívánok! :)
2010. dec. 12. 18:44
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

Ez a válasz 76%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 12-08 14:56


Hát túl vagy rajta. Előbb-utóbb megbékülnek, ha máskor nem, amikor meglátják a gyemeked.

Az egyik nagyon jó barátnőm is így járt anno. Ő igaz 18 évesen lett várandós, de még nem érettségizett le akkor.

Ő Karácsony este jelentette be, azzal a címszóval,hogy akkor talán kevésbé fognak rá haragudni a szeretet jegyében.

Hát kapott hideget-meleget. Nem mondom, hogy sétagalopp volt az eleje. Mindenki ellene volt, főleg az iskola. Csak az Abortuszt emlegették, azt nem, hogy milyen lehetőségei vannak, ha megtartja. 7 hónapos terhes volt amikor az anyukája kezdett megbékélni a dologgal, főleg, hogy sikeresen leérettségizett.

Egy évet halasztott, majd elkezdte a fősulit. Jelenleg egy 5 éves kisfiú boldog anyukája. Az apuka igaz lelépett, de a nagyszülők a legbüszkébbek. Mindenhol dicsekednek, hogy milyen szép unokájuk van stb.

Már nem is téma, hogy gimis terhesség volt.


Kellemes Karácsonyt és KITARTÁST!

Lesz ez jobb is, csak meg kell várni.

Egy 2 gyermekes anyuka

2010. dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!