Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hét körüli kismamák ti...

12. hét körüli kismamák ti beoltatjátok magatokat?

Figyelt kérdés
Főleg olyanoktól kérdezem, akik azért járnak közösségbe.
2011. febr. 2. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Járok, és nem oltatok. Már ha az influenzára gondolsz. Nekem ezzel kapcsolatban azt mondta az orvosom, hogy az oltás csak egy törzs ellen véd, de folyamatosan mutálódik, és egyébként sem javasolja, mert kismamáknak nem adunk védőoltást.
2011. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobban jársz, ha inkább eszel vitamint, gyümölcsöt, és vigyázol a jó kedélyedre :)


Ez többet ér, mint az oltás.


Ahogy a fölöttem lévő is írta, az influenzára nem lehet oltani. (Vagyis lehet, de az az igazság, hogy nem sokat ér). Mivel az influenza folyamatosan mutálódik (mint minden vírus) ezért az oltás, amit adnak, általában a tavalyi ellen jó (ami már lehet, nem is létezik...) és az új vírust könnyedén elkaphatod.


Persze, lehetséges, hogy olyan mutáció terjed el, ami ellen védene az oltás: de az esetek nagy többségében nem véd.


Sőt, ha tavaly átestél az influenzán, akkor az ellen oltás nélkül is védett vagy: hiszen a szervezet valós betegség miatt előállította már az antitesteket, így védelmet élvezel. Aztán jövőre mégis elkaphatod megint.


Na, az oltás ugyanazt teszi, mintha elkaptad volna: gyengített kórokozót (vagyis vírus esetében inkább csak a fehérjeburkot, mivel a vírust nem lehet legyengíteni...) juttatnak beléd, ahol a test felveszi vele a harcot, előállítja az antitesteket, így, ha következőleg megfertőződsz, már kapásból le tudja győzni az adott betegséget.


De mivel a vírusok úgymond "rosszul működnek" és rengetegszer "elrontják" a DNS másolását a sejtben, amiatt folyton változnak. Egy részüknél olyan mutáció lép fel, ami miatt "életképtelenek" ha lehet egy vírusról ilyet mondani; a maradék viszont új fehérjeburokkal támad, amit a szervezet már nem ismer fel az "új" betegséget.


Erre egy poén: a HIV vírus, ami az AIDS-et okozza, azért ilyen halálos, mert nagyon rosszul működik. Jóformán egyetlen másolatot sem képes hibátlanul csinálni magáról, mivel hiányzik egy rakat enzim, ami helyreállítaná a DNS-ét. És pont ezért ilyen halálos, és gyógyíthatatlan: szinte minden egyes vírus egy újfajta mutáció, így a testnek esélye sincs védekezni.

2011. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 19 hetesen beoltattam magam és nyugodtabb vagyok. A nőgyógyászom és a háziorvosom is ajánlotta!

Ezt neked kell eldöntened. Itt úgyis lesz olyan, aki oltás ellenes és lesz olyan aki oltás párti... szóval nem leszel előrébb!

Különben meg több törzs ellen véd, és ha mutálódik és elkapod, még mindig gyengébb lefolyású, mintha nem lennél beoltva.

2011. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én oltattam, rá egy hétre hőemelkedés, torokfájás, nátha.. Pár nap alatt elmúlt, s mégis örülök, hogy beoltattam magam... De ezt Neked kell eldöntened. Tény, azok halnak bele, akiknek van más betegségük is, de én egy kis időt sem szeretnék a családomtól távol, kórházban tölteni emiatt.. S nem kell közösségbe járni, csak elmész a boltba, s simán elkaphatod...
2011. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én oltattam a 14. héten. Lassan 1 hete és semmi bajom nincs. Én így nyugodtabb vagyok, nem akarom végigidegeskedni még a tavaszt is. A kismamák veszélyeztetettebbek, mint mások!
2011. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, ezt mindenkinek magának kell tudni. Ki így gondolja, ki úgy. Én azt is megértem, aki oltat, de pont az első terhességemnél volt a nagy h1n1 mizéria, és akkor már javában benne voltam a babavárásban - úgy félidős lehettem -, és akkor mondta az orvosom, hogy nem javasolja. Most ismét babát várok, eltelt jó másfél év azóta, és továbbra sem javasolja. Szép babavárásrt mindenkinek!
2011. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm most akarta beoltatni magát és a doki lebeszélte, hogy most már nem érdemes. Mire hatna, addigra lemegy a járvány.

Én is sokáig gondolkodtam, de végülis letettem róla. Remélem nem bánom meg :-) Meg bízok benne, hogy amit tavaly beadtak, az még hat valamennyire.

16 hkm

2011. febr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, h az A és B vírus tök más, mint tavaly, a h1n1 ugyanaz, de nem véd egy évig az oltás :-S Igaz, h eléggé utolsó pillanat van már.
2011. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem! Már nincs is értelme, ezt többen mondták nekem, mire hat vége a járványnak. Én eljárok bevásárolni, eljárok az orvoshoz, a kórházba, a barátokkal ide-oda. Beteges vagyok, de inkább homeopátiával kikezelem. Nem fogok oltatni.
2011. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!