Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ötödik hetemet taposom, és...

Ötödik hetemet taposom, és hivatalos vagyok egy céges bulira, amire már hónapok óta vártam, és fontos, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Mindenképpen elmegyek,mert nagyon fontos rendezvény.


Azt,hogy babát várok,nem szeretném elmondani,de ugyebár inni nem tudok.

Vagyis az lenne a kérdés,hogy ezen a héten (4 hét 3 nap) mennyit szabad inni?

NYILVÁN tudom,hogy a legjobb amit tehetek,ha egy kortyot sem iszok,de most nem erre vagyok kíváncsi. Több helyen olvastam,hogy ilyenkor még a baba nincsen úgy összekapcsolódva velem,hogy bajt okoznék az alkohollal (mértékletesen),mert 6 hetes kortól kezdődik el ez a kapcsolat (méhlepény miatt).


Továbbá kérdés,hogy vajon a táncolás árthat-e?


A félreértések elkerülése végett: normális értelmes középkorú nő vagyok,nem szeretném ha a kérdés jellege miatt ebből lenne félreértés,és azzal jönne valaki,hogy milyen az ilyennek gyerek,meg hogy idióta fiatal,stb...


2011. máj. 12. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én 4 hónaposan voltam egy szórakozóhelyen. Ittam bort ( nem sokat) és csárdást is táncoltam. A babám egészséges lett.
2011. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én egy deci bornál megállnék, és nem magyarázkodnék senkinek. Amúgy se szoktam sok alkoholt inni. A táncolás nem árt, de azért ne most döntögess rekordokat.


4hét+4 napos

2011. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha eddig még nem volt vetélésed,akkor táncolhatsz nyugodtan! csak arra vigyázz,meg ne üsd magad!

Ami az italt illeti... inni nem muszáj! Ha nem bírod megállni,akkor egyszer ha becsípsz,valószínű nem lesz baj. De próbálj meg arra figyelni,hogy ne legyél full részeg!


Üdv:2 gyermekes,22 hkm.

2011. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Töményet sztem ne igyál. Ha van egy kis sör v bor v vmi nőies (bacardi breezer stb), az még ok lehet. Ne igyál meg több, mint 1 pohárral. Azt is csinálhatod, h csak "reklámozod" az italt, vagyis csak a kezedben tartod és sokszor belenyalsz. A kérdésedből gondolom, h nem vagy egy nagyivó nő, így lehet, h meglepetés ér egy-két korty után és a wc-ben fogsz kikötni.

A táncolás sem fog ártani. Egy ismerősöm úgy ugrált 20 hetesen, ahogy én 10 hetesen sem mernék. Arra kell figyelni, h ne görcsölj be.

2011. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok nagy ivó,és nem is járok "bulizni" gyakran.

Ha mégis mentünk eddig,akkor általában borozgattam,szeretem a jó borokat. De azért abból nem egy pohárral ittam.


Ó,dehogy,eszembe sem jutott leinni ,magam...azt egyébként sem szoktam.

2011. máj. 12. 19:03
 6/15 anonim ***** válasza:
:) A várandóság nem betegség!Éld az életed,táncolj stb egy egészséges várandóságban semmi bajod nem lesz ettől,ha baj lenne az így is úgyis bekövetkezne akár ágyban fekve is,de hát nem így indulunk neki a babavárásnak,optimizmus!Az alkohol részét ha normális,értelmes nő vagy akkor tudhatod hogy nem lesz baj egy kis mennyiségtől(gondolom nem lerészegedni vágysz)Én rendesen "kívántam"a krémlikőröket,volt hogy meg is ittam egy pohárkával.szóval érezd jól magad(és örülj hogy nem lett még úrrá rajtad az ólom-fáradtság)Egy két és fél éves és egy hat hónapos kisfiúk anyukája
2011. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Éppen 5 hetes terhes voltam, amikor kiderült. Előtte héten hétvégén (vagyis 4 hetesen)a barátainkkal kerti partyt tartottunk, és bizony lecsúszott 2-3 tequila, meg 1-2 pohár bor. De erre már csak szülés után eszméltem rá. Egészséges lett a babám. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy kezdj el töményet inni. De szerintem egy pici bort nyugodtan megengedhetsz magadnak most még.
2011. máj. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy kis bor nem árt, de ha nem akarsz inni, menj kocsival, azt mindenki megérti, hogy ittasan nem vezethetsz.
2011. máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz! Barátnőm a várandóssága alatt hetente-kéthetente ivott 2 dl vörösbort, sőt párszor sört is. Egészséges gyereke született. Alacsony vérnyomása miatt egyébként is "kellett" bort innia!

De ha nagyon nem akarsz (nálam ez vált be, mert én az elején hánytam,ha az alkohol illatát megéreztem):), hogy azt mondtam antibiotikumot szedek és a doki megtiltotta,hogy igyak rá. Ezt mindenki bevette!:)

2011. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
a nászúton minden nap ittam egy 0,5-1 deci berentzen krémlikőrt.amikor hazajöttünk,tesztet csináltam,mert akkor kellett volna megjönnie,és nem jött meg. pozitív lett.semmi baja nem lett tőle.
2011. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!