Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztassatok légyszi! Pozitív...

Biztassatok légyszi! Pozitív lett afp-n a downom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
0.59 lett az afp-m,a a downom pedig 1:145höz.(vérből 1:99,életkor alapján 1:712).Az első gyermekemmel 1:486 eredményem lett,0.69-es afpvel.Vele is aggódtam,de az azért bőven negatív eredmény volt.Holnap megyek dokihoz,remélem mihamarabb eljutok genetikára.Ma már szétbőgtem a szememet.Tudom,hogy elavult vizsgálat,blablabla,de attól még rendesen be vagyok tojva.A 12 hetes uh rendben volt,volt orrcsont,tarkóredó 1.2 volt.Most voltam 4d-n,ahol szintén minden oké volt egyéb szempontból,mert ugye a downt nem lehet uh.gal szűrni.Fogom kérni az amniocentézist,de addig megkattananok.Így is már feküdtem kórházban keményedésekkel,szóval pihennem is kéne,meg nem idegeskedni,de egyik sem megy.Mi lesz most?Ráadásul du vendégek jönnekés vágnom kell a jópofát.Bocs,hogy hosszú lettem,de ramatyul vagyok.
2011. aug. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
100%
Négyes tesztet csináltak neked? Az afp nem a down-t szűri (genetikus doki magyarázta nekem), hanem a nyitott gerincet, nyúlszájat, nyitottságra utaló dolgokat. Ha az uh-nem láttak semmi ilyesmit, akkor emiatt ne aggódj. Ami a Down-t illeti, ha látszott az orrcsont 12 hetesen+ a nyaki redő is rendben volt, akkor ne parázz. Ezek a vérvizsgálatok tényleg abszolút bizonytalanok. Elvileg 1:150 alatt javasolják az amniocentézist, a te eredményed épphogy alatta van.
2011. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
51%
Én annyire nem értem hogy mi lett az eredmény,de szuper genetikusok vannak,azokkal csináltass pontosabb vizsgálatokat!Az idegeskedéssel sokat ráthatsz uh nyugi.Nekem szülés után p4 volt a rákszűrésem,aztán meg kiderült h csak p2...bízzunk ilyen tévedésekben!
2011. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz ennyire. A vérvétel önmagában nem érvényes, csak az ultrahanggal együtt. Pont azért, mert egyáltalán nem pontos, nem mindegy, pontosan mennyi idős terhes vagy, mikor ettél, ittál, és mit. Sok minden befolyásolja. Csak az ultrahanggal együtt, ahol ugyanúgy látszik,ha gond van, vagy nincs. De épp ezért elavult módszer, sehol nem csinálják csak itt Mo-on. Szóval az ultrahang kideríti, de ha a 12. hetesen minden ok volt, szerintem most is az lesz.
2011. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 A kérdező kommentje:
Négyes tesztet nem csináltak.Itt az afp-s papírra rá van írva az afp eredménye,és hogy mennyi az esélyed velőcső-záródási rendellenességre,edwards kórra és down kórra.Ez utóbbi lett nekem 1:145.Megcsináltatnám az amniot,de mi van,ha attól meg elvetélek?
2011. aug. 1. 12:39
 5/83 A kérdező kommentje:
Azért tudok kicsit pozitív lenni,mert az elsővel sem volt túl jó eredményem,mégis egészséges.Aztán meg az jut eszembe,hogy ő viszont kisfiú lesz,és mi van ha neki nagyobb rá az esélye.Uh-n tényleg meg tudják mondani?Mert 4d-n azt mondták,hogy uh.gal nem lehet kiszűrni.
2011. aug. 1. 12:41
 6/83 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ez érdekes. Ha csak afp volt, akkor pláne ne parázz. Minden negyedik eredmény eleve téves, abszolút megbízhatatlan vizsgálat. És mégegyszer: biztos el fogják mondani neked is a genetikán, az afp nem a Down-kór/Edwards kór stb. szűrésére való!!! (Egyébként a hasbaszúrásnál a vetélés kockázata 1%)
2011. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Mikor megláttam,hogy mennyi lett az afp.m,egyáltalán nem aggódtam,mert tudom hogy nem vészesen alacsony,amúgy meg egy szar vizsgálat.De aztám mikor lejjebb olvastam,és oda volt írva,hogy 1:145 az esélye a down-nak,hát ott elbőgtem magam.
2011. aug. 1. 12:50
 8/83 anonim ***** válasza:
nekem 1:137-hez lett az eredményem de egészséges kisfiam van, én elmentem egy genetikai tanácsadoba, nem kellett amniocentezis, amugy meg az uh-n is sokat látni már, már 12-15 hetesen lehetnek rá utalo jelek. mi az hogy a 4d-n nem látszik?
2011. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:
Az a szonográfus,aki a 4d-t csinálta (régebbről ismerem,nagyon tapasztalt) azt mondta,hogy down kórt nem lehet uh-gal szűrni.Ráutaló jeleket lehet látni,de kizárni nem lehet vele (nem úgy mint pl a nyúlajkat) ezért down szűrésre az uh nem alkalmas.
2011. aug. 1. 13:01
 10/83 anonim ***** válasza:
18%

Én egyet értek elsővel, szó szerint így van.

AFP nem szűr Down kórra.

A többi teszt is csak egy arányszámot mutat, ha engem kérdezel az égvilágon nem csinálnak semmit a vérrel, csak írnak egy eredményt, lehet számítógépes program. Semmi különbség egyébként az 1:145 és 1: 465 között. Mind azt jelenti vagy Down kóros babád vagy nem az.

Viszont azzal sem értek egyet az ultrahang nem szűr Down kórt, dehogynem. Hiányzó csontok, rövidebb csövescsontok, tarkóredő, mind ultrahangon látszanak. Nekem azt mondta a dokim, ha két ultrahangos megnézi és nem lesz eltérés, nem down kóros 100%. Nekem nem is javasolták és nem is mentem volna amniora.

2011. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!