Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztassatok légyszi! Pozitív...

Biztassatok légyszi! Pozitív lett afp-n a downom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
0.59 lett az afp-m,a a downom pedig 1:145höz.(vérből 1:99,életkor alapján 1:712).Az első gyermekemmel 1:486 eredményem lett,0.69-es afpvel.Vele is aggódtam,de az azért bőven negatív eredmény volt.Holnap megyek dokihoz,remélem mihamarabb eljutok genetikára.Ma már szétbőgtem a szememet.Tudom,hogy elavult vizsgálat,blablabla,de attól még rendesen be vagyok tojva.A 12 hetes uh rendben volt,volt orrcsont,tarkóredó 1.2 volt.Most voltam 4d-n,ahol szintén minden oké volt egyéb szempontból,mert ugye a downt nem lehet uh.gal szűrni.Fogom kérni az amniocentézist,de addig megkattananok.Így is már feküdtem kórházban keményedésekkel,szóval pihennem is kéne,meg nem idegeskedni,de egyik sem megy.Mi lesz most?Ráadásul du vendégek jönnekés vágnom kell a jópofát.Bocs,hogy hosszú lettem,de ramatyul vagyok.
2011. aug. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:

Tudod kulon-kulon a negy eredmenyt, vagy csak a vegeredmenyt mondtak meg? (afp, estriol, hcg, inhibin-A)

A magas hcg es inhibin-A illetve az alacsony afp es estriol magasabb kockazatot mutat down-korra.


"Levels of hCG and Inhibin-A are higher than normal when a woman has an increased risk of having a baby with Down syndrome. Lower than normal levels of Estriol may also indicate that a woman is at high risk for having a baby with Down syndrome."

2011. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:
Csak a végeredményt mondták.Down 1:4200,afp 078 talán (hetven valamennyi az biztos)
2011. aug. 6. 06:32
 53/83 anonim ***** válasza:
nekem 0,48 lett az afp-m és semmi baja a babámnak
2011. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam végig, ki mit írt, de ezt a kérdést én írtam ki tavaly. Sokkal rosszabb volt az eredményem, mint a tiéd, és egészséges babám született. Kitartás!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. aug. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:

Szia

Nagyon sok erők kívánok Nektek!

Én a 16. héten voltam 4d-s UH-on, ahol megállapította a doki, hogy az agya fel van ritkulva, és vetessem el a babát. (AFP rendben volt, így ez, nem ugyan az, mint nálad, de gondolom leírom, hátha ad egy kis erőt).

12. heti szűrésen minden rendben volt. a SOTE-ra mentem hetente UH-ra, hogy változik-e közben valami. Megjelentek az agyi cysták, amik hétről hétre egyre nagyobbak lettek. De mindenki biztatott. 21. héten már semmit sem láttak, minden rendben volt. A lányom azóta 2 éves és hihetetlenül okos. És belegondolok abba, hogy azt mondták vetessem el...

2011. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is debreceni vagyok! Amikor a kisfiamat vártam, a köv. eredményeim lettek:

életkor alapján: 1/849

szérum alkotókból: 1/171

össz kockázat: 1/295

afp. 0,77

Akkor nem foglalkoztam vele, fogalmam sem volt, hogy ez milyen rossz eredmény down-ra. Egészségesen :) született a kisfiam, ő is 2 éves múlt.

Most 36 hetes múltam, és kislányt várunk.

A köv. eredményeim lettek:

életkor: 1/716

szérum alkotókból: 1/207

össz: 1/301

afp. 0,67


A védőnő annyit mondott, h afp rendben, nem is foglalkoztam a továbbiakban ezzel. De pont ezen az oldalon valahol szemet szúrt, h másoknak bizony nagyságrendekkel jobb eredményeik vannak down-ra, na akkor nagyon megijedtem. Dokit is fogadtunk, de akkor már nem volt értelme a genetikának, mert 22 hetes voltam...

12 hetes uh-on nem néztek orrcsontot, tarkóredőre is annyit írtak, hogy 3 mm alatt. Kösz.

Szóval most itt tartok, és csak remélni tudom, hogy egészséges a kislányunk!!

És nagyon nem értem/elkeserítő, hogy az otis nőgyógyász miért nem hozta szóba a genetikát? Első terhességemnél sem mondtak semmit, pedig akkor más dokihoz jártam.

Kár, hogy nem végeztem orvosit, mert akkor erről tudhattam volna..

Drukkolok nektek és remélem minden rendben lesz nálunk is!

Már vannak jóslóim bőven!

2011. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló! én voltam négyes tesztet csináltatni+ genetikán is. 33 éves vagyok, nekem életkor alapján 1:403, a szérum alkotók alapján 1:214, összességében 1.175 a Down kockázata. Nekem azt mondta a genetikus, hogy ez jó eredmény, nincs szükség hasbaszúrásra, nyugodt lelkiismerettel állítja. Az uh-n nekem is minden rendben volt. Azt mondták, hogy 1:150 alatt szokták javasolni az amniot.
2011. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
100%
Remélem minden rendben lesz.Nekem 1:120 volt a kockázat a Down kórra-2. gyerkőccel-én bevállaltam az amniot(mert se teszt,se UH NEM ad 100%-os eredményt!).Kívánom,hogy a picic agyával is minden rndben legyedn!Írj majd!
2011. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőm mondta, hogy egész európában már szinte csak M.o.-on csinálják az AFP vizsgálatot.Már mindenki rájött, hogy hülyeség, hamis eredményeket adhat, és ezzel őrületbe kergetik a kismamákat...csak mi magyarok nem.

Fel a fejjel, minden okés lesz:)

2011. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
Az 1:4200 az egy teljesen jó eredmény, ez alapján teljesen minimális az esély arra, hogy baja legyen a babának. Én ilyen eredménnyel biztos nem engedném hasbaszúrni magam... (tekintve, hogy lényegesen nagyobb az esélye, 1:100 hogy a vizsgálat miatt megindul a szülés :S )
2011. aug. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!