Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztassatok légyszi! Pozitív...

Biztassatok légyszi! Pozitív lett afp-n a downom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
0.59 lett az afp-m,a a downom pedig 1:145höz.(vérből 1:99,életkor alapján 1:712).Az első gyermekemmel 1:486 eredményem lett,0.69-es afpvel.Vele is aggódtam,de az azért bőven negatív eredmény volt.Holnap megyek dokihoz,remélem mihamarabb eljutok genetikára.Ma már szétbőgtem a szememet.Tudom,hogy elavult vizsgálat,blablabla,de attól még rendesen be vagyok tojva.A 12 hetes uh rendben volt,volt orrcsont,tarkóredó 1.2 volt.Most voltam 4d-n,ahol szintén minden oké volt egyéb szempontból,mert ugye a downt nem lehet uh.gal szűrni.Fogom kérni az amniocentézist,de addig megkattananok.Így is már feküdtem kórházban keményedésekkel,szóval pihennem is kéne,meg nem idegeskedni,de egyik sem megy.Mi lesz most?Ráadásul du vendégek jönnekés vágnom kell a jópofát.Bocs,hogy hosszú lettem,de ramatyul vagyok.
2011. aug. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 Lauralili válasza:
51%

Szia! 3.-évvel ezelőtt született a harmadik gyerekem elmentem az afp-vizsgálatra...meglett az eredmény senki semmit nem mondott...nem akarok neked hülyeséget mondani,de tisztán emlékszem arra,h valami nagyon,de nagyon magas lett,rá jó pár napra kellet mennem a dokimhoz,mire ő...te jó ég ez a baba beteg!!!!!akkor már 26-hetes voltam,mondom mi?mondtam neki h az létezhetetlen....addig addig erőlködtem,h uh.vizsgálatot csinált 3.doki is és semmi baj nem volt hála istennek :) csak az eredmény volt a (szar) voltam 4D.is és nekem ott is azt mondták,h minden a legnagyobb rendben van :)


Báttyáméknál a negyedik baba kislány lett...egyik alkalommal soginőm ment uh-ra és ott azt mondták neki h baj van a baba beteg dankoros ...kétségbe esett elakarta vetetni,de mi mondtuk mennyen genetikushoz...ugy is tett mire a genetikus közölte vele,h semmi baj mer az apának is és az anyának is vastag a nyaka hát akkor mien legyen a babának? és hála égnek 4-éves makk egészséges kislány:)

Szorítok neked bizti nincs baj...

2011. aug. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttünk,hogy nem szúrúnk.Kaptunk egy hét haladékot,ha megggondolnánk magunkat.Pénteken tudok találkozni egy jó orvossal,remélem nem fog elbizonytalanítani.Vagy legalábbis szeretném ha őszinte lenne és végre mondana valaki valamit azon kívül,hogy "önnek kell tudni,döntse el".
2011. aug. 8. 19:56
 63/83 anonim ***** válasza:
Tegnap 08:58 vagyok. Nem fognak segíteni a döntésben, tapasztalatból tudom. Őszinte az orvos, elmondja a Down kór mivel jár, ennyi. A döntésbe senki nem szól bele, bár az orvosok amellett vannak, hogy vizsgáltasd ki, hogy elvetesd, ha baj van. Velem legalábbis mind ezt éreztette. Szerintem te már döntöttél, hogy nem szúratod meg a hasad. Annak idején én is így döntöttem, én nem bántam meg. Nem mondom azt, hogy ugyanilyen boldog lenne az életem egy beteg babával, és azt sem, hogy egészen a születéséig nem aggódtam, sírtam is.De nem döntenék másként. Ez persze az én véleményem, és én sem mondhatom meg neked, mit tegyél. Hallgass a szivedre. Közhelyes, de igaz. Sok erőt kívánok neked!
2011. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy nem fognak a döntésben segíteni,nyilván egyik sem vállalja a felelősséget.De jó lenne már orvossal is beszélni erről,őszintén,mert eddig a genetikuson meg a terhesgondozáson kívül nem beszéltem dokival. (őket meg inkább hagyjuk).Velem is mindenhol éreztették,a védőnő is,hogy menejk és szúrjunk,mert "egy beteg baba tönkre teszi az egész családot"
2011. aug. 9. 07:02
 65/83 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy jól dönts és hogy egészséges legyen a babád! Igen, ezt csakis Nektek kell eldönteni, hogy mit vállaltok be. Ha nem szúratod magad, akkor biztosan izgulni fogsz majd a terhességed végéig, de gondolom ezt Te is tudod. Ennek ellenére próbálj azért megnyugodni, főleg azokon a válaszokon, amik szerint nem lett olyan rossz az eredményed, mert ettől sokkal rosszabb eredményekkel is egészséges babák születtek. És ez így van. Drukkolok, hogy minden rendben legyen!
2011. aug. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
Azt írod,dokival nem beszéltél,csak genetikussal(meg persze a terhesgondozáson az illetékesekkel).Hidd el,szakmailag egy genetikus-rendellenesség esetében-sokkal többet tud,mint egy doki(tudom,én vagyok az,akinek a 2. terhességekor 1:120 volt a Down kockázat).Én meg azt mondom erre,soha többet tesztek(most futunk neki a 3. babának),inkább bevállalom-az Istenhegyi úton,a Hjdú Krisztinánál-a CVS-t(ami már a 10. hét körül elvégezhető,és 2 héten belül eredmény is van),mintsem,hogy aggódjak(vagy azon,hogy az amnio eredménye már "későn" érekezik,vagy azon,ha az integráltat választom "csak" kockázatbecslést végeztetek,és semmi garancia,hogy a baba egészséges).
2011. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:
Azért én azt gondolom,hogy 10 hetesen más,mint 19 hetesen,mikor már mozog,rugdos,és mire meglenne az amnio eredménye,23 hetes lennék.Nem tudom,le tudnék e mondani róla.De leginkább attól félek,hogy elvetélnék az amniotól.
2011. aug. 9. 20:23
 68/83 anonim ***** válasza:
Az utolsó,és a tegnapelőtt 16.40-es vagyok.Ezért is írtam,hogy SOHA többé nem vállalnám az amniot(pont amiatt,hogy már időn túli,mire eredményt kapok).DE!!!!Ha tutira akarnék menni-mint most Te-én bevállalnám.Különben meg marad a CVS,szemben a kockázat-számításokkal.
2011. aug. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
Megírod, hogy végül hogyan döntöttél? Drukkoltam nektek, hogy rendben legyetek.
2011. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:
Végül nem szúrattunk.Hétfőn voltan uh-on,a cisztáknak már nyoma sincs,ami elég biztató.
2011. aug. 31. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!