Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztassatok légyszi! Pozitív...

Biztassatok légyszi! Pozitív lett afp-n a downom. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
0.59 lett az afp-m,a a downom pedig 1:145höz.(vérből 1:99,életkor alapján 1:712).Az első gyermekemmel 1:486 eredményem lett,0.69-es afpvel.Vele is aggódtam,de az azért bőven negatív eredmény volt.Holnap megyek dokihoz,remélem mihamarabb eljutok genetikára.Ma már szétbőgtem a szememet.Tudom,hogy elavult vizsgálat,blablabla,de attól még rendesen be vagyok tojva.A 12 hetes uh rendben volt,volt orrcsont,tarkóredó 1.2 volt.Most voltam 4d-n,ahol szintén minden oké volt egyéb szempontból,mert ugye a downt nem lehet uh.gal szűrni.Fogom kérni az amniocentézist,de addig megkattananok.Így is már feküdtem kórházban keményedésekkel,szóval pihennem is kéne,meg nem idegeskedni,de egyik sem megy.Mi lesz most?Ráadásul du vendégek jönnekés vágnom kell a jópofát.Bocs,hogy hosszú lettem,de ramatyul vagyok.
2011. aug. 1. 12:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha a férjed elmondja a főnökének,hogy mi van, akkor nem hiszem,hogy nem engedné el pár napra.

Ez azért szerintem van annyira fontos,hogy bármit meg kell érte tenni!

2011. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly én is ugyan ezen mentem át. 1:135-höz (ha jól emlékszem) volt az eredményem, és valóban nem az AFP hanem még egy eredmény van ott amire nem emlékszem mi a neve, az az ami a down és többi betegség kockázatát mutatja. Mi is mentünk genetikushoz, aki megmondta hogy általában ezek az eredmények fals eredményeket adnak, de kell hogy csinálják, ezért nem mondhatja hogy nem ajánlja hogy ne menjek amnióra. Nehéz döntéssel de elmentem. Maga a levétel semmi, igazán semmi! Nem fáj. Nem vetélt el senki azok közül akik ott voltunk. Utánna pihizni kellett. Én Pozsonyban voltam és ott ha megfizeted akkor pár napon belül van eredmény Downra és utánna 3 hét múlva meg teljes eredmény.

Az uh-hoz annyit fűznék hozzá, az egyik barátnőm ikreket várt, a doki rossz orcsontot mért, küldte amnióra. Más doki jó eredményt mért, ezért nem ment el és egészséges babái születtek.

Tudom hogy nehéz döntés az amnió, de utána ha van eredmény akkor megnyugodhatsz. Én nem birtam volna ki még 5 hónap bizonytalanságot.

A másik meg az,hogy ha pozit eremény lenne, akkor is meg-e tartanád a babát? Mert ha igen akkor nincs értelme elmenni.

De szerintem nincs ott semmi baj, sokan irtuk már itt ezt, hogy rossz eredmény volt és mégsem lett semmi baj. Én akkor sokat bújtam az internetet és nem olvastam olyat hogy valakinek rossz lett volna az amnió eredménye utána.

Szoritok!

2011. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
100%
Három hete kaptam, meg az integrált teszt eredményét 1:130 arányban pozitív Down kórra. A dokim elküldött genetikára, amniocentézisre. Ma tudtam meg, hogy egészséges a fiam! Ez a három hét életem legrosszabb hete volt. Az amniocentézis után itthon feküdtem 3 napot, addig a mamák voltak beosztva a 22 hónaposom mellé, utána is sokat pihentem, fekve játszottunk, olvastunk. Csütörtökön lesz 3 hete a vizsgálatnak, most érzem, hogy újra úgy megy minden, mint előtte. Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj!
2011. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
48%
nem kombinált tesztet csináltattál? mert az afp csak egy érték, jelen esetben 0,59 MoM, de ahhoz hogy arányszámot kapjál, (1:145) szerintem kellett még vmit nézni
2011. aug. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Ne izgulj, nem lesz semmi gond!!Nekünk se volt a legszebb eredményünk, mégis minden rendben volt a babával!


13:59-es.Ne haragudj, de hogy tudsz ilyen baromságot írni,hogy a Down-szindrómás babák kezeiben 3 helyett csak 2 kéztőcsont található? Ha nem értesz az anatómiához, inkább ne írj semmit.

1, a kéztőcsont 8 részből áll, nem 3-ból.

2, a Down- szindrómásoknak is ennyi van, mindössze annyi különbséggel, hogy náluk a kéztőcsontok és az ujjak rövidebbek.

2011. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo cipoben jartam par hete, kicsit rosszabb eredmennyel, 1:97 volt down korra. En mentem amniora, eredmenyet 4 hetre ra kaptam meg, negativ lett. En is szetbogtem az agyam, de a vege jo lett :)


Ujjpercekrol beszeltek, nem? Az istenhegyin nekem is szamolgattak az ujjperceket, de csak a kisujjban. Es a rest is neztek a nagylabujj es a tobbi negy labujj kozott, meg sokminden mast. Nagyon meg voltam veluk elegedve, az amniot is profin csinaltak.

2011. aug. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:

Szerintem neked nem csak afp-t szűrtek... Nincs más adat feltüntetve még a leleten? Pl béta-hcg. Azt szinte mindenhol nézik ugyanis, és az alacsony afp-magas béta hcg érték együttesen jelentHET nagyobb down-rizikót.


(Down-t tényleg nem lehet uh-gal szűrni a 12. hét után. Később már kialakul a szindrómás babánál is az orrcsont, a nyaki redő meg nem döntő már a 12. hét után. A combcsontjuk ugyan rövidebb a downos kicsiknek, de az se jelent semmit, hisz egy egészséges babának is lehet rövidebb a combcsontja, ez nem lenne elég indok még az amniora sem. Viszont az alacsony afp is kevés indok egy amniocentézisre, ezért gondolom, hogy mást is néztek neked az afp szint mellett, és úgy jött ki ez az arányszám) Egyébként ez a nem túl jó arány, de ha meg azt nézzük, még így is kevesebb, mint 1% az esély arra, hogy beteg a baba.

2011. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem szokták elmondasni,hogy milyen vizsgálatra megyek,most pl elküldtek afpre,azt nem mondták,hogy csinálnak integrált tesztet,ezért nem tudom,hogy akkor ez most az -e.Van rajta más érték is,papp-a,b-hcg,stb. Valamiért azt gondolom,hogy ennek a gyereknek nincs semmi baja,ugyanakkor persze nagyon félek.Viszont ha az amnio utáni vetélés esélye 1:100,a downé 1:145,akkor nagyobb esélyebb van elvetélni az amniotól mint beteg babát szülni,nem?Ez kicsit elborzaszt.Megszúratnám magam,talán a fekvést is meg tudnám oldani,de hogyan mondjak le egy huszonx hetes magzatról,ha ne adj' Isten beteg?A lpényem így is nagyon rossz helyen van,azt hittem ennél rosszabb már nem lehet,hogy folyton a leválástól kell tartanom.(ez amúgy nem plusz rizikó amnionál?).Múlt héten jöttem haza a keményedések miatt a kórházból.Nem hiszem el,hogy így rám jár a rúd...
2011. aug. 2. 07:00
 29/83 anonim ***** válasza:
100%

Az én történetem:


12. heti integrált teszt az Istenhegyin: minden rendben. Korból adódó kockázat: 1:317 (36 éves vagyok, első baba)A vizsgálat eredménye: 1:6071.

16. heti AFP: Gyulán arányszám 1:55. Felhívtam az Istenhegyit, mondták ne izguljak, ha a 12. hetin minden rendben volt. Az AFP egy elavult vizsgálat, és az életkori kockázattal nem számolnak.

Aug. 18-án megyek az Istenhegyire genetikai uh-ra, saját megnyugtatásunkra, ill. már az AFP eredmény előtt be voltam jelentkezve.

Szerintem ne izgulj, minden rendben lesz! Csatlakozva pár előttem íróhoz, az Istenhegyit csak ajánlani tudom. Barátnő, szomszéd valaki biztosan el tudna vinni, a gyerkőcödre meg vigyázna a vizsgálat alatt.

Nyugodj meg, boldog babavárást!

2011. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
100%

Akkor neked szerintem négyes tesztet csináltak, ha ennyi mindent néztek. Ez elvileg jóval pontosabb, mint a sima afp mérés. A béta-hcg szint mennyi? Akkor szokták felvetni az amniot, ha az magasabb mint 1,5 (vagy van ahol 2 a határ)

Sajnálom, hogy neked most ennyire összejött. Istenhegyi klinikát én is csak ajánlani tudom. Ott tényleg csak akkor ajánlanak amniot, ha indokoltnak látják, és nagyon profik benne. (ezzel szemben a sima kórházi genetikán azonnal arra akarnak majd rábeszélni)

2011. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!