Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Itt személy szerint mindenki...

Atroposz kérdése:

Itt személy szerint mindenki büszke arra hogy tizenévesen teherbe esnek? Biztos, hogy azokat a gyerekeket ők nevelik fel és nem a szülők?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 09:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ezzel a hozászolással csak érdeklődök, senkit nem akarok megbántani, és ha mégis azt tenném hát bocsánatot kérek mindenkitől!

Itt személy szerint mindenki büszke arra hogy tizenévesen teherbe esnek? Biztos ,hogy azokat a gyerekeket ők nevelik fel és nem a szülők? Mert hát 15-16 évesen se szakmája ,se munkája és talán a hapsijuknak talán van de ebben is kételkedem.Nektek csak a gyes meg a családi jár. és valljuk be ennyi pénzből nem lehet felnevelni egy babát.Kérdem én a többit ki adja?Hát remélem van pénzük a szülőknek mert még titeket eltartani plusz még a gyerekeiteket az nem kis móka lesz.A szülők előtt le a kalappal.Előbb utóbb lejár a gyes ,hova mentek dolgozni? Sajnos azok az emberek sem találnak mindig munkát akiknek van szakmájuk ,nem hogy egy kisgyermekes anya papír nélkül.Az apuka vajon meddig lesz veletek? Én sem vagyok az abortusz híve de vannak olyan emberek akiknek nem adnék még kisbabát a kezükbe gondolok tizenévesekre meg a......Hisz még ők is csak gyerekek.Megkérdezném, hogy ezek a dolgok eszetekbe jutott és nem csak az, hogy jaj de jó kismama vagyok?Kívánok nektek kitartást ,lelkierőt, türelmet és azt sose bánjátok meg a döntéseteket.Boldog babavárást nektek én senkit nem akartam megbántani csak érdeklődöm , hogy ezen elgondolkodtak-e.

2011. szept. 7. 09:37
 2/18 A kérdező kommentje:
Csak olyan válaszolókra vagyok kíváncsi akik kulturáltan tudnak választ adni.
2011. szept. 7. 09:39
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én alig voltam 19 éves amikor megszültem a lányomat. A lehető legjobb döntés hoztam meg amikor eldöntöttem, apukával vagy nélküle, de igenis vállalom mert ha egyszer már elég nagynak éreztem magam ahhoz hogy szexeljek, akkor vállalnom kell a felelősséget is ami ezzel járt! Imádtam minden percét a várandósságomnak, annak ellenére hogy nagyon problémás volt, tele kétségekkel és végig bent kellett feküdnöm a kórházban. Nekem csak Ő számított!!!


Ma már elmúlt 10 éves, fantasztikus kiskamasz. Élek-halok érte, Ő az életem értelme, így apuka nélkül is!

2011. szept. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Amugy le a kalappal előtettek mert ha ezt átgondoltátok akkor tudjátok mekkora lemondással jár az egész.Én személy szerint nem voltam tizenévesen ilyen felnőttes,komoly.
2011. szept. 7. 09:45
 5/18 Alinaaa ***** válasza:
100%

16 évesen estem teherbe, nem voltam büszke, de így esett. A párom 18 volt, de már dolgozott a szakmájában. Ő el akart venni feleségül, anyukám nem írta alá a papírokat. Anyósékhoz költöztem a 3.hónapba, abortusz meg sem fordult a fejünkben. Amikor betöltöttem a 18-at összeházasodtunk.Közben az anyósom segítségével leérettségiztem(reggel-este dolgozott) csak felelni és írni mentem be(hála a tanáraimnak is), az érettségi átlagom is kimondottan jó.2 év után albérlete mentünk, és fél év múlva házat vettünk, most itt alszik mellettem a 2 hónapos 2. kisfiam a nagy 4 éves pedig oviba. Boldog a házasságom és büszke vagyok a gyönyörű szép fiaimra.

Kívánom mindenkinek, hogy ilyen párja és családja legyen:)

Közben az anyumékkal is jobb lett a kapcsolat(az idő nagy úr):)Anyósom még most is az unokáiban leli az örömet és naponta jön vagy megyünk, élvezte és nem nyűg, sőt sajnálja, hogy a második unokát nem dajkálhatja annyit, mint az elsőt:))

2011. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat és le a kalappal előtted.Pont erre vagyok kíváncsi, hogy megbántátok-e.
2011. szept. 7. 09:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt igen. Az itt most a gyakorikerdesek.hu-t jelenti. Mégpedig szerintem azért, mert itt nagyon sok az abortusz ellenes nő, és ezt látva a tizenéves anyák (akik innen próbálnak meg "tapasztalatokat szerezni" kapva kapnak ezen az alkalmon, hogy büszkén hirdetik,hogy "igen,idenézz,itt vagyok én megtartottam a babát,és tizenévesen anya vagyok mert jól döntöttem".


Az előzmények (hyg egyáltalán hogyan jutott idáig hogy teherbe essen) hirtelen feledsbe merülnek.


Különben,regényeket lehetne írni a témáról, kultúráltan,több szemszögből megvizsgálva....Biztos ezer féle hozzászólás lesz majd.


Az én időmben tizenévesen teherbe esni a normális társadalmi körökben egyenesen ciki, elítáélendő volt, sőt, gyakorlatilag elképzelhetetlen is. Persze akkor is voltak emberek,akik elsősorban a felvilágosulatlanságuknak köszönhetően beleestek ebbe a hibába...


Aztán beszélhetnénk a szülői felelősségról is, én pl a mai világban sem tudom elképzelni,hoyg a lányommal ez megtörténjen, ha megfelelő szülő-gyerek kapcsolat van az őszinteségen alapulva akkor ez nem fordulhat elő.


Na, mondom én, abba sem lehet hagyni, annyit lehet írni erről.

Azért mostmár mégiscsak elhallgatok.

2011. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jó az ilyeneket is hallani mert azért van a másik véglet és annak nem ilyen szép a vége.Köszönöm , hogy válaszoltál.
2011. szept. 7. 09:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sok észt nem oszthatok, hiszen még csak 5 éves a fiam. Értem az álláspontod, és általánosságban egyet is értek vele, főleg ahogy látom a mai tizenéves anyukákat. Szerintem szörnyű, ha valaki fiatalon szül és az első 1-2 napban, talán hétben még el is látja a babáját, aztán visszaáll a saját kis életébe, a kicsit a szüleire bízza és szinte testvérekként élnek, és ez még a jobbik eset, mert ha a szülei nem vállalják, akkor az a gyerek úgy nő fel, hogy Ő csak nyűg, probléma, és senkinek nem kell, holott nem Ő kérte az életet. És ez a hozzáállás a leggyakoribb a fiatalok (és itt az általános, vagy középiskolásokra gondolok) részéről.

Van viszont egy olyan réteg is, akiket ez az előző példa elnyom. Akik mégha rá is szorulnak az anyagi segítségre, tisztességesen, szeretetben nevelik a gyermeküket és Őt helyezik előtérbe mindenek fölött.

15 évesen szültem a fiamat, és SOHA nem hagytam a nagyszülőkre kényelmi szempontból, csakis ha ők kérték, és azt is inkább csak 3 éves kora után. Az apukája vegyészmérnök, azóta is együtt vagyunk, én pedig fodrász tanfolyamra járok majd pár hónapon belül. Egyikünk sem bánta meg, hogy megtartottuk, és teljesen tiszta a lelkiismeretünk, igenis mi neveljük, Ő az első, és nagyon boldog, kiegyensúlyozott, okos fiú.

20/L

2011. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó az ilyen okos hozászolásokat olvasni és nem a bugyuta okoskodásokat.
2011. szept. 7. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!