Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ijesztgetnek? Bővebben...

Miért ijesztgetnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


32+1 hetes kismama vagyok, tegnap voltam a kötelező UH-n, ahol a következő értékeket mérték:

BPD: 81 mm

OFD: 102 mm

HC: 286 mm

AC: 274 mm

FL: 60 mm

Lepény a hátsó falon tapad, I-II fokban érett, átlagos mennyiségű magzatvíz.

Súlybecslés: 1780 gramm.


Azt mondták, számítsak rá, hogy nagyon pici, kis súlyú baba lesz (a 38. héten leszek császározva epegörcsök és fertőzés miatt).

Tudom, hogy a súlybecslés tévedhet, meg ilyesmi, de miért mondják, hogy kicsi? Direkt utána néztem, és a korának teljesen megfelelőek az értékek - szerintem!


A másik dolog: ma reggel voltam védőnőnél, aki majdhogynem lecs*szett, amiért eddig összesen 4 kiló plusznál tartok. Pedig pontosan tudja, hogy nem jókedvemből nem hízom, hanem mert az epekövem és a refluxom miatt több mint két hónapja gyakorlatilag napi egyszer tudok enni, akkor is nagyon kis mennyiséget, többnyire háztartási kekszen tengődöm, mert minden más kijön belőlem. Még a vizet is kihányom, szóval a folyadékpótlás is problémás nálam. Ő is azzal rémisztgetett, hogy a babám nagyon kicsi súlyú lesz.

Van ennek alapja? Tényleg félnem kellene?


2011. szept. 9. 11:00
 1/9 Baranka ***** válasza:
A kérdéseidre sajnos nem tudok válaszolni. Én a terhességem során 2.6 kg-ot szedtem föl és érdekes szültem egy egészséges 2850 grammos babát. A védőnőm azt mondta, hogy örüljek neki, hogy nem hízok, mert a abba úgyis elveszi ami neki kell. Kitartás, fel a fejjel! Egy két hónapos kislány anyukája.
2011. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia,én is hasonló helyzetben voltam mikor a fiaimat vártam.Az első fiammal nehogy nem híztam hanem 6 kilót fogytam terhesség alatt,nekem is azt mondták minden uh-án hogy nagyon pici,10 nappal született előbb és 2700g volt.A második fiamnál 3 kilót híztam és engem is állandóan piszkált a védőnő már úgy mentem hozzá hogy tele ettem ittam magam hogy többet mutasson a mérleg,38 hétre született 2750 grammal.Szerintem ne izgulj van még ideje nőni!
2011. szept. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is átlagos a babád súlya. És az hogy te nem tudsz enni, attól a baba még elveszi tőled amire szüksége van. Barátnőm aki ikreket várt, nem tudott enni annyira nyomták a babák a gyomrát, alig hizott valamit, teljesen átlagos súlyú ikreknek adott életet. :)
2011. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik lüke,másik nem okos!

A védőnő enyhén szólva is egy idióta! Remélem nem vetted magadra,amit mondott!!

A dokinál meg... nem tudom,hogy lehetnek ennyire (....)!?


(Akihez én járok,az a 38. héten 34 hetesnek megfelelő fejméretet mért. Ahelyett,hogy azt mondta volna,hogy legközelebb is megnézi uh-val,annyit mondott,hogy "maga nincs 38 hetes! csak 34!" Majd megnézte a combcsont hosszát,mire azt mondta: na,jó,36 hetes.

Nem nézte meg a méhlepényt sem,nem mondta,hogy kicsi a baba-aminek oka van! (és nem a genetika!) de én nem állok le veszekedni.)


Miért kellene félned? Magad írtad,hogy azért nem tudsz enni,és a folyadék pótlás is problémás,mert...

Ahogy előttem írták,attól a baba a szükséges mennyiségű tápanyagot elveszi tőled,a "legmélyebben" fekvő tápanyagot ,vitamint is,ami a növekedéséhez szükséges. A súlybecslés meg tényleg csak egy dolog! Sok-sok nő van az oldalon is,akik alátámasztják amit most leírok: rendszerint fél kilót tévednek a súlybecslésnél! 3 kg-os babára számol az anyuka,mert ennyire mondták,és mikor megszületik,meg 3600 g-os baba lesz. Meg van ahol még több is. Ne aggódj! Gyönyörű,átlagos (Neked cseppet sem lesz átlagos!!:-D ), egészséges babád fog születni pár hét múlva!



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!



ÜDv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, nekem is most volt a 32 hetes uh-om 1800 grammra becsülte a gép, ennyinek is kell lennie!

Én 6 kilót híztam és örül mindenki hogy csak ennyit, ne foglalkozz velük, semmi baja a babádnak, nem kell, hogy 4 kilós legyen! Első fiamat 2850 grammal szültem, pedig a gép az utolsó uh-on 3800-ra saccolta, szóval erre se adj nagyon...

2011. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, nézd meg, megfelelő a korának.Kiszámoltam!

[link]

Egyébként a súlyra nem lehet adni, mert azt is ezekből az értékekből számolja ki a gép.De egyáltalán nem picike.Nézd:

[link]

amúgy meg azt is megtaláltam Neked, hogy hány hetesen mekkora az átlag, és abba is belefér.

[link]

A súlyára, meg csak idézek:

"A 31 hetes magzat már másfél kilót nyom, megjelennek rajta a kis zsírpárnácskák. Apró körmei már az ujjak hegyéig érnek. Ahogy idegrendszere tökéletesedik, egyre összetettebb mozgáskoordinációra képes. Hőszabályozása is működik, lényegében a tüdején kívül minden szerve alkalmas lenne a kinti életre.

Hossza 39 cm, súlya 1600 gramm."

Szóval erről ennyit!!!!Szegényem, ne legyél megijedve, minden okés.Lehet a dokinak nem volt valami jó napja!!!

Egyébként környezetemben megfigyeltem, hogy arra is lehet adni, hogy Te és férjed/ha időre születtetek/Mekkora súllyal, mert örökletes, hasonló lehet majd a babájé is:)

Boldog babavárást!

2011. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 krisztivan ***** válasza:
Tudom hogy nagyon nehéz de ne foglalkozz velük.Nem mondanak okosat.Ha te is utána néztél akkor tudod hogy a 32.heti UH.súlyát átlagosan megduplázzák a babák.Szóval akkor 1700+1700=3400.De ha "csak"3000 gr lesz már akkor is gyönyörű babád lesz.Természetesen ha kisebb akkor is.Ne is legyen akkora mint az én fiam (4430gr,61cm)mert egyáltalán nem volt leányálom a megszületése.Nyugalom és szép szülést nektek,majd.
2011. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!


Igen, pontosan ezért nem értettem, hogy mi a fenéről beszélnek! Mind a méretek, mind a súlybecslés normálisnak számít.

Nem értem, miért kell ilyenekkel riogatni, mikor van éppen elég bajom a terhességemmel anélkül is, hogy lerágjam mind a tíz körmöm, hogy ugyan vajon, eléri-e a kicsikém minimum a 2500 grammot, mire itt lesz az idő...

2011. szept. 9. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én babámra is azt mondták 32 hetesen 1725 gr-ra hogy kicsi, utána 36.héten mérték újra akkor már 2600 gr volt. Az az érdekes, hogy az én súlyom nem változott a két mérés között igaz minden más problémamentes nálam 10 kg-nál vagyok 38 hetesen. A hasamra nézve a védőnőm 4 kg körüli babát jósol.

A dokim meg mindig az mondja nem kell óriásbébit szülni. 3 kg körül én meg is lennék elégedve.

2011. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!