Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kutyasétáltatás terhesség...

Kutyasétáltatás terhesség alatt szabad?

Figyelt kérdés
Van egy kölyökkutya a családban, de nem tudom, hogy sétáltathatom-e, mert néha elkezd húzni,még az elején vagyok, ez árthat?
2012. márc. 31. 23:11
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

A labrador-német juhász kutya majdnem hogy fizikai képtelenség hogy 50-60 kiló legyen!Főleg nem 10 hónaposan!

Na de ne menjünk bele a részletekbe!

Viszont ne haragudj meg,tudom hogy nem te neveled és nem is neked szól,de ha nevelve van az a kutya akkor bizony 10 hónaposan tudnia kéne viselkedni!Hogy mit szabad és mit nem!

Tény és való hogy még játékos,az is marad még egy darabig,de ez nem mentség arra hogy hasra ránt mert másik kutyát lát!

Továbbra is azt mondom hogy felelőtlen a kedves gazdi hogy veled viteti sétáltatni!


Az meg hogy te hogy szidsz minket meg kikérem magamnak a többiek nevében is!

Olvasd vissza kívülállóként a kérdést,mintha nem te írtad volna!

Őszintén ebből arra gondolnál hogy egy neveletlen buldózerről beszélünk?

"Van egy kölyökkutya a családban, de nem tudom, hogy sétáltathatom-e, mert néha elkezd húzni,még az elején vagyok, ez árthat?"


Kb én elképzeltem egy max(!!) 10 kilós kutyát(mivel kölyköt írtál nem növendéket...nagy a különbség csak azért mondom) aki néha néha kicsit(a kilójához képest) odaránt a póráznak,mert még pár hónapos és szeleburdi!Na bumm...még ez simán sétáltatható!Az a gyerek ha egészséges ott van mint a beton,nem fog minden szellőfuvallattól baja lenni!

Viszont ha már azt írod hogy van egy 10 hónapos növendék kutya(de legyen kölyök,ne növendék de a 10 hónap miatt más értelmet nyer)és elsőre írod hány kiló akkor valószínű olyan nyájas válaszokat kapsz,amiket vársz és amiket utoljára kaptál!

Szóval lássuk be hogy elmentünk egymás mellett információ hiányában és pont!

Megkaptad a válaszokat,a végére még páran javítottunk is!

Ha meg "ez a nemzet" neked annyira nem tetszik akkor akár el is lehet ballagni,mert a kutya nem kötelez hogy erre a nemzetre pazarold a drága idődet!

Sok egészséget és boldog babavárást kívánok neked!

2012. ápr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Az 50-60 kg tényleg túlzás egy ilyen keveréknél, főleg 9-10 hónaposan. Ennyi idősen játékos ok, de ez amit leírsz, neveletlenség. Egy ennyi idős kutyának tudnia kell láb mellett haladni pórázon. Az én malinois-német juhász keverékem legalábbis tudott. De ha nem a tiéd a kutya, akkor hanyagold ebben a pár hónapban. Nem beszélve arról, hogy idegen állattal nem tanácsos ebben az időszakban túlzottan ismerkedni a fertőzések miatt. Kihangsúlyozom az idegent, mert 28 hetes kismama vagyok, de a cicámtól nem váltam meg, nem jár ki, nem találkozik idegen állatokkal. Nem vagyok állatellenes, mielőtt valaki lehurrog! De nem tudhatjuk, mindenki olyan gondos gazdi-e, mint mi: oltások, féreghajtás stb.....
2012. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Szia.Nekem picike spánielem van,de ha második terhességem lesz (remáljuk sikeres lesz,nem úgy mint az első)nem fogom túlzásba vinnia kutya sétaltatást,ugyanis az en kutyám is még kolyok és sajnos húz,es neha ereztem, hogy a pocimnak nem igazán tett jót.Tehát a kerdest teljesen jogosnak tartom,sőt az en fejemben is megfordult ez a kérdés,hogy kitegyem e vagy sem...(nem nevelés kerdese a kutyusnál bizonyos esetekben,mert párzási időszak van)

Boldog babavárást kívánok:)

2012. ápr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!