Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség során az anya...

A terhesség során az anya szervezete többször is ellenőrzi azt h egészéges-e a magzat? Akkor a Down szindrómás magzatok miért maradnak meg mégis és az Edwards betegek is?

Figyelt kérdés
Akik spontán elvetélnek azoknál kimutatható-e h beteg volt a magzat?
2012. ápr. 1. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokan megtartják annak ellenére, hogy beteg a baba. Az ultrahang sem 100%, rá is van írva a leletre.

A elvetélt magzaton lehet kérni szövettant.

2012. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első kérdésre nem tudom a választ.

Talán annyi tippem van, hogy az élettel összeegyeztethetőek ezek a betegségek, az anya szervezete pedig általában az életképtelen magzatokat löki ki...

Elvileg kimutatható lenne, ha vizsgálnák, de nem mindig nézik,vagy esetenként nem szólnak róla, mert a tényeken nem változtat, főleg akkor nézik, amikor a sokadik vetélés,mert ennek az okát próbálják kideríteni. De sajnos van olyan helyzet, hogy a művi befejezéskor sincs is lehetőség megfelelő vizsgálatnak alávetni az elhalt magzatot. a teljesen spontán vetélésnél ugyancsak nem kerül orvosi kezek közé a magzat,mert olyan formában távozik.


Szerencsére nem volt részem ilyenben,és a közvetlen környezetemben sem, így személyes tapasztalatom nincs, csak amit net-ről szedtem össze, úgyhogy pontosabb, választ vagy orvos, vagy pedig aki sajnos átesett hasonlón tud adni...

2012. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A genetikus akihez jártam, azt monda, hogy az elhalt magzat vizsgálata nagyon fontos a következő terhesség miatt. Igy már az elején kiszűrik a problémákat. Sajnos nem minden kórházban nézik. De gondolom, ha van elég lelkiereje a kismamának kérheti. Amúgy vetélés után kimutatható.
2012. ápr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az anya szervezete ellenőrzi, hanem a magzat túlél vagy nem, bizonyos betegségek miatt. A felsorolt betegségek nem okoznak halált, hanem elváltozásokat, ezért nem hal el a magzat méhen belül.
2012. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!