Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen a keresztelő tényleg...

Terhesen a keresztelő tényleg bajt jelent?

Figyelt kérdés
Most akarjuk majd keresztelni a 3 éves kisfiamat, 24 hetes terhes vagyok. a lényeg hogy egy öreg nénike azt mondta hogy van egy ilyen babona hogy terhesen bajt jelent templomba menni keresztelni. Nem vagyok amúgy babonás,de nem tudom mit ilyesztget a mamika. Valaki valamit erről tud?
2012. jún. 4. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Be ne vedd! Mamikának üzenem, nincs ilyen a Bibliában, a pap sose mondana ilyen butaságot, szóval nem tudom, honnan vette.


A babonákról: Nekem márpedig gyöngy ékszerem lesz az esküvőn, akármit is mondanak róla. Nem hiszek ilyenekben.

2012. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

8 hetes terhes voltam,amikor keresztanyának mentem.Semmi az ég világon nem történt.Makk egészséges 20 hónapos kislányom van,mindnyájan élünk virulunk,jó egészségnek örvendünk.

Nem tudok mást mit mondani :)

2012. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha hiszel az ilyesfajta babonákban, akkor kerüld is el messzire a templomot.

Hit és babona két nagyon-nagyon különböző dolog.

2012. jún. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én terhesen voltam keresztanya.

Nem hallottam ezt a babonát, de ha megnyugtat, semmi baja nem lett a babámnak.

2012. jún. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia

Én három gyermekes vallásos anyuka vagyok. Minden héten járunk templomba, természetesen a keresztelős misén is részt veszünk.

Soha nem hallottam ilyen babonáról, olyanról igen, hogy temetőbe nem lehet menni terhesen.

De erről pl. a papunkkal beszéltem egyszer, és hívő emberként nekem megnyugtató választ adott:

A temető, templom stb. megszentelt helyek, miért pont ott lenne baja a babámnak?

Én amúgy nagyon szerettem a keresztelőket terhesen, hiszen ilyenkor általában mise egésze a családokért szól, és nekem nagyon megnyugtató volt gyermekekért imádkozni.

2012. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó hsz-hoz: 36 hetes voltam, mikor anyósomat temettük. Szép is lett volna, ha én inkább megvárom őket kint, mert a buta vénasszonyok (elnézést) unalmukban mindenféle babonákat kitalálnak.


A másik ilyen, hogy szerencsétlen macskánk miatt is már egy pár különféle halálnemet megjósoltak a gyerekeimnek. Kezdve a fertőzésektől, egészen odáig, hogy majd szándékosan megöli őket, mert tejszaguk lesz, és rájuk fekszik. Még jó, hogy a cica nagyon tiszta állat, és a mienk spec a tejet is utálja, a gyerekeknek meg a közelébe se ment, míg picikék voltak.


Csak azért írtam ezeket le, mert pont ennyi valóságalapja van az ilyesminek...

2012. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon igaza volt valakinek: keresztelő és babonák nagyon messze kellene, hogy essenek egymástól. Nyilván semmi bajotok nem lesz.
2012. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, nem hiszek én se az ilyenekbe csak ha az embernek ilyet mondanak, akor kattog az agya mindenen. Köszönöm mégegyszer.
2012. jún. 7. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!