Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet szolizni terhesen?

Lehet szolizni terhesen?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Elvileg azt mondják,hogy nem.De én egy csomó helyen olvasgattam,ahol sokan írták,hogy terhesen is szoliztak,mert ami jól esik a mamának az jól esik a babának.Végül is én nem mertem.Dokit kéne megkérdezni,és ha azt mondja nem,akkor mondja meg miért nem.
2009. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Azért nem lehet, mert felmelegíti a magzatvizet és így vetéléshez vezethet. Annyit meg nem ér szerintem...
2009. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Anno azt mondta a védőnőm,hogy 5-6 percet lehet menni.

De szerintem azért kérdezd meg te is a védőnődet!

Tuti ami biztos.. :)


/35+3 hetes kismama/

2009. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Lehet szolizni. A magzatvíz hőmérsékletét a testünk hőszabályozása alakítja. Persze extrém hatásoknak nem lehet kitenni a pocit, de a szoli álltal kibocsátott hő nem tudja felmelegíteni a vizet.

Azért nem ajánlatos a szoli, mert a bőr érzékenyebb ilyenkor. A szoli és a napfény fokozza a barnafoltok kialakulását, szeplősödést. A barnafolt sajnos igen nehezen múlik el később. Ezért érdemes mérlegelni, hogy néhány hónap barnaság nélkül, vagy esetleg évek csúnya bőrhibákkal. Persze sok szerencsés kismama van akire ez nem vonatkozik, és terhesen is szép egészséges bőre van. és napozhat nyugodtan.

2009. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Szia! Én nagy szolis voltam a terhesség előtt, de amióta babát várunk nem járok szoliba, mert utána néztem és a szoliban is ki van függesztve, hogy milyen káros hatásai vannak egy kismamára nézve szolinak. A szolárium ultraibolya A (UV-A) sugarakat tartalmaz - ami a természetes napfényben is megtalálható -, csak sokkal magasabb arányban.Az ultraibolya sugarak csökkentik a rendelkezésre álló folsav mennyiségét a szervezetben, ami a magzat fejlődéséhez elengedhetetlen. A vélemények nagyon megoszlanak, de én úgy voltam vele, hogy a legfontosabb most a gyermekem egészsége és kit érdekel most, hogy nem vagyok olyan szép barna mint azelőtt. Majd lehetek barna szülés után is, ezt a kis időt meg ki lehet bírni, főleg ha babymről van szó. Jó babavárást.
2009. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és a hasznos infokat.nem megyek ugy döntöttem nem éri meg a babym egészségét kockára tenni.
2009. júl. 17. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!