Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már teljesen belezavarodtam....

Már teljesen belezavarodtam. Jelenleg gyeden vagyok a második gyerekemmel. A harmadik a gyed ideje alatt fog megszületni. Mi alapján fogom kapni a tgyást és a gyedet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem lesz bérezett napod a szülést megelőző 1 évben, így a minimálbér alapján fogják számítani mind a 2-őt. Azaz a mindenkori min. bér 2-szeresének 70%-a lesz mind a kettőnél a kindulási alap. A Tgyás annyival lesz több, mint a gyed, hogy abból majd csak szja-t vonnak le, járulékot nem.
2009. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem adót sem vonnak a t.gyásból,én is a harmadikat várom gyeden vagyok a másodikkal,de tőlem már a terhesség 91.-dik napjától nem vonnak adót a gyedből mivel a harmadik gyermek.Ha jól gondolom akkor a minimálbér kétszeresének a 70%.-a az meg 100.100.- ,ha adót se vonnak belőle akkor ezt szerintem tisztán meg kell kapjuk,6 hónapig(t.gyás),ha rosszul tudom valaki világosítson fel bennünket,legyenszíves.A gyedünk meg gondolom marad annyi amennyit most is kapunk,az enyém 90.590.- adó nélkül.Ha neked is magas volt a bruttód terhesség elött (az enyém kb 150.000.- volt)akkor neked is valahogy így alakul.
2009. okt. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én nem is tudtam erről a 91. napos dologról.
2009. okt. 4. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!