Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőből milyet...

Légzésfigyelőből milyet érdemes venni? Milyen érvek szólnak a mobil vagy a lap formájú (pl. AngelCare) mellet, ellen?

Figyelt kérdés

Igazából az is érdekelne, hogy a pelusra csíptethető légzésfigyelővel hogy lehet hason altatni a babát? Nem nyomja? Nem zavarja?


Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat(-:


2009. okt. 2. 20:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel egy régi, 11 éves lapos légzésfigyelőnk volt, tökéletes volt.

De mikor hallottam a mobilról, eldöntötte hogy olyat fogok venni a kicsinek, és nem fogok rettegni a babakocsiban, vagy az autóban,mikor 4 órát utazunk a nagyszülőkhöz...

Egy anyukával leveleztem, aki használta, és mondta, hogy semmi gond vele, nem zavarja a babát még a hason alvásban sem.

2009. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A babakocsiban van külső inger. Félreértés ne essen,mert egyértelműen a légzésfigyelő mellett vagyok. Csak azt írtam le, hogy mi miért az AngelCare mellett döntöttünk.
2009. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

2. ismét

De, jelzi. :)

Igen, van külső inger, bár én ettől függetlenül paráztam, amikor nagymama egyszer elfelejtette rátenni a pelusra séta előtt! Vagy ötvenszer megálltam megnézni, hogy szuszog-e! :D Valószínű, hogy túlreagáltam picit. ;)

Azért azt lássuk be, mindegyiknek van előnye és hátránya.

Nektek legalább nem kell mindig beállítgatni a lapos fajtát. Én eleinte rendszerint elbénáztam a mobilt, vagy nem jó helyre tettem, vagy a pelus volt laza... de hamar bele lehet jönni.

Én viszont nyugodtan utaztam vele, altattam a porontyot bárhol, na és a rezgő funkciót remekül kitalálták! Viszont egy ekkora gyereknél gyorsnak kell lenni esténként, amikor felteszem. Uis borzasztóan érdekli, hogy mi is az, és szeretné lebányászni, hogy megvizsgálja közelebbről.

A laposról meg lemászhat. Az én lányom rendszerint a kiságy sarkába kuporodik (keresztben) reggelre.

Szóval tényleg nem könnyű a döntés.

Mivel az én babám 6 hónapja külön szobában alszik, vennem kellett bébiőrt.

Az Angelcare-hez, amit kinéztem, gyárilag volt.

Nem bántam meg a mobilt, de vehettem volna laposat is. Azt kell eldönteni, hogy kinek mi a fontos. A mérleg nem dől egyértelműen erre vagy arra, ha csak az előnyöket/hátrányokat nézzük.

2009. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, azt akartam kérdezni, hogy ahogy tolod, a rázkódást nem jelzi levegővételnek? Most néztem meg,hogy mit írtam. Hát nálunk a bébiőr azért is volt fontos,mert 2 szintes a lakás, és sokat van az emeleten, mi meg lennt. jaj, ne is mondd, mi is mindent túlreagáltunk (még most is) és minden lehetséges dolgot megvettünk, és felét nem is használtuk.
2009. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond. :) Nem, azt nem. Nagyon érdekes kütyü amúgy, úgy néz ki, mint egy műa. gyufásdoboz, aminek olyan csíptetője van, mint egy golyóstollnak, csak szélesebb! Ez a része érintkezik a baba pocijával.

Igazából a mai napig nem tudom, hogy hogyan működik pontosan. Jó lenne szétszedni, kíváncsi vagyok! ;)

Sok b@romságot nem vettem, babakocsit választhattam volna jobban, meg a babakád (állványos, extra kialakított babaforma hepe-hupás) nem volt jó választás, ja, meg a járóka. "Csak" a fontos dolgokból választottam használhatatlant! :DD Legközelebb(?) okosabb leszek.

2009. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mert ez a hasmozgást jelzi? Lehet,hogy mi is jobban jártunk volna egy ilyennel,mert sokat megyünk mi is. És ez drágább, mint az Angelcare?

Hát a káddal,mi is megjártuk, megvettünk egy szuper drága fisher price-os kádat, aztán 1 hónap múlva utálta a kislányom, és üvöltött benne. Aztán vettünk egy másikat 1000 ft.ért,ezt meg élvezi. Mi a babakocsival nagyon meg vagyunk elégedve.

2009. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ennyi mindent írtatok, engem is érdekelne, hogy drágább e a mobil. Sőt minden érdekel, ami szerintetek hasznos, nem hasznos megvenni és milyet. a fürdőkádból mi sem gondoltunk flancosat venni, mert panelban még az állványt sem tudjuk hova rakni. Mosógép tetejére veszünk, ott pont el fog férni.

Mózeskosár? Babamérleg? Cumisüveg? Minden érdekel!


Előre és utólag is köszi a válaszokat. 25 hetes kismami

2009. okt. 4. 23:17
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok!

Az, hogy a baba légzésével gond van már a kórházban ki fog derülni és szólnak, hogy vegyetek légzésfigyelőt! De a legjobb megoldás, ha a baba a mamával alszik!Így babba nem tud olyan mélyen aludni, hogy elfelejtsen levegőt venni és az anya is észreveszi, ha baj van! (És itt szokott baj lenni, mert az alkoholista, drogos szülők ráfekszenek a gyerekre és tovább nem is írom :( )


Szóval ez jó üzlet ;) De mi is a légzésfigyelő mellett döntöttünk, Angelcar nyert, mert több gyerkőc fogja majd használni reményeink szerint :)


Mérleg is attól függ, hogy Te milyen vagy!Ha aggódós típus, inkább ne vegyél, mert lehet tápizni fogod a babód, csak mert nem az előírt mennyiséget vacsizta :S De lehet pont az nyugtat meg, hogy tudod, evett... mi azt nem veszünk, én túl aggódós vagyok hozzá.Mózeskosár se lesz, van bébi hordozónk szűkítős, azt napi 1,5 órát lehet használni, a babakocsi pedig dönthető!


A pár napos babádat nem fogja érdekelni, hogy milyen szuper flancos dolgai vannak, csak szeressétek! Vannak baba börzék, ott mindent meg lehet olcsón (használtan) venni :)

Bocsi, hogy regény lett belőle, csak próbáltam hasznos tanáccsal magyarázni a véleményem, remélem sikerült!

boldog babavárást!!! :)

2009. okt. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

A légzésfigyelőt nem azért találták ki,mert probléma van a baba légzéséval(mert nekik különleges bánásmód kell),hanem,hogy csökkentsék a csecsemőhalál mértékét.

Mi sem azért vettünk szuper kádat, hogy flancoljunk vele, hanem, mert azt hittük, hogy neki az lesz jó. Szerintem kádból sima egyszerűt vegyetek.

Mi mózeskosaras babakocsit vettünk,mert mi sokat sétálunk és sokat van a kocsiban. Vettünk használtan függöágy szerű hintát és imádja, ha nagyon sír, ott megnyugszik. Mérleget is vettünk, minden este írom egy füzetbe a súlyát-nagykorában biztos örülni fog neki,hogy látja majd,h milyen ütemben nőtt. Vettem pólyát és szoptatós párnát, de ezeket nem használtam.

2009. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: cumisüveget nem vettünk neki, mert szoptatommást nem kap és így nem kell neki. Majd egyszerre poharat adunk neki, nálunk a korházban is abból etetnek. Cumit sem adtunk neki eddig, mert felesleges volt, talán majd ha jön a foga.
2009. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!