Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőből milyet...

Légzésfigyelőből milyet érdemes venni? Milyen érvek szólnak a mobil vagy a lap formájú (pl. AngelCare) mellet, ellen?

Figyelt kérdés

Igazából az is érdekelne, hogy a pelusra csíptethető légzésfigyelővel hogy lehet hason altatni a babát? Nem nyomja? Nem zavarja?


Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat(-:


2009. okt. 2. 20:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

2. újra

Sorban írom:

Igen, a hasa mozgását érzékeli.

Nem drágább, mint az Angelcare, sőt! Én 27-ért vettem, ha jól emlékszem (a fene vinné a rossz memóriámat, teljesen megzápulok itthon!). Kerestem a számlát, de azt se találtam (eddig). Viszont a múltkor egy kismama belinkelt egy oldalt, és határozottan emlékszem, hogy ott olcsóbb volt! Megpróbálom megkeresni, bemásolni ide.

Persze AC-ből van drágább, olcsóbb is.

Nagy tévedés azt hinni, hogy anyuka közelsége megóvja a babát a bölcsőhaláltól! Nekünk az első (nem téves) riasztásunk pont akkor volt, amikor hajnalban magam mellé tettem a picit!

Sőt! A túlzott meleg, a sötét, a "felnőtt" ágynemű magasabb kockázatot jelent. Ugye az világos, hogy ketten/hárman több hőt termeltek, mint a baba egyedül a saját ágyában?

Mózes: nekünk nem volt. A babakocsiban beöltöztettem a kicsit, + összezippzározható vastag pléd (nagyon jó találmány), + lábzsák volt rajta. A mózes felesleges lett volna.

Szerintem nem hasznos dolog, mert cipelni lehetetlen (nehéz a baba ahhoz, hogy hosszútávon cipeld, mint egy sporttáskát, és a lábaidnak útban van), nem sokáig használhatod, mert egy idő után a gyerkőc nem viseli el, főleg, ha már ülni akar. Én sajnáltam kiadni annyit rá, amennyibe kerül, azért a 4 hónapért, tovább nem valószínű, hogy használtuk volna.

Mérleg: szintén feleslegesnek tartom. Csak idegeskednél rajta, hogy miért nem eszik/hízik annyit a gyerek, amennyit elképzeltél. Jobb kölcsönözni, ha úgy érzed, hogy megnyugtat. Én a védőnőtől kaptam kölcsön (ingyen) egyet, 1 hónap után visszaadtam. Érdemes rákérdezni a tanácsadóban, hogy van-e ilyen lehetőség!

Cumisüveg: vettem kettőt biztos, ami biztos alapon. Mam márkájút, egy kicsit, egy nagyot. A kórházba is bevittem, és jól tettem! Nem indult be a tejem időben, vízzel itattam a lányomat, aki így nem sárgult be! Olyan nyomorultul néznek ki szegények a fény alatt, bekötött szemmel! Örülök, hogy az én babám nem került oda!

Jó, ha veszel 1-2 db-ot! Most már csak teázik belőle, de jó, hogy vettem. Előre nem tudhatod, hogy lesz-e tejed, vagy meddig lesz, ha lesz.

Kád:

a legegyszerűbb, hagyományos babakád a legjobb! A gyerkőc jobban élvezi benne a pancsit, idővel felül, feláll benne. Hamar kinövik, kár drágát venni. Balesetveszélyes az állványos, ha a pici már fel tud állni, a pelenkázólapját sosem használtuk, a "buckák" kényelmetlenek voltak, a pakolós rész meg mindig csupa víz volt, ahogy a lánykám csapkodta a vizet kézzel-lábbal. Használhatatlan! Jobb a hagyományos.

Ennyi.

Megkeresem a linket.

2009. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Megtaláltam.

[link]

Meg egy kis infót is.

[link]

2009. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

Előző elötti vagyok :)


"A légzésfigyelőt nem azért találták ki,mert probléma van a baba légzéséval(mert nekik különleges bánásmód kell),hanem,hogy csökkentsék a csecsemőhalál mértékét."



A légzésfigyelő egy termék amit úgy tudnak eladni, ha van csecsemőhalál! a csecsemőhalál 99%-ban szülői gondatlanság miatt van! Az az 1%, meg már a kórházban kiderül ha fenáll!

Természetesen jó dolog a légzésfigyelő, senkit nem akarok lebeszélni, csak nem kell túlaggódni ezt a dolgot! :)

2009. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Szülői gondoskodás? Mondd mit értesz ez alatt?
2009. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Én cumisüveget nem vettem,mert itt a kórházban nem engedik használni, hanem csak poharat lehet. Szóval csak poharam van.

Mi vettünk mózest,mert az ortopéd szakorvos szerint is jobb a babának.

2009. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocsánat az offért,de az Angel Care légzésfigyelőt hol lehet kapni és mennyiért?

2009. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Szülői gondoskodás? Mondd mit értesz ez alatt?


Én azt írtam, hogy szülői gondatlanság... erre gondolsz? :)

2009. okt. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
én meg megkérdeztem,hogy akkor mi az a szülői gondoskodás!?nálam sajnos beriasztott, nem tévesen. szóval, gondatlan vagyok...miért is?
2009. okt. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

A fent linkelt honlapon a legolcsóbb ez a mobil légzésfigyelő, én már vásároltam tőlük egyéb dolgokat is.

És most fogok ilyen légzésfigyelőt venni, mert már lemászik a lapos-ról.


Azonkívül még annyit hozzáteszek, hogy picike,pár hónapos babánál előfordulhat sajnos, hogy napközben elfelejt levegőt venni. Akár szopi közben, vagy csak, ha úgy fogod a kezedben. Nem egy ilyet hallani a híradóban, hogy egyszercsak a gyerek elkezdett lilulni.

Tehát ezt egész nap használhatja a baba.

2009. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

én meg megkérdeztem,hogy akkor mi az a szülői gondoskodás!?nálam sajnos beriasztott, nem tévesen. szóval, gondatlan vagyok...miért is?


nem mondtam, hogy gondatlan vagy!!!! De van különbség aközött, hogy picur elfelejt levegőt venni és aközött, hogy meghal :( Bocsánat, hogy így leírom, de így van! Egy gondoskodó anya mellett a csecsemőhalál 99%, hogy NEM fordul elő! Kérdezd meg a védőnődet, ő is meg fog nyugtatni!

2009. okt. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!