Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légzésfigyelőből milyet...

Légzésfigyelőből milyet érdemes venni? Milyen érvek szólnak a mobil vagy a lap formájú (pl. AngelCare) mellet, ellen?

Figyelt kérdés

Igazából az is érdekelne, hogy a pelusra csíptethető légzésfigyelővel hogy lehet hason altatni a babát? Nem nyomja? Nem zavarja?


Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat(-:


2009. okt. 2. 20:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nálunk háromszor is riasztott nem tévesen.

Engem nem győzne meg a védőnő.

Egy ember kb. 2 percet bír levegő nélkül, ha jól tudom. Vajon egy csecsemő mennyit? Gondolom, gyorsabban égeti az oxigént, mivel magasabb a pulzusa, gyorsabban fejlődik, több ételt fogyaszt testsúlyához viszonyítva,...stb., mint egy felnőtt. De ha 2 percet bír is, mutass nekem olyan szülőt, aki gyermeke minden napjának minden percében árgus szemekkel figyel!

Magamból kiindulva: éjjel alszom, a nappali alváskor pedig mosogatok, főzök,...stb.

Bármikor meghalhat ezalatt!

Szóval én nem vagyok gondoskodó szülő...

A mosogatás már a szülői gondatlanság határát súrolja? Hmm...

Nem veszekedni akarok, csak elgondolkodtam...

2009. okt. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
de jó, hogy valaki megérti az aggodalmaimat. nekem a gyerekorvosom kifejezetten ajánlotta, védőnő nem fog tudni meggyőzni. kislányomnak sajnos beriasztott, semmilyen betegsége nincs és nem is volt, nem volt nagyon melege,nem fektettem hason stb. Ne haragudj, de ez szerintem nem gondatlanságból van. De csütörtökön jön a védőnő, hétfőn megyünk a dokihoz és megkérdezem. egyébként az orvosok sem tudják, hogy mitől van ez, semmit nem tudnak kimutatni, csak találgatnak, biztosat ők sem tudnak. Szóval elmagyaráznád nekem, hogy miért vagyok gondatlan, és, hogy milyen a gondoskodó szülő!?
2009. okt. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
48%

előző vagyok. ha a baba elfelejt levegőt venni és nem veszed észre, csak fél óra múlva, mit csinálsz? van légzésfigyelő és elfelejt levegőt venni, beriaszt, picit megpaskolom és jól van. ha nincs?

engem megnyugtat. fiatal anyuka vagyok, fogékony vagyok az új dolgokra, ésd szerintem ez nem csak egy dolog, hanem életeket mentő tárgy. sajnálom, hogy sokan így gondolkodnak és utólag bánkódnak, hogy mi lett volna ha zsánnak rá pár 10000 ezer ft. én az életemet adnám a gyerekemért, nem sajnálom érte ezt a pénzt. lehet, hogy kicsi az esélye, de megtörténhet...

2009. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Már rájöttek, hogy egy enzim nem működik jól az agyban, ez felelős a levegővételért, a piciknek ez az enzim nagyon kevés, ezért nem működik megfelelően.

Szerintem semmi köze nincs a külső dolgokhoz, mint pl. meleg, hason/háton altatás stb.

Olvass utána Google!

2009. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
47%

Jesszus! Bocs, de én inkább kiszálltam, nem vitázni akartam, csak a tényt mondtam :)


Az orvosok pontosan tudják miért felejt el levegőt venni a picur, azt is, hogy ez csak akkor fordul elő, ha nagyon mélyen alszik! Ha te mellette szuszogsz, a konyhában csörögsz, nem fordul elő.

A légzésfigyelő egy adott idő után csipog be, de még az elött, hogy tényleg baj lenne, így soha nem fogod megtudni, hogy a babád vett volna-e levegőt 2 másodperc múlva!

Nem beszéltem le senkit a légzésfigyelőről, sőt!Nagyon jó, ha vesz valaki!

Tényleg nem akarok vitázni, jól írtad, ott a google, a védőnő, az orvos, meg lehet nézni, utána lehet olvasni! Hidd el, nem a kisujjamból szoptam ki ezeket a dolgokat...

2009. okt. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

én sem vitázni akartam, tényleg.

akkor az én babám különleges, mert ha mellette szuszogok, megnyugszik és mélyebben alszik.

2009. okt. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Mi nem vettünk légzésfigyelőt, mert hát egészséges a kisbabánk és így teljesen feleslegesnek gondoltuk. De kaptunk egyet a barátoktól és kipróbáltuk "Baby Control". Megnyugtató volt, hogy az ágyból is jól láttam a kijelzőt egészen addig amíg a baba le nem mászott az érzékelő lapról és nem történt meg a téves riasztás. Ekkor úgy döntöttem a párommal, hogy vásárolunk egy megbízhatóbbat (Álom virág). Teljesen szuperül működött és a kiságy minden pontján jól érzékel, a kijelző villogásának gyakoriságából még arra is lehetett következtetni, hogy a kicsi kapkodja a levegőt amikor lázas.

Minden rendben volt a babával egészséges jól fejlődik, ugyan kicsit bukogatós, de vidám baba. Egyik éjjel hajnali 3 órakor váratlanul riasztott a készülék. Nem kívánom senkinek azt az élményt amikor egy élettelen testet emel ki az ember a kiságyból. A baba ébresztés után újra vett levegőt. Nem akarom tudni, hogy mi történik akkor, ha nem használunk légzésfigyelőt. Mindeni eldöntheti, hogy megér-e 20 ezer forintot a nyugodt álom vagy sem....

2012. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!