Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már ketten is szóvá tették,...

Már ketten is szóvá tették, hogy miért akarom én a gyerekorvos által írt kezdőcsomagot használni, ezzel akarok spórolni?

Figyelt kérdés

Pedig sokat nem fogok tudni spórolni vele mert alig kerül így kevesebbe.

Na most mondjátok meg...hogy kérdezhetnek ilyet???

Méghogy ezen spórolni...gondolom az orvos csak tudja mi jó a babának én meg még nem igazán és ezért is bízom benne, nem?

Hát eléggé felbosszantottam magam.


2009. okt. 6. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a receptekre gondolnak? Vagy mire? Mert azokat természetes, hogy a gyermekorvos írja fel a babucinak. Ne foglalkozz senkivel!!! :) 37 hetes kismama.
2009. okt. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!ne foglalkozz ilyenekkel.Nekem a védőnöm mondta hogy először azt használjam.Akkor énis spórolni akarok vele?Első babám lesz és énsem tudom még mi a jó neki.Megfogadom a védőnöm tanácsát aztán.Ne idegeskedj mert ezzel ártasz a babának.További szép napot!24+3 hetes kismama
2009. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akik ilyet kérdeznek azok nem normálisak. Ne foglalkozz velük.

Mégha így olcsóbbak is a dolgok, miért fizetnél többet? Kell majd másra az a pénz!

És amiket nekünk felírt a doki, az mindig bevált és szerintem jobbak is egy babának.

Nyugi!

2009. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj ezzel. Amíg lehet, én is a gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet fogom használni a fiamnál (most fél éves), mert egyrészt bejön, másrészt minek más?

Amikor kicsit koszmós lett, vettünk babé sampont (direkt erre), amikor kicsit pirosabb a feneke, bekenem sudocremmel, még a 3/4-e megvan annak a kis tégelynek, amit mintaként adnak a kórházban, csomagban.

Soha ki nem számoltam, mivel járunk jobban (gondolom nem lehet akkora a különbség), mert nem az érdekel, hanem hogy a gyerek bőre rendben legyen. És abban nem hiszek, hogy a csecsemő bőre azt igényelné, hogy mindenféle tusfürdővel meg testápolóval kenegesd.

2009. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ÁÁÁ nehogy foglalkozz ezzel. Én igenis inkább megveszem amit az orvosunk felír/popsikrémet, fürdető krémet és ilyeneket/ mert abban legalább az orvos tudja mi van. De amit megveszel Johnsons és ilyeneket abban biztos ők tudják mik vannak. Az orvos tudja mi jó a babának, legfőképpen hogy mi nem árt neki, nem azok a nagyokosok. És különben is, gyerek mellett igenis megnézi az ember mire költ.
2009. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Tényleg azok a dolgok a leghasznosabbak, amiket a doki ir fel. Nekem van egy 5 éves kislányom is, és a mai napig van hogy szólok a gyerekorvosnak, hogy patikai fürdetőt írjon fel, mert nagyon szereti a bőre. Amúgy a sok kencefice amiket árulnak a dmben, stb helyen, kikészítheti a picibaba bőrét. Ők még érzékenyek, hidd el, a doki adja a legjobbat. 37 hetes
2009. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a gyógyszertái popsikrémet. Sokkal jobb, mint mondjuk a Nivea. De azért van itthon vész esetére Bepathen, de eddig még alig kellett használni.


Mondjuk a gyógyszertári fürdetőt mi nem szerettük, úgyhogy csak párszor fürödtünk azzal, aztán a Johnsonons fürdetőt kezdtük el használni, ami a baba csomagban volt és még jó egy hónapra biztosan elég, pedig már 3,5 hónapos a babám, egyébkén a kórházban is ezzel fürdették.

2009. okt. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan mond meg az ilyen embereknek, hogy ezek illatmente, nem allergizáló anyagok és ez a legjobb a baba bőrének. Nem mellesleg anyósom is gyógyszertári babafürdetővel fürdik, mert a kozmetikusa mondta neki, hogy ez a legjobb a bőrnek.

15 hónapos babám még mindig ezt használja, ha nincs receptem megveszem anélkül. Kb ugyanannyira jön ki, mint a többi neves fürdető.

2009. okt. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindne szívbaj nélkül visszaszülnék, hogy ő nyugodtan kenegesse a babáját kőolajjal... :S Merthogy az van bennük...
2009. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én már elkezdtem nézegetni a dolgokat, és elolvasom, hogy mibe mi van, mikortól lehet használni.

Tudtad, hogy pl. a Gabi esti fürdetőt csak 6 hónapos kortól ajánlják? Pedig elég régi és megbízhatő "márka".

És bizony sok "babakence" tartalmaz mindenféle anyagot, amit be sem tudok azonosítani. Hát ennyi. Marad a gyógyszertári (legalábbis nálam).

2009. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!