Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad mézet enni terhesen?

Szabad mézet enni terhesen?

Figyelt kérdés

[link]


Itt azt olvasom nem szabad, ráadásul én kéz alatti házi mézet fogyasztok ami persze még veszélyesebb. Ugyan akkor inkább ezt eszem mint a boltit, elegem van a sok tilalomból, az én magzatkám házi sajtból és füstölt kolbászból és némi csirke májból van. Annyira nehéz eldöntenem jogosak e az ételekre vonatkozó tilalmak vagy csak ez is olyan, hogy "ha ki megyek az utcára akár el is üthet egy autó, de ha itthon maradok rám dőlhet a ház." Persze lehet bajom a csirkemájtól, nyers hústól, mosatlan gyümölcstől, de 10.000 esetből 1 kismamának okoz gondot.

16hkm



2013. máj. 31. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes módon ezt CSAK Magyarországon találták ki, Nyugaton kimondotan javasolt ezek fogyasztása terhesen is.


Nyers húst én sem ennék, de ez csak a tatárbifsztek és hasonlókra értendö, a kolbász és egyebekre nem.

2013. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Jajj, ezek a "tilalmak"... Nekem azt mondták, egyek amit megkívánok :-D szoktam enni mézet, mogyorót ( állítólag azt se lehet), kávézok is és néha még a colát is nagyon megkívánom. Sztem egyél amit szeretnél :-)
2013. máj. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
EL se kell olvasni ezeket a hülye "tilalmakat" Annyira badarságokat írnak benne. Az alapvető dolgokat ne fogyaszd: nyers hús, nyers tojás, nyers hal(tulajdonképpen ami nyers és állati eredetű) alkohol, drog, cigi és társai. Most nem kell túlcifrázni h hamburgert ehet-e a kismama mert olvastam olyat is. Aztán h mézeskalácsot lehet-e mert fahéj van benne. Nyugodtan egyél mézet. Nem lesz semmi bajotok. Majd a babádnak nem adhatod 1 éves kora előtt és ennyi. :)
2013. máj. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
én simán eszem mézet, nem napi szinten, de fogyasztok. házi sajtot nem mernék, mert nem kellő hőfokon paszterizált, penészes és kék sajtok szintén problémásak, én nem kockáztatnék, kevés csirke máj okés, bár én utálon, úgyhogy az én babám még hírből sem ismeri. a kolbásszal semmi baj nincs, én is eszem kétpofára, egyébként nem is tiltják.
2013. máj. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
ehetsz nyugodtan, érdekes mert megvagyok fázva és azt mondta doki is meg védönö is hogy egyek mézet,elején is ettem mert akkor is beteg voltam :-) 33hkm
2013. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
a feminát űzd ki a bookmarkodból. szerintük semmit sem lehet.
2013. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Ez nekem újdonság, már kb. 15 éve napi szinten eszek házi mézet, ez idő alatt 2 egészséges gyermekem született, most várom a 3.-at.

Ha nem a femina oldalát linkelted volna, talán el is hinném:)

Mindenesetre a fülembe tetted a bogarat, most azért én is utánanézek.

2013. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Én erről nem hallottam. Sokszor megkívánom a vajas mézes kalácsot. A héten is többször ez volt a reggelim. Esetleg a nagyon magas cukortartalom miatt tudom elképzelni, hogy bajt okozhat, de azt is úgy, hogy nagy mennyiségben.
2013. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Én is olvastam több helyen a fahéj, méz, zöldtea tilalmat is.

Terhességem alatt mindegyiket fogyasztottam, amikor megkívántam. nem volt semmi bajom tőle, és kisfiam egészségesen született.

Szerintem ez hülyeség, nem kell túlzásba vinni, de nyugodtan lehet enni ezeket.

2013. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a Kisfiammal amikor várandós voltam minden nap ettem mézet és kifacsartam egy citromot. Az idő alatt egyszer sem voltam megfázva! Most, hogy jön a Tesó sokszor elfelejtem (vagyis néha eszembe jut így is fogalmazhatnék) a mézet és a citromot de állandóan elkaptam a Kisfiamtól sok bacit így terhesség alatt.....
2013. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!