Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesen sokat evett, az...

Aki terhesen sokat evett, az le is mozogta? Lehet/kell sportolni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én többet eszem mint a várandósságom előtt. Annyira nem látszik meg rajtam, eddig 5kg-ot híztam.

Ajánlott valamit sportolni, tornázni.

Én hetente egyszer járok úszni és 3-4 alkalommal biciklizni, illetve a munkám is olyan, hogy sokat megyek..

21hetes km.

2013. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orvossal konzultálva, ha nincs gond természetesen lehet sportolni, sőt kell is sportolni. Minden olyan sport szóba jöhet ami nem jelent veszélyt a babára. (nem találja el labda, nem esik el a kis mama stb.) Terhestorna, úszás, terhes jóga a legjobb választások. A mozgástól függetlenül is érdemes a táplálkozásra oda figyelni, mert 10-15 kg-nál többet nem ajánlott felszedni. (egyén,alkat függő) Mindenki máshogy hízik és ezt is figyelembe kell venni. Én terhesség elején 3 hét alatt 4kg-ot híztam, utána viszont 4 hetente híztam 1kg-ot. Van akinél teljesen máshogy oszlik ez el. Aki amúgy is sok többlettel indul neki a terhességnek annak pedig még célszerűbb a mozgásra és táplálkozásra oda figyelni.
2013. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én vagy lemozogtam, vagy a hormonok dolgoztak, de rengeteget ettem és a 41. hétre 8kg-ot szedtem fel ami nem zsír volt, csak a baba+járulékos súly, mivel mind le is ment.

Aktív voltam a szülés napjáig, nem kényszerből, hanem mert jól esett kirándulni, úszni, kutyát sétáltatni.

2013. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom,hogy mozgással nem megy le sajnos.

Ha viszont figyelek az étkezésre és mozgok is az látványos.

Terhesség elött 10kmeket futottam most nem merek,úgyhogy bicajra váltottam,ami eleve nem éget el annyi kcalt ,mint a futás.

Most nagyon keveset eszem 1-2 hete,szinte csak gyümölcs+zöldség.Ha egyszer jól lakom +2kg.Nem tudom meddig bírom tartani magam,mer néha úgy jól lakknék,de nem merek,mert már 9kgt híztam és még csak 25 hetes vagyok.

2013. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt azért hangsúlyozzuk, hogy a terhesség nem a fogyásról és éhezésről szól! Kell enni, és kell hízni mert különben a szoptatással lesznek gondok.
2013. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!