Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet enni lágy...

Tényleg nem lehet enni lágy sajtokat a terhesség alatt? A védőnőm szerint ehetek de azt olvastam nem szabad. A mackó sajtot nagyon szeretem és ettem is de most nem tudom mi a helyzet, mindenki mást mond. A penészes sajtokat és nyers húst nem eszem.

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 09:11
 1/8 A kérdező kommentje:
21 hetes terhes vagyok.
2009. okt. 24. 09:12
 2/8 anonim ***** válasza:
én is imádom a kockasajtot, rá se ránts, én is ettem
2009. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én egész terhességem alatt rá voltam állva a mackósajtra. (Se előtte, se azóta nem eszem meg.)

20 hetes kislány anyukája

2009. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a gyors választ,aranyosak vagytok!Boldog babavárást és az Anyukának sok boldogságot és egészséget az egész családnak!
2009. okt. 24. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
A mackó sajt nem a lágysajt kategória, hanem krémsajtnak hívják de csak az állaga miatt :) a lágysajt pasztörizálatlan, pl. camambert, fehér penészes sajt, stb.. (feta pasztörizált). lágysajtot tényleg nem szabad fogyasztani, igaza van a védőnődnek, de házi tejet és túrót sem. a mackósajttól azonkívül hogy rendkívül hízlal, semmi baj:)
2009. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első vagyok. hát, én bizony fetát is ettem. Valahol butaságnak tartom azt, hogy épp azt ne egyek a terhességem alatt, ami tejtermék, egészséges, stb. Annyi mindent lehet hallani, hogy nem szabad enni, a tonhalkonzervtől a nem tudom miig. A penészes sajtot még meg is értem, de az olyan egészséges cuccokat, mint az olajbogyó, meg ilyenek biztos nem fogom kihagyni az étrendemből. Szerintem többet használnak, mint ártanak. A háziorvosom majdnem kinevetett, mikor beállítottam azzal, hogy valaki azt mondta, hogy nem lehet petrezselymet enni, mikor a petrezselyem tele van antioxidánsokkal.


26 hetes pocis

2009. okt. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak nyers hús és tojás kizárva. Ehetek lágy sajtot is, csak módjával. A mackó sajt tényleg nem lágy kategória. Én ettem camambertet meg fetát is.
2009. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából a védőnőm szerint az összes sajtot ehetem ,szerinte nem baj.Köszi a válaszokat, én tényleg nem voltam tisztában mi a lágy és mi a krémsajt.Köszi!
2009. okt. 24. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!