Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, a terhességi csíkokk...

Kismamák, a terhességi csíkokkal lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet nem a legjobb kategória,de itt hátha több tapasztalt ember van.Szóval világ életemben teltebb alkatú voltam,volt egy időszak,amikor rám rakodott legalább 20 kiló felesleg.Annak a nagyjától megszabadultam,de már akkor is látszott a bőrömön,hogy szakad.Jelenleg 13 hetes vagyok és már néhány csíkom kezd ismét pirosas lenni,a halványak is kezdenek megerősödni.


Később ezeket el lehet tüntetni??

Szülés után végleg felszámolnám a túlsúlyom,és fontos lenne,hogy csíkok se maradjanak.


Ha valakinek van vmi jól bevált módszere szívesen venném:)


Köszönöm!


2013. aug. 29. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom. 16 éves korom óta vagyok tele velük, kipróbáltam, amit ki lehet, nem jó semmi. Genetika az egész. Ha hajlamos vagy rá, repedni fog a bőr, és azt onnan már semmi nem távolítja el (plasztika gondolom igen, de odáig nem jutottam, hogy megfontoljam :)

Most vagyok 28 hetes, a korábbi csíkjaim vége pirosodik, tovább fog repedni. Ez van. :) én nem foglalkozom vele, de egyáltalán. Kenegetem, mert viszketnek, sima krémmel, de ennyi. Nem fognak már eltűnni soha, jobb megbarátkozni velük. A túlsúly leadása jó ötlet, kényelmesebb lesz úgy az életed :) (tapasztalat, nem kritika :) Szép napot és boldog babavárást! :) fel a fejjel! :)

2013. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, Frezyderm Reconstria nevű krém egész jó, a friss csíkokat szinte teljesen eltünteti, a régieket halványítja.
2013. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sajnos sokan mondták,meg gyanítottam is,hogy genetika,de se anyukám se nagymamám nem repedezett soha.Pedig nagymamám 2 gyereket szült.Anyukám azóta eléggé meghízott,és egy icipici halvány csíkja sincs.:(

Ezek szerint én nem vagyok ilyen mázlista :D

2013. aug. 29. 10:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos alkati kérdés, aki hajlamos rá az csíkos lesz akármivel is keni, aki nem akkor sem lesz csíkos ha nem keni. Nekem az olívaolajat, Mandulaolajt ajánlották. Én úgy kenem, hogy pici baba kakaóvajas testápoló és kb. 30 csepp mandulaolaj ezzel 2 naponta fürdés után. Valamint heti egyszer olívaolajjal. 30 hetes vagyok, eddig nem lettek csíkjaim. Egy próbát megér, és akár több mindennel is kenheted felváltva.
2013. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én babaolajat használok, de jó pl.: a kókuszolaj is vagy shea vaj.
2013. aug. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen alkati kérdés. Nekem még tiniként repedezett meg a bőröm a csípőmnél egyszerűen a növéstől, mert amúgy rettentő vékony voltam. Később felnőttként rajtam is volt húsz kg plusz, akkor csak itt-ott repedezett, de már nem akkora mértékben. Most 35 hetes terhesen meg semmi. Pedig ekkora még soha nem volt a hasam eddigi életemben. A bőr rugalmassága szempontjából sokat számít a megfelelő étkezés és a vitaminellátottság! Nekem ez a fő változás az életemben a korábbi állapothoz képest. Bírja is a bőröm a strapát.


Ha kenegetni akarod a bőröd, akkor valóban a kókuszolaj, a shea vaj és a kakaóvaj a legjobbak rá. Szerintem.


Viszont a már kialakult striákat nem lehet eltüntetni. Idővel kifehérednek, de örökre megmaradnak. Nekem is "szép" mintás a csípőm, de sosem zavart. Olyan rég rajta vannak a csíkok, hogy nem is tudom milyen lenne nélkülük.

2013. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kelemen Szabina ***** válasza:
Tini koromban nekem is az oldalalom voltak csíkok én mindkét oldalamra tetoválást csináltattam az teljesen elfedte. 30 hetes terhesen kezdett repedezni a hasamon lent kétoldalt , most 40 hetes vagyok a combomon is vannak már de a rövidnadrág eltakarja majd csak bikinibe lesz látható, a hasamon lent kétoldalt szintén tetkó al fedem el :-) 22 éves vagyok és am 30 kilóg híztam de mindent meg fogok tenni hogy visszafogyjak és csini legyek :-)
2013. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!