Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek magas volt a vérnyomása...

Akinek magas volt a vérnyomása az utolsó hetekben, milyen értékkel került kórházba? És meddig kellett bent maradnia?

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 05:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyszer voltam a 29.héten egy hétig, akkor 140 körül volt. Kaptam gyógyszert. Nem hatott, aztán a 33.héten már két hétig feküdtem. Megduplázták az egyik gyógyszert, ideig-óráig jó volt. Most a 33-37 héten tartok, 150-160akat mérek gyógyszer bevétele előtt meg után is. Szerintem már immunis vagyok rá. Valószínű, hogy hétfőn befektetnek, de onnét már csak gyerekkel jövök haza, az is biztos. Amúgy nekem régen, normál állapotban is kicsit magasabb, mint az átlag, azért is húzhatom még így... de már nem sokáig.

Te hogy állsz a vérnyomással? Hány hetes vagy?

2009. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
35 hetes vagyok.Szedek 4x1/2 Betalocot és 4x1/2 Dopegytet.Eddig sem ment le 140/90-95 alá,de most tegnap óta megint 150/100 körül van.Pedig nem eszek nagyon sósan,mióta babát várok.1 hete délelőtt csak zöldséget,gyümölcsöt eszek,alig iszok.És semmi nem változik.Nagyon meg vagyok ijedve,mert engem is befenyiztek a kórházzal.Csak abban reménykedem,hogy egy pár napig kell bent lennem.
2009. nov. 5. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Tesómnak volt magas a vérnyomása,és ödémás is volt az arca.

35 hétre megcsászározták,mert 240/120 volt a vérnyomása,már a torka is be volt vizesedve,vizelete egy fehérje volt,toxémiája volt.

Azt nem tudom,hogy milyen gyógyszereket kapott,de azt tudom,hogy még szülés után is magas volt neki,és nem ment lejjebb semmivel.Hetekig 180 körüli volt,aztán magától lement,most normális neki, 120-130 körüli,9 hónapos a babája.

2009. nov. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, Te vagy az, akinek mondta a dokija, hogy max 1 litert igyál, igaz? Magas nekem is a vérnyomásom, 12 hetes vagyok. Előtte is az volt. Alaposan utánajártam a dolgoknak és nem egy orvos azt mondta, hogy rengeteget inni, hiszen az érfalakra gyakorolt hatás kisebb ha nem olyan sűrű a véred, azaz sok folyadékot iszol. És van benne valami, gondolj bele!
2009. nov. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,én vagyok az.Most voltam a dokinál,most is azt mondta,hogy kevés folyadék és diéta.Viszont így is magas a vérnyomásom,tovább emelte a gyógyszeradagot.Remélem,a bébinek ez nem árt.
2009. nov. 5. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!