Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben viszitek majd haza a...

Miben viszitek majd haza a babátokat? Hordozóban vagy pólyában?

Figyelt kérdés

Remélem 6 nap múlva szülünk:-)))

Eddig teljesen biztos voltam abban hogy hordozóba visszük haza a babót mert itt Pesten szülök és mi vidéken lakunk.Apám az teljesen ki van akadva hogy miért nem pólyába visszük mert a hordozóban a kis gerince elferdül és hogy fogjam a kezemben még hazaérünk.Ok ez odáig rendben van de ne adja az Isten fékezni kell,vagy belénk jönnek stb. nem bírom úgy megtartani ahogy azt kell,nem is beszélve a rendőrökről ha meglátják hogy kezemben fogom a babát.Megkérdeztem tesómat hogy anno ők hogy hozták haza a babájukat és ők is pólyában.De én úgy félek hazavinni "kézben".De lehet hogy tényleg nem "egészséges" a hordozóban?De hát akkor nem engednék ezeket hogy használják nem?

Előre is köszi a válaszokat!!!


2009. nov. 5. 13:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

szia.Válaszolni sajnos nem tudok,pont ezt a kérdést szerettem volna én is feltenni.Bár nekem még van időm.32 hetes vagyok.Kiváncsian várom én is a válaszokat.

Jó szülést kivánok neked.

2009. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szia!Mi hordozóban hoztuk haza mind a két gyerekünket.Semmi baja nem lett a gerincüknek.Nem órákat volt a hordozóban.Jó babázást.
2009. nov. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Igen, biztosan megbüntet a rendőr, ha nem teszed be a hordozóba. Nekem azt mondták a boltban, hogy nem szabad sokáig tartani a babákat a hordozóban az elején, mert még nem elég erős a gerincük, de fél órát azért biztos kibírnak. Nektek mennyi az út hazáig?

Nekünk szerencsére csak kb. 20 perc lesz, így remélem nem lesz semmi gond.

2009. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam,hogy hordozó nélkül ki sem hozhatjuk a kórházból a babát...bár lehet hogy ez is kórházfüggő,mint annyi minden más.A másik meg az,hogy a rendőr is tuti büntet,ha kézben utazik a bébi...

Nem tudom,hogy esetleg a pólyában,de mózeskosárban variáció megoldás lehet-e.Egyenlőre én is tanácstalan vagyok


34 hetes kismama

2009. nov. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Mi mózesben hoztuk haza, nem büntetnek érte, ha beköthető az autóba. A hordozó is jó, csak abban olyan görnyedve ülnek szegénykék, no meg ha elalszik, én legalábbis nem szívesen aludnék abban a pozicóban.
2009. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
42%

Megint csak ilyen és hasonló linkeket tudok másolni, sok a hasonló kérdés, érthetetlen...

Apukád korában még nem volt hordozó, gyermekülés, 120-al a városban és azon kívül 200al száguldozó vadbarmok, ilyen forgalom stb...

1.5 óráig ajánlott a csecsemőt napi max. a hordozóban szállítani. Tegyél a popsija alá babaplédet, úgy nem fog olyan szögben csücsülni.

http://www.youtube.com/watch?v=orDM8tCn9pY&feature=related

2009. nov. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A kórházban azt mondták hogy mi abban visszük haza amiben akarjuk.Nekünk az út hazáig minimum 1-1óra 20 perc így hogy még a bébink "nincs velünk".De mivel olyan jó magyar utak vezetnek hazáig így nem mehetünk a mi megszokott 90-100-as tempónkkal haza hanem jóval lassabban,így az idő is kitolódik.Akkor több mint egy óra nem ajánlatos a csöppségnek?És akkor vegyünk gyorsan egy mózeskosarat?Vagy van egyáltalán beköthető mózeskosár?Fú ez most nekem nagy dilemma az biztos.

És nagyon köszönöm a válaszotokat.

2009. nov. 5. 13:35
 8/26 anonim ***** válasza:

Mi a babahordozóba hoztuk haza! 10 hónapos lesz semmi baja a gerincének

Amúgy a babahordozó azért van hogy a gyerek biztonságosan utazzon és szerintem nem ferdül el gerince.

Úgy semmiképpen se hozd haza, hogy a kezedben fogod, mert megbüntetnek és veszélyes is egy esetleges balesetnél.

2009. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
De van ilyen pl a Jané Mátrix. Elég drága újonnan, használtam nem vészes.
2009. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, majdnem mindegyik olyan. És később is hasznos, mi még mostanában is abban visszük, jókat alszik benne.
2009. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!