Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben viszitek majd haza a...

Miben viszitek majd haza a babátokat? Hordozóban vagy pólyában?

Figyelt kérdés

Remélem 6 nap múlva szülünk:-)))

Eddig teljesen biztos voltam abban hogy hordozóba visszük haza a babót mert itt Pesten szülök és mi vidéken lakunk.Apám az teljesen ki van akadva hogy miért nem pólyába visszük mert a hordozóban a kis gerince elferdül és hogy fogjam a kezemben még hazaérünk.Ok ez odáig rendben van de ne adja az Isten fékezni kell,vagy belénk jönnek stb. nem bírom úgy megtartani ahogy azt kell,nem is beszélve a rendőrökről ha meglátják hogy kezemben fogom a babát.Megkérdeztem tesómat hogy anno ők hogy hozták haza a babájukat és ők is pólyában.De én úgy félek hazavinni "kézben".De lehet hogy tényleg nem "egészséges" a hordozóban?De hát akkor nem engednék ezeket hogy használják nem?

Előre is köszi a válaszokat!!!


2009. nov. 5. 13:11
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó én is ezt mondtam neki.

De hát azt mondta majd jönnek utánunk és kirakjuk az elakadás jelzőt :-)))

Tudom bután hangzik de már jót mosolyogtam rajta hogy mennyire vigyázni akar az unokájára,de közben ugyanakkor meg nem is vigyáz rá nem?Na mindegy.Köszi neked is a választ.

Ja és mindenkinek hasznos volt a válasza és fölpontoztam,

2009. nov. 5. 15:09
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Szió! Mintha az én apukám lenne, nálunk is ilyen gond volt a pólya:) Én a kezemben fogtam végig, de olyan ideges voltam addig a 20 percig amíg haza értünk, hogy elmondani nem lehet. Most 100% hogy hordozóban ill. ülésben hozom haza. Nem kell a felesleges ideg:)

Boldog baba várást.

19 hkm:)

2009. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nahát ezek a nagypapák :-))))))))

Valószínű mi is inkább a hordozót fogjuk választani,bár még ezt át kell beszélnünk komolyabban.

Köszi neked is a választ!!!!:-))

2009. nov. 5. 15:46
 24/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves kérdező, de felháborodtam mostmár ezen a kérdésen.

Délelőtt válaszoltam az alábbira is, szemezgess azért ebből is, mert érdemes:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ok, hogy a nagypapák korában pólyában hozták haza a babókat, de akkor a trabikban, meg a zsigulikban még biztiöv sem volt hátul ami kötelező lett volna. Mi is csak úgy utaztunk, hogy sokszor hátul aludunk elfekve a hátsóülésen, senki nem szólt érte.


De most KÖTELEZŐ a hordozó (vagy a beköthető mózes), a rendőr büntet érte, ugyanúgy, mint a be nem kötött bizti öv. Szerinted miért gyártanak ilyen babahordozókat? Nem a babakocsi helyett! Hanem az autóba! Annyi ideig nem lesz semmi baja a babának, nem egész nap lesz benne!! Sőt, már Eu szabvány mindegyik szinte, úgyhogy nem is tudsz beleválasztani sem, amitől elferdülhet a gerince a babónak!


Ne haragudj, ha esetleg nem megfelelő hangvétellel írtam, de tényleg felháboríott egy nap kétszer is ilyen kérdés.

39 hetesen nem foglalkoztál eleget a babával és a dolgaival? Mert ha eleget utánanéztél volna ilyen és hasonló infóknak, akkor egyrészt nem kételkednél itt a válaszokban, másrészt fel sem merült volna benned a kérdés, és apukádnak is el lehet magyarázni a tutit!


Könnyű szülést és sok boldogságot kívánok a babóhoz, ne hagyd magad befolyásolni! Anyáink, apáink korában azért sokminden más volt.


36 hetes km.

2009. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én mózesban hoztam haza. Nem is tudtam beletenni a hordozóba igaz, nagyon fel volt öltöztetve szegény februárban de szerintem nektek is elég ruha lesz rajta. Szerintem valahonnan szerezzetek egy mózest és ha nem sikerül beletenni a hordozóba vagy útközben nem marad el benne akkor tegyétek át abba (csak álljatok meg addig). Elég messzire mentek azért az nagyon kényelmetlen ám nekik! Nem a kényelem a legfontosabb az igaz de azért mégis. Szegény babának elég baja lesz így is az első napokban itt a nagyvilágban, éhes, fázik, pisilni kell stb...és akkor még ülnie is kell!?

Kézben semmiképpen ne fogd, az tényleg mindennél rosszabb megoldás! Akkor inkább ordítson a hordozóban. De ha egyszer sikerül jól betenned úgyis aludni fog végig.

9hós anyuka

2009. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Kedves 19:58-as.

De foglalkoztam a babámmal és eddig ez nem is volt kérdés hogy miben hozzuk haza.Hordozóba,de mióta apám elkezdett "bogarat ültetni a fülembe" és még a bátyám is azt mondta hogy ők is pólyában hozták haza azért meg inogtam egy kicsit és ezért tettem fel ezt a kérdést.Azt hiszem maradok a hordozóba a babuci alá tett plédes variációnál.

Amúgy abszolult de nemtalálkoztam azzal a kérdéssel amit belinkeltél és igaz hogy dobott kis azt se tudom miről még kérdéseket (máskor átszoktam olvasni és ha találok rá választ akkor az én kérdésemet nem íratom ki),de szerettem volna ha külön az én variációm elolvassák és köszönöm mindenkinek hogy válaszolt.

2009. nov. 6. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!