Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben viszitek majd haza a...

Miben viszitek majd haza a babátokat? Hordozóban vagy pólyában?

Figyelt kérdés

Remélem 6 nap múlva szülünk:-)))

Eddig teljesen biztos voltam abban hogy hordozóba visszük haza a babót mert itt Pesten szülök és mi vidéken lakunk.Apám az teljesen ki van akadva hogy miért nem pólyába visszük mert a hordozóban a kis gerince elferdül és hogy fogjam a kezemben még hazaérünk.Ok ez odáig rendben van de ne adja az Isten fékezni kell,vagy belénk jönnek stb. nem bírom úgy megtartani ahogy azt kell,nem is beszélve a rendőrökről ha meglátják hogy kezemben fogom a babát.Megkérdeztem tesómat hogy anno ők hogy hozták haza a babájukat és ők is pólyában.De én úgy félek hazavinni "kézben".De lehet hogy tényleg nem "egészséges" a hordozóban?De hát akkor nem engednék ezeket hogy használják nem?

Előre is köszi a válaszokat!!!


2009. nov. 5. 13:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
TILOS kézbe haza hozni a pici babát, csak hordozó vagy vagy mózesba, ezt törvény írja elő, a rendőr is büntet érte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Szerintem a hordozó pont azért mert hirtelen fék stb... A legtöbb gyermek és baba halál az utakon ezért van. A hordozók úgy vannak megcsinálva hogy ülhessen benne és a gerincére ne legyen ártalmas. Nem ez az egy óra fogja eldönteni hogy ferdül-e a gerince! Még 2 éves korú gyerekek is olyan egyenes háttal tarják magukat gyönyörűen. Szerintem míg haza értek a biztonság az első és hordozóba becsatolni Őt! Tőlünk is messze van a kórház de Én biztos 1 percig sem fogok gondolkozni hogy miben hozzuk.

2009. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szia

Mi az elsőt mózesben vittük haza, nekünk is 1,5-2 óra az út.

Igaz ez nem szabvány beköthető mózes volt, hanem az, amit a babakocsira lehet tenni. Mi bekötöttük ezt is, apa extra lssan ment.


De a 2.-at már nem ebben hoznám, hanem hordozóban, ami biztonságosabb, csahát ami nekünk van, szintén a kocsira tehető, egy nagy 0, így most még azt is kell vennünk.

2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Szerintem se kézben! A hordozó pont arra jó hogy hordozd a babát. Nem lesz semmi baja picurkád gerincének ne aggódj! Mózeskosarat most már max. kérj kölcsön valakitől de ne vállalj további költségeket- szerintem. Könnyű, problémammentes szülést nektek!
2009. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%

Túl hosszú az út Nektek, olyan sokáig nem szabad hordozóban lennie!!! (Ortopéd orvostól olvastam a neten)

A legjobb megoldás: mózeskosár, pólya. Kérjetek kölcsön, vagy vegyél gyorsan olcsón valamelyik aukciós vagy hirdetési oldalon.

Én szívesen kölcsönadnám, mert csak januárban kell majd :)

A mózest be lehet kötni, és a kicsinek is kényelmes benne. Mi abban hozzuk majd haza, természetesen én is hátra ülök mellé :) Be nem tesszük autósülésbe!


Könnyű és gyors szülést kívánok Neked!

2009. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link] -bár ez utóbbi állítólag nem szabályos.. Olyan kell, amit hivatalosan is be lehet kötni az autó biztonsági övével.

Ez nektek fontos, mert messzire mentek.

2009. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Hordozó!! Én biztos nem veszélyeztetném pólyában, kézben tartva a biztonságát. Beköthető mózest csak ezért venni? (abban hogy tudod rögzíteni a babát? Egy dolog, hogy a mózes beköthető, de a baba...?) Amennyi száguldozó barom van az utakon, hiába vezetünk mi lassan. Azalatt a másfél óra alatt nem lesz semmi baja a babának a hordozóban, biztonságosan be tudod kötni és még a rendőr sem büntet meg.
2009. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Akinek még az ötlet is felmerül, hogy ölben tartsa a babáját az autóban, annak nagyon tudok gratulálni.

Csak hordozó!! Pólyázni ráérsz otthon is! Nem lesz semmi baja a hordozótól a babádnak, nem ettől lesz gerincbeteg, nem egész napra kötözöd oda! Újszülött kortól használhatók, pár órát naponta simán benne lehetnek a babák!

2009. nov. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kizárólag bébihordozót használjatok autóba, nem véletlenül találták ki. Ez a legbiztonságosabb, és 1-2 óra alatt semmi baja sem lesz a gerincének. Ezeket is folyamatosan fejlesztik, van amelyiknek több fokozatba állítható a dőlésmagassága, úgyhogy nem görnyed benne a baba.

Ennyi erővel az anyaméhben is görbül a gerince 9 hónap alatt, mert ott sem vízszintesen fekszik...


Szerintem felelőtlenség volt az apád részéről olyat mondani, hogy pólyában/kézben vigyétek haza. Arról nem beszélve, hogy rengeteg az agresszív gyorshajtó, mehettek ti lassan kézben a babával, ha más meg belétek száll. Akkor mi védi meg???

2009. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm csajszik a választ!!!!!

Most nem tudom már minek,kinek higgyek.A hordozónk már készen áll a "kis csomagunk" fogadására.Én is biztonságosabbnak találom ha abban visszük haza és inkább még egy plédet teszek alá.

Köszönöm mégegyszer!!!

2009. nov. 5. 15:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!