Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szoktatok kólát inni?

Szoktatok kólát inni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egészséges, de néha, főleg ha nagyon erős a hányingerem akkor nagyon jól esik. Ugye ezzel nem ártok a babának?

13h


2009. nov. 7. 10:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
A koffein, amely megtalálható a kávéban, teában, bizonyos szénsavas üdítőkben, csokoládéban, egyes gyógyszerekben és serkentőszerekben, könnyen átjut a méhlepényen a magzathoz. Így megnöveli a magzati szívfrekvenciát és légzésszámot, csökkenti a méhlepény vérátáramlását, és rontja a vas felszívódását (ezért növeli a vérszegénység kialakulásának kockázatát...STB
2009. nov. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam, bár nem kifejezetten kólát, hanem narancsot meg citromot (ezeket ritkán, általában 7végén, családi ebéden). Néha energiaital is lecsúszik, előtte én is napi 2t ittam (. Sőt, én vízből is csak a bubisat iszom, a simát ki nem állhatom. És tea nélkül meg se tudnék lenni, este kell 1 bögre. Én már csak ilyen egészségtelen, BOLDOG kismama vagyok.

Mindent csak mértékkel, nyugi nem ártasz neki.

2009. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Manka68 ***** válasza:
Amikor a nagylányomat vártam, minden délben ebéd helyett megittam 2dl kólát. Akkor még nem mondták, hogy mit egyek-igyak és mit ne, ezért boldog tudatlansággal töltöttem magamba mindent, ami jól esett. Éretlen almától a fűszeres ételeken keresztül a kóláig. Kávét akkor még amúgy sem ittam, ez csak azért maradt ki. A munkahelyemen forrasztottam egészen az utolsó hónapig, és akkor még hírből sem ismertük az elszívót. A környezetemben mindenki dohányzott, és eszükbe sem jutott miattam arrébb menni. A babám mégis tökéletesen egészséges lett, momentán főiskolás okos nagylány. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem kell minden ijesztgetésnek bedőlni. Ha mindent kihagysz, ami valaki szerint árt, akkor éhen és szomjan halsz:)
2009. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!