Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki vallalt sulyfelesleggel...

Valaki vallalt sulyfelesleggel babat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!valaki volt vagy van ilyen helyzetben mint en? Csak most derult ki,h babat varunk. De sajnos az elmult 2 evben 25kg pluszt szedtem fel. Most 97kg vagyok. Szerintetek nehez lesz a terhesseg?ilyenkor mar ne kezgyek el fogyozni? Mi a véleményetek?

A válaszokat köszönöm!



2013. dec. 30. 23:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Gratulálok!


Én 20 kg plusszal estem teherbe.


A fiammal terhesség alatt 32 (!) kg plussz jött fel, nagyon nehéz volt így a vége (veszélyeztetett voltam, feküdnöm kellett). Szülés után lejött pár kg (baba, magzatvíz, többletvér, méhlepény, víz), de szoptatás végére megint ugyanott voltam, mint szülés előtt.

Fél év alatt 12-t leadtam (kínlódás és szenvedés nélkül), majd újra kopogtatott a gólya :)


Továbbra is tartom a diétát, igyekszem aktív lenni (mondjuk egy majdnem kétéves mellett nehéz nem annak lenni :D), remélem így nem lesz gond a végén :)


Mitől híztál ilyen sokat? Hormonok, cukor, inzulin rendben vannak?


Fogyókúrázni tilos várandósan, viszont a cukorbetegek 160 gramm CH-s diétáját nyugodtan csinálhatod, azzal sose leszel éhes és biztosan nem hízol :)

2013. dec. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem még soha senki.

Viccet félretéve, már biztos hogy sokmillióan hordtak ki babát nagyobb súlyfelesleggel is. Én pl 85 kilóról indultam, és 105-el fejeztem be. Egy ismerős 95 kilóról indult 120-al ment szülni. Teljesen normális volt a terhesség. De nyilván azért ilyenkor megnő a kockázat pl a magas vérnyomásra, vagy a diabéteszre. Most már ne kezdj fogyózni, de azért ésszel egyél. Majd szülés után. Akkor lehet fogyni :)

Gratulálok a babához!

2013. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia, en 5 ev alatt szedtem fel kb.25 kilo pluszt, a terhesseget 90 kiloval kezdtem.

Az elso tizenpar hetben semmit nem hiztam, a 28.hetre hiztam osszesen 5 kilot. Semmivel nem eszem kevesebbet,mint elotte.

Terhesen nem szabad fogyokurazni, te se tedd.

2013. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ok!köszönöm a tanácsokat!csak anya mondta,h mielot teherbe esel fogynak le...!es most itt van. Egyebkent 180cm magas vagyok,uh annyira nem borzasztó de azert izgulok miatta.Egyebkent 2 eve kitten angliaba es eleg keson fejeztem be a munkat az etterembe es utanna vacsoraztam "valami gyorsat ami olcso volt" ezutan a kilok csak mentek fel. Nincs idom rendesen napkozben étkezni. Lefekvés előtt meg a legrosszabb időzítés de éhes vagyok! Tudom mi a hibám és ezen változtatni fogok.
2013. dec. 30. 23:45
 5/20 A kérdező kommentje:
Remelem értitek amit irtam! A telefonom atvaltja a szavakat...
2013. dec. 30. 23:51
 6/20 anonim ***** válasza:
92 kilóval lettem terhes ikrekkel és 101 kg voltam szülés előtt, hazajöttem a kórházból 82 voltam, örültem mint majom a farkának, erre bő egy év után csak nektek merem leírni 95 kg vagyok. Rémes, időm nincs enni össze-vissza eszek ami éppen a közelben van, de 2 napja kattant az agyam és elkezdtem 160 g Ch szerint enni, hát kíváncsi vagyok
2013. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Ne fogyózz hanem állj át egészséges étrendre, iktasd ki a cukrot, fehér lisztet, óvatosan a gyümölcsökkel. Van kockázata ilyen túlsúlyosan a terhességnek sajnos.
2013. dec. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

90kg-ál kezdtem a terhessèget, 106-ál mentem szülni.

A túlsúly miatt magas lett a vérnyomásom, erre kaptam gyógyszertmeg sokszor nézték a cukrom, nagyon vizesedtem, fàjtak a lábaim.

Szülés után lement 6kg, azóta tartom a 100-at.

Újévi fogadalmam a fogyàs:)

Nyárra 69kg szeretnék lenni:)

2013. dec. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

82kg-val kezdtem a terhesseget, most 97 kg vagyok a 38. hetben. Remelem nem lesz mar tobb.

Boldog babavarast es ne aggodj majd lefogysz szules utan!!

2013. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én 104 kg-val estem teherbe,majd mire a védőnőhöz eljutottam már leadtam 3 kg-t, így 101 kg került a kiskönyvembe. Az egész terhesség alatt 99.5 és 101.5 kg közt mozgott a súlyom. A vérnyomásom a béka segge alatt volt minden mérésnél...(80/60, 105/60 90/60 és hasonlók ) , vizesedni egyáltalán nem vizesedtem. A cukrom lett épp határérték feletti, ezért 160 grammos CH diétára fogtak, amit több-kevesebb sikerrel tartottam. Majd nov. 29-én teljesen átlagos súllyal ( 3600 gramm ) megszületett a kisfiam. A szüléssel lement kb. 5 kg, azóta még 5 a szoptatással(nem détázom, eszek mindent van hogy napjában két óriás kakóscsigát is ) , így ma 91 kg vagyok.... Hogy ez a szoptatás további hónapjaiban miképp alakul nem tudom. Egyelőre 13 kg-val vagyok kevesebb, mint mikor teherbe estem.

Még annyit nekem a terhesség nem igazán volt nehéz, szülni vastag, de magassarkú csizmába mentem, 22-23 hetesen megjártuk Rómát... Emelni nem emeltem a terhesség elején tapasztalt barnázás miatt,de az itthoni teendőket elláttam, bár a porszívózást férjem magára vállalta.

Szülés után azt mondtam mindenkinek ilyen terhességet és olyan szülést kívánok mint ami nekem volt.

2013. dec. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!