Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltatok termálfürdőben...

Voltatok termálfürdőben terhesen? 18 hetes vagyok teljesen zárt és panaszmentes, a hétvégén mennénk kicsit kikapcsolódni.

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam, mert terhesen nem lehet termálvízbe menni.
2014. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És miért is nem? Nem 40 fokos vízben akarok ücsörögni :)
2014. jan. 23. 13:19
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolt, mert ritkán ugyan, de felszálló fertőzést okozhat, ami nálad késői vetélést, vagy lepényleválást is indukálhat. Ritkán fordul elő, de az én férjem (orvos) engem terhesen nem engedett fürdeni ilyen közös vizekben, éppen emiatt. Ő már látott így elhalt terhességet, ezért óvatos. Biztosan jön majd, aki azt mondja, hogy nála nem okozott gondot, de ez téged nem fog érdekelni, ha nálad meg okoz.
2014. jan. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mert a termal viz nem valo terheseknek, azert. Asvanyi sok, amik bejutnak a boron keresztul, a parolgo gazok, a meleg - ez egyik se hasznal terhesen, nem veletlenul van kint mindenutt a tilto tabla.....
2014. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a panelban termálvíz volt a melegvíz az egész városban. Abban fürödtem, nem lett bajom.
2014. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! A lényeg, mint írtad is hogy ne forró ülőfürdősbe menjél, ezen kívül miért ne mehetnél, de ha nem vagy biztos kérdezd meg a dokidat, ő elmondja mire is figyelj. Én is kb ilyen idősen voltam a párommal egy hosszú hétvégén, ahol a víz szintén termál vizes, langyos víz volt. Semmi bajom nem lett. Nekem csak annyit mondott a dokim, hogy ha nem szabadvíz, akkor ne legyen forró, legyen forgatós (de ez már ugye előírás) és ne egész nap csücsüljek benne.
2014. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Igen, a terhesség alatt sajnos - elvileg - kerülni kellene a forró vizet és szaunát is. Először is, a túl meleg vízben felhevül a magzatvíz, és ez nem jó. A másik, hogy a melegtől begörcsölhet a méh, s méhösszehúzódás, legrosszabb esetben még vetélés is előfordulhat. Régen a nők forró vízben való üldögélése magzatelhajtásként is funkcionált. És ellene szól még a fertőzésveszély is, hiszen a meleg víz kiváló táptalaj a különféle baktériumoknak, és főleg a szülés előtti hetekben-hónapokban a vékony vagy már kinyílt méhszáj fokozottan fertőzésveszélynek van kitéve. (Van, aki ez ellen tamponnal védekezik, ami azért távol van a tökéletestől)


De be kell, hogy valljuk, porontyos körökben is van olyan, aki szinte végig úszott két terhesség alatt is, és minden úszás előtt szaunázott is egy kicsit. Más meg rendszeresen kádfürdőzött, mert úgy érezte, erről már végképp nem tudna lemondani. Úszás előtti szaunázásnál azért mindenképpen legyünk óvatosak, üljünk inkább legalul, ne vigyük túlzásba, és igyunk nagyon sokat, előtte, közben, és utána is. És ami nagyon fontos: nyitott méhszájjal már tényleg ne kísérletezzünk fürdőzéssel!"


"Kérdés:

2 hét múlva megyünk "nyaralni" a családommal Bogácsra, ahol termálfürdő van. (Kénes vízzel.) Abban az időben a töltöm a 28. heti terhességemet. Kérdésem, hogy fürödhetek-e?

Válasz:

Egyszerű válasz: nem javaslom. A víz pontos összetételét ugyan nem ismerem, de a meleg termálvizet ebben a korban már nem ajánljuk. A ként pláne nem.

Főleg azért sem, mert a termálvizek szinte biztosan fertőzöttek és a méhszáj ekkor már nem teljesen zárt (ha az orvosa zártnak nyilvánítja, az szülészeti szempontból korrekt, a valóságban nagyságrendekkel nagyobb a fertőzésveszély ebben a korban).

Dr. Nagy László "


.......

2014. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha abszolút nincsen panaszod akkor mehetsz. Perce a hőfokokat nézni kell.

Én mindenképpen megkérdezném előtte az orvosom. Akár telefonon, hogy ajálnja e vagy bemennék hozzá.


18 hkm

2014. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem mennék. Már csak a felszálló fertőzés lehetősége miatt sem. Sajnos mi is lemondunk az ilyen jellegű kikapcsolódásokról mostanában.


15 hkm.

2014. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nézz utána, hogy az adott termálvíz összetétele milyen, ill. kimondottan nem tiltják-e terhesség alatt.


Én leginkább a fertőzés veszély miatt hagynám ki. Minek kockáztatni.


De ha csak arra vagy kíváncsi, hogy voltunk-e, akkor a válasz: nem.

2014. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!