Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés ellen mit tegyek?

Keményedés ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

A 18. héttől rendszeresen keményedek, de nagyon!!! Sokszor gyalogolni sem tudok.

Külföldön élek, és itt tök más a terhesgondozás. Hallottam, hogy ilyenkor odahaza magnéziumot és kalciumot adnak a kismamáknak. Én is megemlítettem a dokimnak, de közölte, hogy a 18. héttől normális a keményedés. Hát szerintem az enyém már túlmegy a normális határán.


Patikában kapható pezsgőtabletta. A megnéziumos 385 mg-ot tartalmaz tabinként, a kalciumos 270 mg-ot.

Ezek hatásosak lehetnek a keményedés ellen?

Ha igen, akkor melyikből mennyit szedjek?


2014. márc. 26. 20:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a dokim nem adott, és nem is írt fel semmit nekem.
2014. márc. 26. 20:54
 2/11 anonim ***** válasza:

Pihenés és magnézium. Fejből nem tudom, hogy mennyit lehet, de a dobozon rajta kéne lennie. Terhesen több kell, úgyhogy ha napi egy fedezi a szükséges mennyiséget egy "átlagembernek", akkor kismama ihat még egyet, ha egy nem enyhíti a görcsöt. Egy kellemes meleg fürdő is csodákra képes!


Boldog babavárást!

2014. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A mennyiséget sajnos nem tudom megmondani, napi egyet-kettőt szerintem meg lehet inni. Ha most elkezdesz magnéziumot szedni, a 36. héten abba kell hagyni, hogy a szülésnél ne gátolja a méhösszehúzódásokat.
2014. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Napi 1000mg magnéziummal kezdtem, most 1625 mg-t szedek. Védőnő szerint, ha úgy érzem kérdés nélkül felvihetem az adagot 2000mg-ra. Ezt hosszabb távon is lehet így szedni. Itt vény nélkül kapható a magnézium citrát, az a neve, hogy Magnesti Citrici. Ha van valakid,aki ki tudja vinni, vagy küldeni, az hasznos lenne. A semminél a pezsgőtabletta is jobb, de kérdezz rá a gyógyszertárban, hogy nincs-e valami komolyabb.
2014. márc. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!

Van a gyógyszertárban más fajta magnézium is, de (és most figyeljetek) nem tudják, hogy terhesek ihatják-e, és ha igen, mennyit!!!!

Hát ez őrület!!!

2014. márc. 27. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Melyik országban vagy? Hihetetlen, hogy ennyire nem alkalmazzák a magnéziumot terhesség alatt.
2014. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én amikor nagyon keményedtem, kb a 16 és 20 hét között, akkor napi 3-4 ezer miligram magnéziumot szedtem.

Most napi kb 500-1500 miligramot, attól függ, hogy milyen a nap.

És emellé napi egy kalcium pezsgőtablettát iszom, így tudom kontrollálni az éjszakai lábgörcsöket.

Ha tudsz olyan készítményt szerezni magzéziumból, ami nem pezsgőtabis, az jó lenne, mert orvosom szerint az kevésbé szívódik fel és hajlamosabb hasmenést okozni.

Próbálj itthon valakit megkérni, hogy küldjön ki neked magnéziumot.

Amiről én nyilatkozni tudok:

magneB6 - nagyon kevés magnéziumot tartalmaz, semmit nem Bérestől a magnézium + B6 tabletta: egy fokkal jobb, tartalmaz szépen magnéziumot, nekem a nagy adagok hasmenést okoznak, de a lényeg, hogy keményedésre jó volt

Magnerot - nekem ez vált be a legjobban, szét kell rágni, 500 mg magnéziumot tartalmaz, és nincs tőle hasmenésem.


Jobbulást!

34 hkm

2014. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*jav:

magneB6 - nagyon kevés magnéziumot tartalmaz, semmit nem ér.

És utána jön a Bérestől a magnézium + B6 (csak mert kicsit egybe csúszott:)

2014. márc. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vadgesztenye86-nak üzenem, hogy a gyógyszer amit írtál receptre is fel lehet íratni és úgy csak 139 ft. Én is most írattam fel magsmnak
2014. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2014. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!