Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik az újszülöttet a gyereksz...

Akik az újszülöttet a gyerekszobába a nagytesó mellé tették, milyen volt a kezdet? Tapasztalati tanács?

Figyelt kérdés
A nagytesó 26 hónapos lesz a kistesó születésekor. Már hónapokkal a szülés elött berendeztük a gyerekszobát a kis jővevény érkezésèhez. Külön szobarészben van a kistesó áfya, pelenkázója, szekrénye, a nagytesónak hónapok óta mondjuk hogy itt fog aludni a kistesó, aki most anya pocijában van... Eddig zökkenőmentes a készülödés, làthatóan érti és várja a kicsi érkezésèt. De ha megszületik nehéz lesz gondolom megszokni a nagynak egy kis orditogépet a saját szobájában. Van valskinek hasonló tapasztalata?
2014. ápr. 12. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

szerintem az első 1-2 hónapban kínzás a nagynak is meg anyának is. én biztos nem szúrnék ki így a naggyal. 2-3 óránként kel, te mehetsz át, rohanhatsz ki vele, hogy ne verje ki teljesen a nagy szeméből az álmot, te is ki fogsz készülni, hogy szobáról szobára járkálsz éjjel, 1 órán keresztül szopizik, majd büfi, majd vissza a gyerekszobába...


tesómék próbálkoztak, de 2 nap után átvitték a kiságyat a hálóba mert a nagylány is nagyon kimerült, hogy őt kelti 2-3 óránként és tesóm is hulla fáradt volt.

én megvárnám míg 4-5 órákat alszik azért éjjel

2014. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nagyot egyáltalán nem zavarja a kicsi, meglepö módon nem ébred fel, akármennyire is ordít a pici.
2014. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én voltam nagytesó egy ilyen történetben. Utáltam a kistesóm, mert én felébredtem rá. Egy héten belül kaptam külön szobát, utána megszerettem a tesómat is.
2014. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nagytesó nem fog felébredni a kicsi sírására. Nálunk sem ébredt fel soha.
2014. ápr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél elég sok hiba volt. Nem kell 2-3 óránként szoptatni a kicsit, legfeljebb az első 1-2 hétben, és főleg nem egy órán keresztül.
2014. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, h nagytesó vagy 3 hónapig a férjem mellett aludt, mire kb. kialakult a kisebb napirendje. Én akisebb mellett aludtam. Utána is nehezebb volt a visszaszoktatás, de addigra legalább éjszaka "csak" 2-szer kelt a kicsi.
2014. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk abszolút nem volt gond. A Nagy hamar megszokta, hogy a Kicsi ott duruzsol a szobában. Soha nem hagytam, ha ébred, ordítani kezdjen, mindig előbb kivettem és megetettem. Ha mégis sírás volt valami miatt, akkor a Kicsivel kimentem a nappaliba és csak akkor vittem vissza, ha már elaludt. Első perctől együtt vannak, mostmár másfél éve, de nem zavarják egymás köreit. :o)
2014. ápr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elsönek: szerintem mindenképp "kiszúrás" a naggyal a kistesó, akár újszülöttkénk teszem mellé, akár nagyobb korban. Szerintem minél elöbb megtanítom a nagynak az együttélést a kicsivel annál könnyebb lesz neki is meg a kicsinek is késöbb, rolam nem is beszélve.

Amugy az elsö honapban mindenképp ott alszom a gyerekekkel, föleg hogy a kicsi elsö hangjára felébredjek, igy a nagy is kevésbé ébre fel, meg mert igy érzem helyesnek. Csak érdekeltek a tapasztalatok azoktol akik voltak hasonló helyzetben, mire számithatok. :)

2014. ápr. 12. 19:30
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsonak: köszi, megnyugtatták, ebben reménykedem én is! :))

Sajnos sok múlis a gyerekek személyiségén is, de hiszem hogy "összezoktatással" könnyebb lesz mintha elválasztom öket.

2014. ápr. 12. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont két év van a két lányom között, első naptól egy szobában aludtak. A nagy soha nem ébredt fel a kicsire, igaz, ő mindig is jó alvó volt. Nem aludtam velük egy szobában, volt, hogy egy-két perc eltelt, mire fölvettem a kicsit (pl. elmentem pisilni, vagy nem kaptam fel azonnal, mert tudtam, hogy mindjárt visszaalszik).

Off: sógornőmék is felkészítették a nagyot, hogy majd a kiságyban fog aludni a tesó mellette, ez rendben is volt, amíg ki nem vették a kiságyból dajkálni. Úgyhogy mi azt is mondogattuk a nagynak, hogy a kiságyban fog aludni, de sokat fog sírni, és akkor majd dajkálni fogjuk.

2014. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!